Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Jakie zmiany XC40 oraz C40 po lifcie? – Volvo odświeża modele

Wiosna to tradycyjnie czas odświeżania oferowanych modeli. Tym razem zmiany modelowe objęły modele Volvo XC40 oraz C40.

W XC40 obok licznych zmian stylistycznych, zastosowano nowe wzory felg, tapicerek i lakierów. W C40 wprowadzono wersję P6 Recharge – z jednym silnikiem elektrycznym o mocy 231 KM.

Zmiany w modelach C40 i X40 zostały przeprowadzone tak, by proces konfiguracji i zamówienia online był prostszy i bardziej intuicyjny. Po zmianach te dwa modele będą miały więcej wspólnych elementów. Inaczej mówiąc: wiele smaczków stylistycznych przeniesiono z modelu C40 do XC40. Zacznijmy od modelu XC40.

Najmniejszy SUV Volvo został pokazany światu w 2017 roku i zebrał szereg prestiżowych nagród. Samochód wciąż wygląda świeżo, ale przecież można delikatnie go poprawić. Delikatnie zmienił się kształt przedniego zderzaka, który w modelu XC40 wygląda teraz podobnie do modelu C40. Model XC40 otrzymał także nową, bezramkową atrapę chłodnicy. Wygląda ciekawie, a przy tym została dostosowana do nowych czujników udoskonalonego systemu bezpieczeństwa ADAS. W XC40 pojawiły się także reflektory LED z technologią pikselową, która pozwala dobrze oświetlać przestrzeń przed samochodem, a jednocześnie nie oślepiać kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka.

Tylny zderzak także otrzymał dodatkowe elementy dekoracyjne. Pozostając jeszcze przy wyglądzie zewnętrznym: do modelu XC40 dodano kilka nowych wzorów felg, a kilka usunięto. Podobnie z ofertą lakierów: kilka z nich przybyło, a kilka nie będzie już oferowanych. Teraz XC40 da się zamówić w kolorze Fjord Blue, zarezerwowanym wcześniej wyłącznie dla modelu C40. Nowym lakierem jest także Silver Dusk – ciemny, głęboki srebrny kolor.

W środku dodano nowe wzory tapicerek. Teraz elektryczna odmiana XC40 jest dostępna bez tapicerek skórzanych. Skórę można zamówić we wszystkich pozostałych odmianach tego modelu.

Za to do każdej XC40 można zamówić tapicerkę wełnianą – jasno-szarą. XC40 z gamy Recharge można zamówić z wnętrzem wykończonym w kolorze niebieskim – dokładnie takim, jaki dotąd był obecny wyłącznie dla modelu C40.

Jako opcja pojawi się również system oczyszczania powietrza PM 2.5, który dotąd był oferowany wyłącznie w większych modelach marki Volvo.

Model C40 Recharge dostanie nową wersję napędową. Dotąd C40 był dostępny z dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 408 KM i napędem na dwie osie. Teraz dołączy do niego wersja przednionapędowa z jednym silnikiem elektrycznym o mocy 231 KM (330 Nm). Mimo nieco mniejszej baterii (69 kWh) konstruktorom udało się uzyskać zasięg 434 km (według WLTP). Prędkość maksymalna tego auta została ograniczona do 160 km/h, a jego przyspieszenie od 0 do 100 km/h to 7,5 s. Ten samochód może holować przyczepę o masie do 1500 kg.

W świecie aut elektrycznych to wcale nie taka oczywista opcja.

Reklama