Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Opel Combo-e Cargo – już można zamawiać w Polsce

Klienci w Polsce już mogą składać zamówienia na nowego Opla Combo‑e Cargo. 

Oprócz największej w swojej klasie przestrzeni ładunkowej i ładowności (odpowiednio 4,4 m3 i 800 kg), elektryczny kompaktowy van w wersji z kabiną załogową zapewnia miejsce dla czworga pasażerów i kierowcy.

W zależności od stylu i warunków jazdy nowy Combo‑e Cargo może przejechać na jednym ładowaniu akumulatora 50 kWh nawet 275 kilometrów (WLTP3). „Zatankowanie” energii do 80 procent pojemności akumulatora na publicznej stacji ładowania trwa około 30 minut.

Podobnie jak nagradzane wersje z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, również bezemisyjny kompaktowy van nie uznaje kompromisów pod względem funkcjonalności, komfortu ani bezpieczeństwa. Kompleksowy i najobszerniejszy w tej klasie pakiet technologii i systemów wspomagających prowadzenie pojazdu obejmuje między innymi system wykrywający zmęczenie kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych i system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający z funkcją ochrony pieszych i automatycznym hamowaniem awaryjnym.

Szczególnie istotny dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi jest system Surround Rear Vision, który pomaga zapobiegać wypadkom z udziałem rowerzystów i pieszych przy skręcaniu w prawo. Zestaw dwóch kamer zapewnia widoczność do tyłu oraz strefy z boku pojazdu.

Opel Combo-e Cargo

Furgon Combo‑e Cargo jest więc idealnym wyborem dla zwolenników elektrycznej, „zielonej” mobilności, takich jak właściciele jednoosobowych i małych firm działających głównie na obszarach metropolitalnych, gdzie do centrum miasta często mogą wjeżdżać wyłącznie samochody elektryczne.

Combo‑e Cargo jest dostępny w dwóch długościach nadwozia. Samochód w odmianie 4,40 m ma rozstaw osi 2785 mm i może przewozić przedmioty o długości do 3090 mm, przy przestrzeni ładunkowej do 3,8 m3. Przedłużona odmiana XL mierzy 4,75 m przy rozstawie osi 2975 mm i przestrzeni ładunkowej 4,4 m3, w której zmieszczą się przedmioty o długości do 3440 mm.

Combo‑e Cargo może przewieźć do 800 kg ładunku i ma największy uciąg w swoim segmencie — może holować przyczepę o masie do 750 kg.

Combo‑e Cargo jest dostępny także w wersji przystosowanej do przewozu osób. Vanem z kabiną załogową opartym na przedłużonej odmianie XL może podróżować łącznie pięć osób, wraz z towarem lub sprzętem przewożonym bezpiecznie za ścianką działową (z klapką ułatwiającą transport szczególnie długich przedmiotów). Ceny tej wersji zaczynają się już od 155 300 zł.

Opel Combo-e Cargo

Napęd elektryczny: doskonały nie tylko do miasta

Dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 100 kW (136 KM), rozwijającemu 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, Combo‑e Cargo doskonale sprawdza się nie tylko na miejskich ulicach, ale także poza obszarem zabudowanym. W zależności od wersji Combo‑e Cargo przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 11,2 sekundy4, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 135 km/h. Zaawansowany system odzyskiwania energii z hamowania działający w dwóch trybach wybieranych przez użytkownika dodatkowo zwiększa efektywność pojazdu.

Gotowy na wszystko: liczne opcje i usługi eliminują stres związany z uzupełnianiem energii

Akumulator trakcyjny Combo‑e Cargo może być ładowany na kilka sposobów, w zależności od dostępnej infrastruktury — za pomocą ładowarki naściennej, na stacji szybkiego ładowania, a nawet z domowego gniazdka elektrycznego. Naładowanie akumulatora o pojemności 50 kW w 80 procentach na publicznej stałoprądowej stacji ładowania o mocy 100 kW zajmuje niespełna 30 minut.

Fachowcy, którzy potrzebują dodatkowego prześwitu i lepszej przyczepności na błotnistej, piaszczystej lub zaśnieżonej nawierzchni, mogą zamówić Combo‑e Cargo z pakietem budowlanym i elektronicznym systemem kontroli trakcji IntelliGrip.

Nowy Combo‑e Cargo dołącza do Vivaro‑e jako najnowszy przedstawiciel rodziny w pełni elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych marki Opel. Kolejnym modelem z tej serii będzie nowy Movano‑e, którego premiera również jest zaplanowana na 2021 r. Oznacza to, że do końca bieżącego roku cała gama lekkich użytkowych Opli będzie dostępna w wersji elektrycznej. Firma Opel planuje elektryfikację wszystkich swoich modeli osobowych i dostawczych do 2024 r.

Ceny tego w pełni elektrycznego lekkiego pojazdu użytkowego na polskim rynku zaczynają się już od 146 750 zł2 (sugerowana cena detaliczna z VAT).

Reklama