Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Audi e-tron najlepiej sprzedającym się elektrycznym SUV’em w Europie

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Ten pierwszy w pełni elektryczny i seryjnie produkowany model spod znaku czterech pierścieni, zyskał sobie popularność wśród klientów i wśród dziennikarzy na całym świecie.

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron. To wzrost o 86,8 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, a musimy mieć tu na uwadze trudną w tym czasie sytuację rynkową spowodowaną pandemią koronawirusa. W pełni elektryczne Audi wyprzedza zatem w zestawieniach swych konkurentów z segmentu SUV’ów klasy wyższej z w pełni elektrycznym napędem. Jest też generalnie najlepiej sprzedającym się elektrycznym SUV’em w Europie.

Audi e-tron cieszy się ogromnym wzięciem zwłaszcza na rynku skandynawskim. W Norwegii, która jest światowym liderem w zakresie mobilności elektrycznej, był to najlepiej sprzedający się model samochodu osobowego w pierwszej połowie roku. Stanowił 92 procent wolumenu modeli Audi dostarczanych do Norwegii. Tak samo do Islandii (93%), Szwecji (12%) i Izraela (14%). W USA e-tron odnotował wzrost sprzedaży o ponad 50 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Hildegard Wortmann, szefowa sprzedaży i marketingu AUDI AG mówi: „Audi e-tron zmienia zasady gry i jasno wskazuje naszą wizję zrównoważonej i progresywnej mobilności segmentu premium. Nasz pierwszy w pełni elektryczny SUV to połączenie świetnego designu, dynamicznego prowadzenia, wysokiej jakości wykończenia wnętrza i najnowszych rozwiązań technicznych. E-tron to początek nowej dla Audi ery – dzięki niemu nie musimy już wypracowywać kompromisów w zakresie bezemisyjnej jazdy. Będziemy z pewnością dalej kontynuować ten kierunek rozwoju.”

Bezsprzeczne atuty: szybkie ładowanie i duży zasięg

Sukces Audi e-tron wynika przede wszystkim z jego użyteczności na co dzień. Poza dużą przestrzenią wewnątrz pojazdu – zarówno dla pasażerów, jak i dla ich bagaży – decydująca rolę odgrywa tu zasięg tego samochodu. Długie dystanse można z łatwością pokonywać np. na pokładzie Audi e-tron Sportback 55, którego zasięg wynosi 446 km lub Audi e-tron 55 o zasięgu 436 km (wg. testów cyklu WLTP). Szybkość ładowania jest kolejnym benefitem, z którego korzystają użytkownicy Audi e-tron. Przez większą część procesu ładowania, model ten może być ładowany z mocą nawet 150 kW. By naładować samochód do osiągnięcia zasięgu ok. 110 km, klient w idealnych okolicznościach spędzi przy stacji ładowania niecałe 10 minut. Audi e-tron 55, 80 procent naładowania baterii osiąga już po 30 minutach.

W codziennym użytkowaniu modelu Audi e-tron, ogromnie przydaje się usługa e-tron Charging Service. Dzięki niej użytkownik pojazdu, dysponując tylko jedną kartą, ma dostęp do ok. 155 tysięcy publicznych punktów ładowania w 25 państwach. Gdy wyjeżdża zagranicę może naładować baterie swego samochodu po lokalnych stawkach, bez żadnych opłat dodatkowych. Aplikacja myAudi oraz system nawigacji Audi sprawiają, że operacje ładowania są niezwykle łatwe. Oprócz planowania trasy i oznaczania na niej punktów ładowania, systemy te informują kierowcę o tym, czy wybrany terminal ładujący jest w danej chwili dostępny.

 

Nagrody w wielu kategoriach

Audi e-tron to zwycięzca. Świadczy o tym wiele wygranych testów porównawczych i nagród, które otrzymał. W roku 2019 e-tron wygrał dwie trzecie testów porównawczych w których brał udział. Ponadto, w tym samym roku, czytelnicy niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „AUTO BILD Allrad” wybrali go „Samochodem roku z napędem na cztery koła”. Audi e-tron otrzymało też nagrodę „Złota kierownica” w kategorii „duży SUV” pokonując konkurencyjne modele napędzane silnikami spalinowymi.

W Stanach Zjednoczonych auto otrzymało nagrodę „Wards 10 Best Interiors” za futurystyczne wnętrze. Amerykański magazyn motoryzacyjny „Green Car Reports” ogłosił e-trona „Najlepszym samochodem do kupienia w roku 2020”. Model ten zwyciężył też w crash-testach organizowanych przez amerykański Instytut Bezpieczeństwa Autostradowego (IIHS), otrzymując – jako pierwszy na świecie samochód elektryczny – ocenę „Top Safety Pick+”.

Techniczne innowacje Audi e-tron znajdują swe uznanie również wśród ekspertów. Dla przykładu: Audi otrzymało nagrodę „Display Industry Award 2020” od „Society for Information Display” (SID) za opracowanie wirtualnych lusterek zewnętrznych. Nagroda ta jest jednym z najważniejszych wyróżnień w branży. Technika wirtualnych, przekazujących obraz z kamery lusterek zewnętrznych, została również dobrze odebrana przez klientów. Opcję tą wybiera aż jedna trzecia kupujących.

Wersje Sportback i S kontynuują sukces

Wejście na rynek Audi e-tron oznacza początek szerokiej ofensywy elektrycznej marki z czterema pierścieniami w logo. Do roku 2025 koncern z Ingolstadt zaproponuje swym klientom ok. 20 nowych, w pełni elektrycznie napędzanych modeli. W kwietniu tego roku do rodziny e-tron dołączyła wersja e-tron Sportback, a niedawno zaprezentowano wersje „S” e-tron i e-tron Sportback – sportowe wcielenie samochodów tej serii modelowej.

Elektryczne: w blokach startowych czekają najwyższej klasy model GT oraz dwa modele klasy Q

Dzisiejsze sukcesy są dla koncernu z Ingolstadt zachętą do stawiania sobie celów na przyszłość. Audi Q4 e-tron concept, to pierwszy kompaktowy, w pełni elektryczny SUV marki. Po raz pierwszy zaprezentowano go na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie w roku 2019. Audi Q4 Sportback e-tron to z kolei SUV coupé – drugi model tej linii, który wejdzie do produkcji w roku 2021. Oba modele będą ważnymi punktami na drodze realizacji strategii elektrycznej koncernu.

W przyszłym roku klienci spodziewać się mogą kolejnego ważnego wydarzenia. Na rynku ukaże się Audi e-tron GT. Jego najbardziej widocznymi wyróżnikami są wyrazisty design i niesamowite osiągi. Model ten podkreśla sportowy charakter marki Audi i wraz z oboma modelami Q stanowi kontynuację sukcesu Audi e-tron.

 

Reklama