Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

ABT CUPRA XE podpisuje kontrakt z Sebastienem Loebem

Znany kierowca rajdowy Sebastien Loeb dołączy do drużyny ABT CUPRA XE i Klary Andersson w najbliższym wyścigu z serii Extreme E na Sardynii – Island X Prix w dniach 8-9 lipca 2023 roku. Zespół wspólnie z nowym zawodnikiem będzie walczyć o zwycięstwo we włoskich rozgrywkach za kierownicą elektrycznej CUPRY Tavascan XE.

Sebastien Loeb w trakcie swojej kariery zdobył wiele tytułów w różnych dyscyplinach motorsportowych. Oprócz zwycięstwa w Mistrzostwach Świata Extreme E w zeszłym roku, Loeb ma na swoim koncie dziewięć tytułów Rajdowego Mistrza Świata.

Nie mogę się doczekać powrotu do Extreme E po dwóch sezonach, w których miałem przyjemność jeździć. Charakter zawodów jest zbliżony do Rallycrossu, więc to zdecydowanie mi odpowiada. Cieszę się na współpracę z nowym teamem – komentuje Sebastien Loeb.

Twórcy Extreme E poprzez zawody zachęcają do podjęcia aktywnych działań w celu ochrony przyszłości planety. Wyścigi terenowe elektrycznych pojazdów odbywają się w naturalnych środowiskach zagrożonych zmianami klimatu przede wszystkim po to, by zwrócić uwagę na ich postępująca degradację i przyczynić się do zrównoważonego rozwoju. CUPRA jest częścią Extreme E od samego początku istnienia rozgrywek, czyli od 2021 roku. Zawody wyróżnia także udział kierowców obu płci, co stanowi rzadkość w zawodach wyścigów samochodowych. To postępowe podejście współgra z zaangażowaniem marki CUPRA na rzecz równości płci.

Mamy w tym sezonie jasny cel – chcemy walczyć o miejsca na podium. Cieszymy się, że Sebastien będzie częścią CUPRA Tribe. Z niecierpliwością czekamy na najbliższy wyścig na Sardynii i jesteśmy co do niego pełni optymizmu – powiedział Xavi Serra, szef CUPRA Racing.

Najbliższe zawody z serii Extreme E odbędą się na Sardynii w dniach 8-9 lipca.

Reklama