Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Peugeot 2008 z nową stylistyką i zasięgiem 406 km

PEUGEOT 2008 jest od ponad trzech lat bestsellerem na rynku SUV-ów. Dziś wkracza w nowy etap pod względem stylistyki, technologii i elektryfikacji napędu.

PEUGEOT 2008 jest od ponad trzech lat bestsellerem na rynku SUV-ów. Dziś wkracza w nowy etap pod względem stylistyki, technologii i elektryfikacji napędu.

Jego atuty to:

  • więcej ALLURE, czyli przykuwający uwagę wygląd eleganckiego SUV-a o wyrazistej stylistyce
  • więcej EMOCJI za kierownicą dzięki niezrównanemu PEUGEOT i-Cockpit® 3D z centralnym ekranem wysokiej rozdzielczości o przekątnej 10 cali i doskonałemu wyczuciu drogi
  • więcej DOSKONAŁOŚCI dzięki wydajnemu silnikowi elektrycznemu o zasięgu do 406 km* (w cyklu mieszanym WLTP) i nowym technologiom pokładowym
  • PEUGEOT 2008, wprowadzony na rynek pod koniec 2019 roku i wyprodukowany w liczbie około 700 000 sztuk, z miejsca uplasował się w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się SUV-ów z segmentu B w Europie. W 2021 roku zajął nawet pierwsze miejsce na podium.

Sukces modelu jest związany między innymi z wersją E-2008, która była pionierem w elektryfikacji tego segmentu. Oferowana już w 2019 roku, została wyprodukowana w liczbie ponad 75 000 sztuk.

W 2022 roku wersja z napędem elektrycznym stanowiła 17,4% sprzedaży tego modelu i uplasowała się w pierwszej trójce elektrycznych SUV-ów z segmentu B w Europie.

MATTHIAS HOSSANN, dyrektor ds. Designu marki PEUGEOT: „Wraz z nowym PEUGEOT 2008 marka wzmacnia to, co ją wyróżnia: zaawansowane technologie i koci charakter. Jednym z kluczowych efektów pracy nad stylistyką samochodu jest wyeksponowanie przodu z imponującymi światłami w kształcie trzech pazurów. Nowa sygnatura wzmacnia solidną i atletyczną stylistykę nadwozia, która przyczyniła się do sukcesu tego SUV-a na wszystkich rynkach. Jest też doskonałą ilustracją zdecydowanie wyższej klasy nowego modelu.

Nabywców PEUGEOT 2008 przede wszystkim przyciąga mocna stylistyka, określana zwykle jako elegancka, pełna mocy i kojarząca się z solidnością. Klienci cenią sobie również uniwersalność i dynamikę, dzięki którym nowy PEUGEOT 2008 jest idealnym SUV-em dla aktywnych rodzin.

Nowy PEUGEOT 2008 jest produkowany w hiszpańskim zakładzie w Vigo. Pojawi się w sprzedaży latem 2023 roku. Gama obejmie trzy wersje – ACTIVE, ALLURE, GT – i cztery silniki, w tym w 100% elektryczny napęd o mocy 115 kW / 156 KM z zasięgiem sięgającym 406 km* (w cyklu mieszanym WLTP). Już w 2024 roku gama PEUGEOT 2008 wzbogaci się o nowy napęd hybrydowy.

 

 

Reklama