Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Mały i charakterny – Corsa Electric 156 KM i zasięg do 402 kilometrów

Nadchodzi nowy Opel Corsa – i to jeszcze w tym roku. Jeszcze bardziej śmiały, jeszcze bardziej poruszający, jeszcze bardziej intuicyjny w obsłudze i z zupełnie nowym napędem elektrycznym i hybrydowym. Dzięki tej nowości, tradycyjnie już mocna oferta Opla w segmencie małych samochodów wejdzie na wyższy poziom.

Nowa Corsa zachwyca nową stylistyką, w tym charakterystycznym pasem przednim Opel Vizor oraz napisem Opel umieszczonym na samym środku tyłu. Zaawansowane technologie sprawiają, że tym nowym modelem podróżuje się przyjemniej. Nowa Corsa oferuje jako opcję w pełni cyfrowy kokpit oparty na platformie Snapdragon Cockpit firmy Qualcomm Technologies1 z nowym, intuicyjnym systemem informacyjno-rozrywkowym i 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym.

Również nieoślepiające reflektory pikselowe Intelli-Lux LED®, które Corsa wprowadziła do segmentu małych samochodów w 2019 roku, są jeszcze lepsze i bardziej precyzyjne – teraz składają się z 14 elementów LED. Ponadto najnowsza odsłona bestsellera w segmencie małych samochodów może pochwalić się ukrytą pod maską, zaawansowaną technologią. Corsa Electric oferuje teraz większą moc i lepszy akumulator zapewniający zasięg do 402 kilometrów według cyklu WLTP2. Prawdziwą nowością są także pozostałe napędy. Corsa jest pierwszym modelem Opla, który będzie dostępny jako hybryda z układem 48-woltowym. Nowa Corsa oferuje więc klientom bezkonkurencyjny w tym segmencie wybór napędów, od czysto elektrycznego, poprzez hybrydowe, aż po wysokowydajne silniki spalinowe.

Opel Corsa jest bestsellerem od ponad 40 lat. W ostatnich dwóch latach był również najlepiej sprzedającym się małym samochodem w Niemczech, a w 2021 roku najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii. Dla nas ten sukces jest potwierdzeniem sensu naszej pracy i stanowi dodatkową motywację do jeszcze większego wysiłku w przyszłości. Nowa Corsa jest jeszcze bardziej nowoczesna, jeszcze bardziej poruszająca i jeszcze lepsza. Dzięki niezwykłej stylistyce, najnowocześniejszym technologiom, wcześniej dostępnym tylko w pojazdach wyższych klas, oraz nowej, lokalnie bezemisyjnej technologii elektrycznej i hybrydowej chcemy zainspirować klientów i pokazać im, czego mogą dziś oczekiwać od małego samochodu” – powiedział Florian Huettl, dyrektor generalny marki Opel.

Odważny, czysty, pełen emocji: nowy design Corsy z Opel Vizor

Doskonałe proporcje i precyzja w najdrobniejszych szczegółach, a wszystko to „wpasowane” w śmiałą i przejrzystą sylwetkę – oto nowy Opel Corsa. Dzięki projektantom ten bestseller wśród małych samochodów stał się jeszcze bardziej nowoczesny i bardziej stylowy. Elementem najbardziej przykuwającym wzrok stał się niepowtarzalny Opel Vizor, charakterystyczny przedni pas samochodu, który zdobi wszystkie nowe modele Opla. Czarna osłona pokrywa przód Corsy i płynnie łączy w jedną całość osłonę chłodnicy, reflektory LED oraz centralnie umieszczony emblemat błyskawicy Opel Blitz. W zależności od poziomu wyposażenia, logo marki z przodu i z tyłu występuje w przyciągającym wzrok kolorze czarnym lub w matowym, satynowym srebrze. „Wloty powietrza” w dolnej części przedniego zderzaka są optycznie większe i bardziej niż dotychczas zaznaczone, dzięki czemu Corsa wydaje się być mocniej osadzona na drodze.

Również widok boczny nowej Corsy zachwyca charakterystycznymi liniami. „Przełamujący się” słupek C sprawia wrażenie, jakby dach, który dostępny jest w kolorze czarnym (w zależności od poziomu wyposażenia), unosił się nad samochodem. Tylna część nadwozia jest również wyrazista: nazwa Corsa pojawia się teraz (tak, jak to miało miejsce po raz pierwszy kilka miesięcy temu w limitowanej edycji „Opel Corsa 40”) na środku pokrywy tylnej. I wreszcie, lakier Grafik Grey, dostępny po raz pierwszy w Corsie, pomaga nowemu modelowi zabłysnąć nowym blaskiem.

Intuicyjny i skoncentrowany na tym, co najważniejsze: nowy design kokpitu

Dzięki licznym nowościom, również we wnętrzu Corsy panuje nowoczesna atmosfera. Jest to zasługą zarówno nowych wzorów tapicerki foteli, jak i nowego designu dźwigni zmiany biegów i kierownicy. Jednak absolutną gwiazdą wnętrza – zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym – jest opcjonalny, w pełni cyfrowy kokpit z nowym systemem multimedialnym. Zintegrowana platforma Snapdragon Cockpit firmy Qualcomm Technologies1 oferuje ulepszoną grafikę, multimedia, rozpoznawanie obrazów i możliwości oferowane przez sztuczną inteligencję (AI), zapewniając bardziej zintegrowany, zawierający kontekstowe informacje, adaptacyjny system kokpitu, który może ewoluować, dostosowując się do preferencji i upodobań pasażerów.

Podobnie jak podczas rozwoju najnowszej generacji Astry, również w tym przypadku zastosowano zasadę „Detoks na maksa”: system nawigacji oferuje usługi online, system rozpoznawania poleceń głosowych „Hey Opel” oraz bezprzewodowe aktualizacje (over-the-air). Ponadto wyświetlacze 10-calowego kolorowego ekranu dotykowego systemu nawigacji i multimediów oraz wyświetlacz informacyjny kierowcy są jeszcze bardziej przejrzyste, dzięki czemu wszystkie ważne informacje można przejrzeć w ułamku sekundy. Oferowane nowości na tym jednak się nie kończą. Po raz pierwszy, smartfony kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto można podłączyć, a także naładować, za pomocą systemów multimedialnych samochodu – w obu przypadkach bezprzewodowo.

Jeszcze większa precyzja: reflektory matrycowe Intelli-Lux LED® z 14 elementami LED

Już od 2019 roku, adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory Intelli-Lux LED® potwierdzają, że dzięki Corsie innowacje z wyższych segmentów są teraz dostępne dla każdego. Inżynierowie nieustannie pracują nad dalszym rozwojem, a nowa Corsa czerpie korzyści z ich zaangażowania. Łącznie 14 zamiast ośmiu indywidualnie sterowanych elementów LED zwiększa przyjemność z jazdy oraz bezpieczeństwo, automatycznie dostosowując wiązkę światła do sytuacji na drodze z jeszcze większą precyzją niż wcześniej.

Dostępnych jest też wiele innych najnowocześniejszych systemów wspomagania kierowcy, dzięki którym jazda i wykonywanie manewrów parkowania są bardziej relaksujące. Bogata oferta obejmuje nową, panoramiczną kamerę cofania o wysokiej rozdzielczości, adaptacyjny tempomat z ogranicznikiem prędkości oraz system Flank Guard wspomagający parkowanie i manewrowanie, a także system ostrzegania przed kolizją z automatycznym układem hamowania awaryjnego i systemem wykrywania pieszych.

Większa moc, większa wydajność: Corsa Electric z ulepszonym akumulatorem i nowym silnikiem

Do 2028 roku, Opel zamierza stać się w Europie marką w pełni elektryczną. Już teraz 12 modeli jest zelektryfikowanych – a Corsa była pionierem w demokratyzacji napędów w pełni elektrycznych w gamie Opla. Nie dziwi zatem fakt, że Corsa-e zdobyła w 2020 roku „Złotą Kierownicę”3. W pełni elektryczna jazda w przypadku Opla Corsy oznacza lokalnie bezemisyjną jazdę bez żadnych kompromisów – zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy, jak i podróży dla przyjemności. Nowa Corsa Electric przenosi doświadczenia z jazdy na wyższy poziom, oferując większy wybór, większą moc, ulepszony akumulator i większy zasięg.

Corsa Electric będzie oferowana w dwóch wariantach napędu elektrycznego: bestseller wśród małych samochodów będzie dostępny w wersji o mocy 100 kW/136 KM z jeszcze lepszym zasięgiem wynoszącym do 357 km2, a także w wersji o mocy 115 kW/156 KM z zasięgiem do 402 km według cyklu WLTP2. Corsa Electric jest zatem nie tylko bardzo wydajna – dzięki napędowi elektrycznemu i momentowi obrotowemu wynoszącemu 260 Nm zapewnia również, w każdym przypadku, czystą przyjemność z jazdy. A kiedy trzeba doładować Corsę Electric, ładowanie akumulatora nie zajmuje dużo czasu. „Zatankowanie” energii do 80 procent pojemności akumulatora na szybkiej stacji ładowania trwa około 30 minut (20-80%)4.

Nowości w gamie napędów oferują również radość z dynamicznej jazdy połączonej z odpowiedzialnością: po raz pierwszy marka Opel zaoferuje klientom możliwość przejścia na napęd hybrydowy z układem 48-woltowym. Silniki o mocy 74 kW/100 KM i 100 kW/136 KM są wyposażone w nową automatyczną, dwusprzęgłową skrzynię biegów. W przyszłości, uzupełnią one szeroką gamę ekonomicznych wariantów jednostek napędowych, od wysoce wydajnych silników spalinowych po w pełni elektryczną Corsę Electric, konsekwentnie kontynuując elektryfikację marki.

Reklama