Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Hyundai ogłosił ceny nowego elektrycznego modelu IONIQ 6

Hyundai IONIQ 6 dostępny jest w Polsce w jednej, topowej wersji wyposażenia UNIQ, a klienci mogą wybrać model IONIQ 6 z jednym z dwóch rodzajów napędów elektrycznych – na wszystkie koła (4WD) lub na dwa koła (2WD), w obu przypadkach w połączeniu z akumulatorem o pojemności 77 kWh.

Klienci w Polsce mogą wybrać model IONIQ 6 z jednym z dwóch rodzajów napędów elektrycznych – na wszystkie koła (4WD) lub na dwa koła (2WD), w obu przypadkach w połączeniu z akumulatorem o pojemności 77 kWh. Napęd na wszystkie koła (4WD) zapewnia łączną moc wyjściową 325 KM i moment obrotowy 605 Nm. Ta wersja może przyspieszyć od 0 km/h do 100 km/h w 5,1 sekundy, a zasięg na jednym ładowaniu wynosi do 583 km w cyklu WLTP. Dla wersji (2WD) zasięg IONIQ-a 6 na jednym ładowaniu wynosi do 614 km w cyklu WLTP. Oba warianty osiągają prędkość maksymalną 185 km/h.

 

Hyundai IONIQ 6 dostępny jest w Polsce w jednej, topowej wersji wyposażenia UNIQ, a ceny w zależności od napędu kształtują się jak poniżej.

· UNIQ 77kWh 2WD 229 KM – od 284 900 zł

· UNIQ 77kWh 4WD 325 KM – od 304 900 zł

Wersja UNIQ została wyposażona we wszystkie dostępne elementy modelu IONIQ 6. Klienci poza wyborem napędu mogą zdecydować o technologii lusterek zewnętrznych. Dla entuzjastów najnowszych technologii dostępne są cyfrowe lusterka boczne, korzystające z zestawu kamer zewnętrznych oraz wysokiej rozdzielczości wyświetlaczy w kabinie. Dostępne są również klasyczne lusterka zewnętrzne.

Bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, łączności i komfortu

W skład standardowego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa modelu IONIQ 6 w wersji UNIQ wchodzą m . in. Asystent unikania kolizji czołowych 2.0 (FCA 2.0) z wykrywaniem pieszych i rowerzystów oraz funkcją Junction Turning, Asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA), System monitorowania uwagi kierowcy (DAW), System ostrzegania o odjechaniu poprzedzającego pojazdu (LVDA), Asystent podążania na pasie ruchu (LFA), Inteligentny asystent ostrzegania o ograniczeniach prędkości (ISLA), Inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go, Asystent jazdy autostradowej 2.0 (HDA 2.0), System monitorowania tylnej kanapy (RSA) oraz System ratunkowy eCall. W standardzie wersji UNIQ znajdują się także nowoczesne systemy multimediów i funkcje łączności, w tym system multimedialny z 12,3” ekranem dotykowym, cyfrowe radio DAB, nawigacja fabryczna z usługami Live, system Bluelink, system Bluetooth z obsługą komend głosowych, wielofunkcyjna kierownicę oraz cyfrowe zegary z 12,3” kolorowym wyświetlaczem. O komfort pasażerów i kierowcy dbają m.in. takie elementy wyposażenia jak klimatyzacja automatyczna, bezkluczykowy dostęp, kamera cofania, przednie i tylne czujniki cofania, czy też porty USB zlokalizowane z przodu i tyłu. Z zewnątrz samochód wyróżniają reflektory LED i tylne światła LED oraz 20-calowe felgi aluminiowe.

Ultraszybkie ładowanie akumulatora wraz z innowacyjną funkcją Vehicle-to-Load (V2L)

IONIQ 6 został zbudowany w oparciu o dedykowaną platformę Hyundai Electric-Global Modular Platform (E-GMP), dzięki czemu posiada wyjątkowe proporcje z wydłużonym rozstawem osi, innowacyjne wnętrze oraz wysoką wydajność połączoną z możliwością ultraszybkiego ładowania i funkcją Vehicle-to-Load (V2L), a także zaawansowane funkcje łączności i wspomagania kierowcy. Platforma E-GMP oferuje standardowo możliwość ładowania 800 V wraz z ładowaniem 400 V bez potrzeby stosowania dodatkowych komponentów lub adapterów.

Dzięki ładowarce 350 kW IONIQ 6 może być naładowany od 10 procent do 80 procent w zaledwie 18 minut. Wystarczy pięć minut ładowania, aby uzupełnić energię wystarczającą na przejechania ponad 100 km.

IONIQ 6 wspiera również aktywny tryb życia w zakresie mobilności elektrycznej, dzięki innowacyjnej funkcji V2L, która umożliwia Klientom swobodne używanie lub ładowanie dowolnych urządzeń elektrycznych, takich jak rowery elektryczne, skutery lub sprzęt kempingowy – w ruchu lub stacjonarnie.

Zrównoważone, przyjazne dla środowiska funkcje

Demonstracja odpowiedzialności za środowisko, nie kończy się na elektryfikacji. Zrównoważony rozwój jest w centrum wizji marki IONIQ, którą można znaleźć w przyjaznych dla środowiska materiałach i kolorach inspirowanych naturą.

Wiele elementów wnętrza – siedzenia, podsufitka, tapicerka drzwi, podłoga i podłokietnik – wykorzystuje ekologiczne materiały pozyskiwane w sposób zrównoważony, m. in. PET z recyklingu, przędze roślinne (bio PET) i z naturalnej wełny, skórę ekologiczną, bio farbę z ekstraktami roślinnymi.

Przestronne, konfigurowalne wnętrze

IONIQ 6 zapewnia o wiele więcej niż tylko możliwość przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Dzięki zaawansowanym technologiom i spersonalizowanej przestrzeni ten elektryczny Streamliner na nowo definiuje granice mobilności. Od początku projektowania, wnętrze IONIQ 6 było tworzone tak, aby pełnić różne funkcje. Odrywając się od stereotypu kokpitu samochodu jako środka transportu, służy zarówno jako wygodne, przypominające kokon schronienie, jak i osobista przestrzeń, w której klienci mogą odpocząć, spędzić wartościowy czas, a także popracować.

IONIQ 6 wykorzystuje stworzoną przez Hyundai Motor globalną platformę modułową Electric Global Modular Platform (E-GMP), przeznaczoną dla samochodów elektrycznych (BEV), aby zapewnić rozstaw osi 2950 mm, który zapewnia z kolei sporą przestrzeń na nogi w pierwszym rzędzie – największą spośród samochodów Hyundaia.

Praktyczne funkcje wnętrza IONIQ 6 ułatwiają również świadomą mobilność, pozwalając na zrelaksowanie ciała i umysłu po intensywnym dniu pracy. Opcjonalne fotele Relaxation Comfort w pierwszym rzędzie sprzyjają wyciszeniu – wystarczy zmienić ich nachylenie w ośmiu kierunkach, a za naciśnięciem przycisku można je nawet rozłożyć, aby skorzystać z krótkiej, pobudzającej drzemki.

Łączność zapewniająca najwyższy komfort

Hyundai IONIQ 6 oferuje najnowszą wersję swoich ulepszonych usług łączności Bluelink, które zapewniają szereg nowych funkcji i pozwalają Klientom sterować samochodem za pomocą smartfona lub głosu, aby uczynić jazdę wygodniejszą i przyjemniejszą. Nowe funkcje Bluelink obejmują informacje o ruchu drogowym, nawigację po zaparkowaniu i nową funkcję profilu użytkownika. Aplikacja Bluelink wyświetla zasięg pojazdu, stan baterii i czas ładowania, gdy jest podłączony do publicznych lub prywatnych punktów ładowania.

Dzięki funkcji zdalnego ładowania kierowcy modelu IONIQ 6 mogą rozpocząć i zakończyć ładowanie za pomocą jednego przycisku w aplikacji na smartfona. Podczas chłodniejszych miesięcy zdalne sterowanie klimatyzacją pozwala użytkownikom zaplanować ogrzewanie IONIQ-a 6. Nie tylko zapewnia to komfort pasażerom podczas jazdy, ale także oszczędza energię akumulatora, która w innym przypadku byłaby potrzebna do ogrzania pojazdu na drodze.

Nowy Hyundai IONIQ 6 tak jak wszystkie modele marki objęty jest bezkonkurencyjnymi warunkami gwarancji. Okres ochrony gwarancyjnej oraz bezpłatnej usługi Assistance wynosi 5 lat bez limitu kilometrów. Ponadto akumulator litowo-polimerowy objęty jest gwarancją na 8 lat lub 160 000 kilometrów.

 

W tym roku, IONIQ 6 zdobył aż trzy tytuły Światowego Samochodu Roku, w tym: World Car of the Year, World Electric Vehicle oraz World Car Design of the Year.

Reklama