Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Elektryzujące rodzinne trio Opla

Niezależnie od tego, czy wybierają się na mecz piłki nożnej swoich dzieci, czy też planują kolejny wakacyjny wyjazd – rodziny z dziećmi potrzebują samochodów spełniających najróżniejsze wymagania. Samochodów, które nie tylko oferują dużo miejsca, ale także ciekawy design i najnowocześniejsze technologie, a jednocześnie są też zelektryfikowane, a tym samym przyszłościowe.

Już dziś „duże” samochody osobowe Opla są lokalnie bezemisyjne. Marka z Rüsselsheim oferuje model dla każdego, począwszy od Opla Astry Sports Tourer plug-in hybrid, poprzez samochód osobowy Opel Combo‑e Life, a skończywszy na komfortowym „e-salonie na kołach”, czyli Oplu Zafirze-e Life. Dzięki temu rodzice i ich dzieci mogą zawsze być mobilni w praktyczny, wygodny i odpowiedzialny sposób – nie tylko w „Międzynarodowym Dniu Rodzin”, który przypada 15 maja, ale przez cały rok.

Bestseller klasy kompaktowej: Opel Astra Sports Tourer plug-in hybrid

Opel Astra przyciąga wzrok – zarówno w wersji pięciodrzwiowego hatchbacka, jak i wersji Astra Sports Tourer kombi. To nie przypadek, że najnowsza generacja kompaktowego bestsellera niemieckiego producenta otrzymała nagrodę „Złotej kierownicy 2022”1, a jako sportowe i eleganckie kombi została również wybrana „Rodzinnym samochodem roku 20222”. Samochód ten łączy śmiały i przejrzysty design, w tym charakterystyczną dla marki stylistykę przedniego pasa Opel Vizor, z najlepszymi technologiami – od nieoślepiających reflektorów pikselowych Intelli-Lux LED® po system wspomagania kierowcy Intelli-Drive.

Ponadto najnowsza generacja Astry Sports Tourer jest po raz pierwszy oferowana w wersji zelektryfikowanej. Dostępna jest już od 179 500 zł (wszystkie ceny podane są z VAT i odnoszą się do rynku polskiego) i można nią bezemisyjnie jeździć dzięki hybrydowemu układowi napędowemu typu plug-in o mocy systemowej 133 kW/180 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu wynoszącemu 360 Nm (zużycie paliwa w cyklu mieszanym wg WLTP3: 1,1-1,0 l/100 km, emisja CO2 25-23 g/km). Zapewnia to przyjemną, a zarazem odpowiedzialną jazdę: dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 12,4 kWh hybryda plug-in może przejechać do 66 kilometrów z zerową emisją lokalną w cyklu WLTP (zasięg elektryczny w mieście według WLTP4: 72-76 km). Na dłuższe wakacyjne wyprawy z walizkami i sprzętem sportowym to zelektryfikowane kombi oferuje od 516 do 1553 litrów przestrzeni bagażowej, do której dostęp z łatwością można uzyskać przez tylną klapę, którą można automatycznie otworzyć i zamknąć ruchem stopy.

Ponadto jeszcze w tym roku pojawi się u dealerów nowy Opel Astra Sports Tourer Electric, co czyni go pierwszym w pełni elektrycznym kombi niemieckiego producenta.

Wszechstronny kombivan, który sprosta wszystkim wyzwaniom: Opel Combo-e Life

Opel Combo‑e Life oferuje również wiele przydatnych funkcji dla rodzin. Można go zamówić już od 192 350 zł. Lokalnie bezemisyjny, niezwykle elastyczny o niemal bezgłośnym napędzie, jest prawdziwym bohaterem dnia codziennego. Dzięki mocy 100 kW/136 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 260 Nm, Combo-e Life doskonale sprawdza się podczas zakupów w mieście, jak i na dłuższych trasach. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 50 kWh samochód ten może przejechać do 285 kilometrów w cyklu WLTP4. Akumulator można naładować do 80 procent pojemności na publicznej stacji szybkiego ładowania w ciągu około 32 minut prądem stałym o mocy 100 kW. Ponadto opcjonalnie ten elektryczny samochód można wyposażyć w trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW.

Załadunek Combo-e Life jest równie prosty, jak jego ładowanie. Ten kombivan oferuje dostęp przez dwoje przesuwnych drzwi i jest dostępny w wersji standardowej (4,40 m) lub XL (4,75 m) z pięcio- lub siedmiomiejscowym przedziałem pasażerskim. W wersji standardowej minimalna pojemność bagażnika wynosi już 597 litrów4, a w Combo-e Life XL z długim rozstawem osi, minimalna pojemność bagażnika wynosi 850 litrów5. Po złożeniu tylnych siedzeń w pełni elektrycznym bohaterze dnia codziennego, pojemność bagażnika w wersji standardowej wzrasta do 2.126 litrów, a w wersji z szerokim rozstawem wynosi aż 2.693 litrów6. Akumulator został umieszczony pod podłogą pojazdu, dzięki czemu nie ogranicza miejsca i pasażerowie nie muszą rezygnować z komfortu. Te cechy sprawiają, że Opel Combo-e Life jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć samochód nieemitujący zanieczyszczeń, a jednocześnie radzący sobie z wszelkimi wyzwaniami – od dużych zakupów po przeprowadzkę i wakacyjne wyjazdy z całą rodziną.

Komfortowy „e-salon na kołach”: Opel Zafira-e Life

Opel Zafira-e Life obiecuje prawdziwie elektryzujące wrażenia z jazdy i przestrzeni. W pełni elektryczny MPV Opla łączy wszystkie zalety „salonu na kółkach” z elektryczną, bezemisyjną i cichą jazdą. Ponadto wiele wersji Zafiry-e Life może być parkowanych na wielopoziomowych parkingach, gdzie wysokość pojazdu wynosi 1,90 m.

Zarówno Zafira-e Life Long o długości 4,95 m, dostępna od 270 500 zł, jak i Zafira-e Life Extra Long o długości 5,30 m oferują przestrzeń dla nawet ośmiu osób. Wyróżniają się łatwością prowadzenia i mogą być opcjonalnie wyposażone w dwoje sterowanych czujnikami drzwi przesuwnych, które otwierają się elektrycznie z zewnątrz, za pomocą ruchu stopy. Opel MPV posiada również dużą klapę tylną, która zapewnia łatwy dostęp do przestrzeni bagażowej: w Zafirze-e Life Extra Long ma ona długość 2,76 m, a maksymalna pojemność bagażnika wynosi 4,9 m3. Składane oparcie przedniego fotela pasażera umożliwia transport przedmiotów lub sprzętu sportowego o maksymalnej długości do 3,5 metra.

Najwyższym priorytetem Zafiry-e Life jest komfort: rodzice mogą rozsiąść się wygodnie na przednich fotelach, które można z łatwością przesuwać po aluminiowych szynach. Fotele dostępne są w różnych konfiguracjach. Ponadto fotele przednie wyposażone są w funkcję podgrzewania.

Dzięki mocy 100 kW/136 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 260 Nm, napęd elektryczny Opla Zafiry-e Life nadaje się również do codziennego użytku. Klienci mogą wybierać spośród dwóch akumulatorów litowo-jonowych o różnych pojemnościach. W zależności od potrzeb, dostępny jest akumulator 75 kWh zapewniający zasięg do 322 kilometrów (idealny na dalsze wyjazdy) oraz akumulator 50 kWh zapewniający maksymalny zasięg 224 kilometrów według WLTP4. Dzięki temu, że akumulatory są umieszczone pod podłogą, obniżają również środek ciężkości pojazdu, co poprawia właściwości jezdne. Odczuwalne jest to zwłaszcza na zakrętach oraz przy podmuchach wiatru i sprawia, że podróżowanie staje się przyjemniejsze. Zaawansowany system hamowania regeneracyjnego, który pozwala Zafirze-e Life odzyskiwać energię wytwarzaną podczas hamowania lub zwalniania, sprawia, że elektryczny MPV jest jeszcze bardziej wydajny.

Reklama