Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Elektryczny Jeep Avenger atrakcją Camp Jeep PL 2023

Jeep to nie tylko kultowe samochody 4×4, ale też synonim wolności i pasji podsycanych z każdym przejechanym kilometrem. To marka, która przyciąga pasjonatów szukających wyzwań na łonie natury. Wreszcie to symbol społeczności, która kusi przygodą, doskonałą zabawą i przyjaźniami zawiązywanymi na lata.

Właśnie taka atmosfera panuje na Camp Jeep PL, którego tegoroczna, już 9. edycja odbędzie się w połowie czerwca na Warmii i Mazurach, w Kadynach.

Tradycyjnie na Camp Jeep PL nie może też zabraknąć wydarzenia specjalnego. W tym roku atrakcją będzie m.in. Jeep Avenger – pierwszy w pełni elektryczny Jeep. W kwietniu, podczas otwierającego sezon zlotu Jeep Sunrise, również organizowanego przez Jeep Owners Group Poland, uczestnicy mieli okazję zwiedzić fabrykę w Tychach, w której produkowany jest Jeep Avenger. Teraz podczas Camp Jeep PL będą mieli okazję zasiąść za jego kierownicą i osobiście przekonać się o jego zaletach.

Ten produkowany w Polsce model został stworzony przez Europejczyków, dla Europejczyków. Jeep Avenger, od momentu swojej premiery, otrzymał wiele prestiżowych branżowych nagród i wyróżnień, włącznie z międzynarodowym tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2023.

Nowy Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który niezwykle udanie łączy kompaktowe wymiary z funkcjonalnością, możliwościami w zakresie łączności i wspierającymi kierowcę nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Jego zaawansowane systemy zarządzania trakcją Selec-Terrain® i kontroli zjazdu ze wzniesienia Hill Descent Control pozwolą dostosować się do każdych warunków na drodze, a duży prześwit zachęca do zjechania z asfaltu. Całość wieńczy odważna stylistyka podkreślająca przynależność do rodziny Jeepa. Avenger jest dostępny w czterech komfortowych opcjach wyposażenia – Avenger, Longitude, Altitude i Summit. Samochód już można zamawiać na polskim rynku, na którym jest on dostępny zarówno w wersji w pełni elektrycznej, jak również z silnikiem benzynowym.

O Jeep Camp PL

Pierwsza edycja tego wydarzenia, organizowanego przez Jeep Owners Group Poland, odbyła się w 2015 r. w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, następna w Bieszczadach, gdzie Jeepersi świętowali 75. urodziny marki. Kolejne dwa lata upłynęły pod znakiem premier – Compassa w 2017 roku w Karkonoszach i Wranglera JL rok później na Kaszubach. W 2019 roku Jeepersi byli na Mazurach, a w 2020 roku z powodu pandemii spotkali się dopiero pod koniec wakacji, w okrojonej formule. Ale i wtedy udało się stworzyć wyjątkowy klimat i poznać, prezentowanego po raz pierwszy w Polsce, Jeepa Gladiatora. W 2021 r., w 80. rocznicę powstania Willysa MB, fani aut z siedmioszczelinowym grillem wrócili w Bieszczady, a w zeszłym roku objechali Kotlinę Kłodzką.

Tradycją Camp Jeep jest motyw przewodni imprezy, w zeszłym roku byli to jaskiniowcy, który jest podkreślany nie tylko dekoracjami, ale i nazwami tras oraz gadżetami. Ponadto na piątkowy wieczór Jeepersi przebierają się w stroje zgodne z motywem imprezy.

W tym roku Jeepersi zawitają do Kadyn, aby odkrywać bezdroża ciągnące się od plaż Bałtyku i Zalewu Wiślanego po lasy Wysoczyzny Elbląskiej, a motywem przewodnim zlotu będą Hawaje. Uczestnicy będą sprawdzać off-roadowe umiejętności aut i kierowców na próbach terenowych, poznawać lokalne zabytki i miejsca równie piękne, lecz turystom całkiem nieznane.

 

Wieczorem przyjdzie czas na zacieśnianie przyjaźni i dobrą zabawę przy dźwiękach muzyki na żywo. Kolejny raz w zlocie wezmą również udział załogi z zagranicy, m.in., już po raz trzeci swoje uczestnictwo zgłosiło kilka ekip węgierskich z zaprzyjaźnionego Jeep Owners Group Hungary.

 

Reklama