Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Citroën My Ami Buggy II – Nową serię specjalną można będzie już niebawem kupić

Citroën zapowiada nową, wzbogaconą wersję samochodu My Ami Buggy, wyprodukowaną w liczbie 1 000 sztuk.

Pojazd będzie dostępny wyłącznie w sprzedaży internetowej, a otwarcie zamówień na My Ami Buggy nastąpi 20 czerwca 2023 roku o godzinie 10.00.

ŁOWCA PRZYGÓD PEŁEN UROKU

Citroën My Ami Buggy potwierdza swój charakter poszukiwacza przygód – nadwozie zachowało kolor khaki barwiony w masie, a także czarne elementy chroniące karoserię, takie jak wzmocnienia zderzaków, panele, obudowy świateł, nadkola poszerzające błotniki, progi i tylny spojler, które nadają mu solidny wygląd.

Wyrazista osobowość My Ami Buggy przejawia się również w jaskrawożółtych, żywych i pełnych świeżości akcentach rozmieszczonych na elementach ozdobnych nadwozia (ukośne elementy z przodu i strzałki nad nadkolami wskazujące kierunek wiatru) oraz wewnątrz pojazdu (schowki, taśmy do otwierania drzwi i zaczep na torbę, pikowania na fotelach i dywanikach).

NOWE ELEMENTY WYPOSAŻENIA SPRAWIAJĄ, ŻE NOWA SERIA JEST JESZCZE BARDZIEJ SPECJALNA

Citroën poszedł jeszcze dalej przy projektowaniu nowej wersji samochodu zarówno nadwozia, jak i wnętrza.

Osłony otworów drzwiowych chroniące przed czynnikami zewnętrznymi

Druga seria limitowana pojazdu nie odbiega od głównych założeń projektu: brak drzwi i dachu, by cieszyć się czasem spędzonym jak najbliżej przyrody i odczuwać przyjemne wrażenie wolności. Jednak, by chronić pasażerów przed niepogodą, w samochodzie zastosowano i zmodyfikowano dodatkowe elementy wyposażenia.

Zaprojektowano nowe, plastikowe osłony, zamykane na zamki błyskawiczne, chroniące użytkowników pojazdu przed czynnikami zewnętrznymi. Są uzupełnieniem dla dachu i wspólnie tworzą praktycznie zamkniętą kabinę zabezpieczoną przed wiatrem, chłodem, czy deszczem. W codziennej eksploatacji, gdy podróżujący samochodem chcą zaczerpnąć świeżego powietrza, wystarczy odchylić zasłony, zwinąć je ku tyłowi przy oparciach foteli, po czym zamocować zatrzaskami na słupkach drzwi. Latem, gdy nie są używane, można je trzymać w garażu.

Opracowano nowe zamknięcie dachu, które jest bardziej praktyczne w użyciu. Rolę dachu pełni czarna, szczelna plandeka zamykana teraz na suwak, więc bardziej funkcjonalna i szybsza w obsłudze. Jest w pełni zintegrowana z sylwetką nadwozia dzięki listwie dachowej pozwalającej na dokładne jej rozpięcie. Dzięki temu nadaje całości spójność stylistyczną i nie jest narażona na zawirowania powietrza podczas jazdy. Można ją zwinąć i zamocować do obramowania dachu przy pomocy zatrzasków.

Nowe ramy drzwi, dachu oraz nowe zamknięcia, by lepiej wkomponować niektóre elementy wyposażenia i zapewnić atrakcyjny wygląd

Drzwi i dach zostały wyposażone w ramy, do których można przypiąć przezroczyste osłony i plandeki tak, by były dokładnie dopasowane do kształtu nadwozia i świadczyły o starannym wykończeniu pojazdu.

Z przodu rama dachu jest przedłużona i tworzy osłonę przeciwsłoneczną, podkreślając w ten sposób rekreacyjny charakter My Ami Buggy.

System zamykania drzwiczek jest taki sam jak w poprzedniej wersji pojazdu. Zmianie uległ jedynie ich kształt – przypominają wypukłości w dolnej części drzwi w innych wersjach Ami, co podkreśla przynależność My Ami Buggy do gamy marki.

Nowy zespół wskaźników

Moduł wskaźników jest nadal umieszczony na obudowie kolumny kierownicy. Posiada jednak nowy, wygięty w łuk daszek, co tworzy drobny akcent w stylu retro.

Dodatkowy, pomysłowy schowek przejęty z pierwotnej koncepcji auta

Nowa edycja My Ami Buggy została wyposażona w element w jaskrawym, żółtym kolorze, zaprezentowany po raz pierwszy w 2021 roku w prototypie pojazdu o tej samej nazwie. Przenośna torba, wyjątkowo efektowna, a zarazem funkcjonalna, została umieszczona we wgłębieniu w środkowej części kierownicy. Jest mocowana dwiema szelkami na zatrzaski, które owija się wokół kierownicy. Zamykana na zamek błyskawiczny, dodatkowa torba może pomieścić drobne przedmioty osobiste kierowcy, który może zabrać ją ze sobą, gdy wysiada z samochodu.

Głośnik Ami i nowe akcesoria są dopełnieniem wyposażenia nowej serii limitowanej My Ami Buggy

Lekki, przenośny głośnik Bluetooth Ultimate Ears Boom można zabrać ze sobą wszędzie. Melomani docenią jego mocny dźwięk roznoszący się w promieniu 360°. Wodoodporny głośnik o solidnej konstrukcji zapewnia czas autonomicznej pracy do 15 godzin i będzie źródłem muzyki w chwilach relaksu i zabawy. W kabinie My Ami Buggy głośnik ma swoje miejsce – wsuwa się go w niszę przy tablicy rozdzielczej obok kierownicy.

My Ami Buggy zostanie wprowadzony do sprzedaży we Francji 20 czerwca w cenie brutto 10 490 euro.

Od momentu wprowadzenia na rynek w kwietniu 2020 roku, Citroën Ami zaskakuje na rynku mikromobilności nietypową koncepcją. Ami jest ultrakompaktowym i zwrotnym samochodem o długości 2,41 m. Ma napęd elektryczny i może być ładowany ze zwykłego gniazda 220 V jak każde urządzenie gospodarstwa domowego. Ładowanie trwa 4 godziny. Ami został stworzony, by służyć jak największej grupie użytkowników w jak najszerszym przedziale wiekowym – pojazd łatwo się prowadzi zarówno 14-latkowi jak i osobie w wieku 77 lat.

 

Dodatkowym założeniem była przystępność cenowa i niskie koszty użytkowania. Znacznym ułatwieniem dla klientów jest sprzedaż internetowa samochodu oraz poszerzona dystrybucja poprzez sieci niezwiązane z branżą samochodową, takie jak Fnac i Darty we Francji i w Portugalii czy MediaMarkt w Hiszpanii i we Włoszech.

 

Reklama