Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Odliczanie rozpoczęte: światowa premiera Volkswagena ID.7 już dzisiaj – 17 kwietnia

Już dzisiaj, w poniedziałek, 17 kwietnia, odbędzie się światowa premiera Volkswagena ID.7 – jednocześnie w w Europie, Chinach i USA. ID.7 to samochód mierzący prawie pięć metrów, wyposażony w technologie klasy premium, a także nowy, wydajny napęd, który gwarantuje duży zasięg.

Po odświeżonym ID.3 i prototypowym ID. 2all, komfortowa limuzyna stworzona do dalekich podróży jest trzecim pojazdem elektrycznym zaprezentowanym przez Volkswagena w tym roku. Do tej trójki dołączy siedem kolejnych nowych modeli ID., które Volkswagen wprowadzi na rynek do 2026 roku – zarówno w Europie, jak i w innych regionach świata, takich jak USA czy Chiny.

Równolegle do naszej elektrycznej ofensywy w Europie będziemy aktywni także w Azji i Ameryce Północnej. ID.7 to niezwykle ważny model dla Volkswagena w Chinach, Kanadzie i USA. Zachwyca dużą ilością miejsca, innowacyjnymi systemami wspomagającymi kierowcę oraz nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak wysokiej klasy system inforozrywki.” – wyjaśnia Imelda Labbe, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej marki Volkswagen.

By podkreślić światowy charakter nowego modelu, światowa premiera odbędzie się 17 kwietnia i będzie transmitowana do Chin, USA i Europy. Przekaz na żywo rozpocznie się o godzinie 14:00.

Dla Volkswagena nowy ID.7 to kolejny kamień milowy na drodze do zaoferowania wyłącznie elektrycznej gamy modelowej. Już do 2026 roku Volkswagen będzie oferował najszerszą gamę aut z takim napędem spośród wszystkich producentów w Europie – od modelu podstawowego za mniej niż 25 000 euro, przez nowego elektrycznego kompaktowego SUV-a, aż po ID.7 jako flagowy model w gamie.

ID.7 będzie kolejnym globalnym samochodem elektrycznym Volkswagena. W Chinach ID.7 będzie dopełnieniem górnej części gamy, obok oferowanych tam elektrycznych modeli ID.3, ID.4 i ID.6. W przyszłości na rynku północnoamerykańskim pojawią się również trzy nowe modele ID. Sprzedaż modelu ID. Buzz w USA i Kanadzie rozpocznie się jeszcze w tym roku, a ID.7 ma pojawić się w 2024 roku. Wraz z produkowanym w Chattanooga modelem ID.4, ID.7 i ID. Buzz przyspieszą elektryczną ofensywę w Ameryce. Do 2027 roku Volkswagen zainwestuje ponad 7 mld euro w elektryczną i cyfrową transformację marki Volkswagen w Ameryce Północnej.

Produkcja modelu ID.7 właśnie się rozpoczyna. Nowy elektryczny Volkswagen będzie produkowany w niemieckim zakładzie w Emden na rynki Europy i Ameryki Północnej. Volkswagen zainwestował ponad miliard euro w przekształcenie tej fabryki w zakład produkcyjny zajmujący się elektromobilnością. W Chinach model ID.7 na tamtejszy rynek będzie produkowany lokalnie.

Reklama