Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Nowe BMW i7 M70 xDrive – najmocniejszy model z napędem elektrycznym

Wraz z BMW i7 M70 xDrive BMW M prezentuje elektryczny usportowiony samochód będący topowym wariantem nowego BMW serii 7

  • BMW i7 M70 xDrive ustanawiające nowy rekord mocy pośród samochodów elektrycznych BMW Group jest również kolejnym kamieniem milowym BMW M GmbH na drodze do transformacji w kierunku elektromobilności.
  • Luksusowa limuzyna jest już trzecim usportowionym modelem z napędem elektrycznym.
  • BMW i7 M70 xDrive zostanie zaprezentowane podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych Auto Shanghai (od 18 do 27 kwietnia 2023 r.) w Chinach. Wprowadzenie na światowe rynki rozpocznie się w drugiej połowie 2023 r.

Najmocniejszy silnik elektryczny BMW.

Technologia BMW eDrive 5. generacji zastosowana w BMW i7 podlega ciągłemu rozwojowi mającemu na celu zwiększenie mocy i wydajności. Nowe BMW i7 M70 xDrive wyposażone jest w wysoce zintegrowane jednostki napędowe na przedniej i tylnej osi, w których silnik elektryczny, elektronika mocy i przekładnia są umieszczone w bardzo kompaktowej wspólnej obudowie.

Przystosowana do wymogów modelu M zasada działania maszyny synchronicznej o wzbudzeniu elektromagnetycznym daje w szczególności silnikowi elektrycznemu nowego BMW i7 M70 xDrive na tylnej osi bardzo wysoką gęstość mocy. Wartość 2,41 kW/kg czyni go obecnie najmocniejszym silnikiem elektrycznym BMW.

Ten nowy rekord uzyskano dzięki opatentowanej innowacji BMW Group, która wykorzystuje sześć uzwojeń wzbudzających w stojanie zamiast stosowanych zwykle trzech. Dzięki temu silnik elektryczny może generować bardzo wysoką moc przy lekkiej i kompaktowej konstrukcji i dostarczać ją w sposób ciągły aż po wysokie obroty. Pod względem gęstości mocy, ale też wydajności, wyraźnie przewyższa rozwiązanie z dwoma silnikami na tylnej osi.

Maksymalne osiągi z funkcją M Sport Boost i M Launch Control.

Silnik na tylnej osi generuje maksymalną moc 360 kW (489 KM). Precyzyjnie kontrolowana interakcja z silnikiem elektrycznym o mocy 190 kW (258 KM) na przedniej osi tworzy elektryczny napęd na wszystkie koła z systemowym momentem obrotowym wynoszącym 1015 Nm w trybie Sport i aż 1100 Nm z włączoną funkcją M Launch Control i M Sport Boost. W efekcie napęd BMW i7 M70 xDrive oferuje niesamowitą elastyczność.

W funkcji M Launch Control zarówno regulacja momentu napędowego, jak i kontrola trakcji są zintegrowane z jednostką sterującą silnika. Zapewnia to bardzo precyzyjne dozowanie mocy generowanej przez silniki elektryczne, dzięki czemu można ją przełożyć na fascynujące osiągi bez utraty trakcji.

Funkcja M Sport Boost aktywowana jest lewą łopatką zmiany biegów, a sygnalizowana specjalnym wskazaniem graficznym M Performance w zestawie wskaźników. Trybowi towarzyszy również emocjonalne, charakterystyczne dla M Performance autentyczne brzmienie standardowej funkcji BMW IconicSounds Electric autorstwa Hansa Zimmera.

Wysoka zdolność do pokonywania dużych odległości, nowa funkcja MAX RANGE.

Ekstremalnej dynamice nowego BMW i7 M70 xDrive towarzyszy wysoka zdolność do pokonywania długich dystansów. Pojemność energetyczna umieszczonego w podłodze akumulatora wysokonapięciowego wynosząca 101,7 kWh umożliwia BMW i7 M70 xDrive osiągnięcie zasięgu od 488 do 560 km. Nowa funkcja MAX RANGE pozwala zwiększyć zasięg o około 15 do 25% poprzez odpowiednie ograniczanie mocy napędu i prędkości maksymalnej oraz redukcję funkcji komfortowych.

Zaawansowane oprogramowanie Combined Charging Unit optymalizuje wydajność i szybkości ładowania akumulatora wysokonapięciowego standardowo z mocą do 22 kW przy ładowaniu AC i do 195 kW przy ładowaniu DC. Pozwala to na zwiększenie zasięgu nawet o 170 km w ciągu 10 minut na stacji ładowania o dużej mocy.

Specjalny układ jezdny M optymalizujący dynamikę i komfort.

Charakterystyczne dla M zastosowanie wszystkich systemów sterowania elektrycznym napędem na wszystkie koła, układem kierowniczym, amortyzatorami i układem stabilizacji jazdy umożliwia jazdę łączącą typową dla M dynamikę, zwinność i precyzję prowadzenia z wysokim komfortem na długich dystansach. Standardowy układ jezdny nowego BMW i7 M70 xDrive obejmuje adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne obu osi z automatyczną regulacją poziomu zawieszenia oraz elektronicznie sterowane amortyzatory, których reakcja jest optymalizowana przez układ hydrauliczny M.

Standardowe wyposażenie zawiera także zintegrowany aktywny układ kierowniczy oraz pakiet Executive Drive Pro z aktywną stabilizacją przechyłów bocznych i funkcją aktywnego komfortu toczenia. Całość uzupełnia sportowy układ hamulcowy M oraz 21-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich.

Indywidualna charyzma sygnalizująca nieprzeciętne osiągi.

Ekskluzywne akcenty i typowe dla M elementy stylistyczne zorientowane na wymagania techniczne przy zdecydowanie sportowym stylu jazdy sprawiają, że nowe BMW i7 M70 xDrive wyróżnia się wyglądem zewnętrznym na tle innych modeli z tej serii. Jego indywidualna charyzma sygnalizuje nieprzeciętną dynamikę i już na pierwszy rzut oka ujawnia swój potencjał.

Głównym elementem stylistyki przodu jest nowa interpretacja typowych dla BMW podwójnych okrągłych reflektorów oraz atrapy chłodnicy BMW. Imponującą prezencję przodu podkreśla oświetlenie konturowe atrapy chłodnicy BMW. W zestawieniu z opcjonalnym pakietem M Performance w BMW i7 M70 xDrive po raz pierwszy można połączyć je z obramowaniem atrapy chłodnicy w błyszczącym kolorze czarnym. Również z boku i z tyłu nowego BMW i7 M70 xDrive elementy stylistyczne M, takie jak lusterka zewnętrzne M z charakterystyczną podwójną nóżką, efektowne progi M i charakterystyczny dla tego modelu pas tylny z dyfuzora, wyraźnie wyrażają sportowy charakter tego topowego modelu.

Nowe lakiery w dwóch odcieniach, lakiery mroźne na bazie biomasy.

Nowe BMW i7 M70 xDrive oferuje szeroki wybór lakierów. Klienci mają przy tym do wyboru również ponad sto lakierów specjalnych BMW Individual. Szczególnie ekstrawagancki wygląd zapewnia lakier BMW Individual w dwóch odcieniach, który teraz może obejmować również lakiery specjalne BMW Individual. Oferowane jest między innymi połączenie takich kolorów jak metalizowana płynna miedź BMW Individual w dolnej części karoserii i szafirowo-czarny metalizowany w części górnej.

Lakiery mroźne dostępne w nowym BMW i7 M70 xDrive produkowane są przy użyciu innowacyjnego procesu bazującego na biomasie zamiast na ropie naftowej. Skład produktu nie uległ zmianie, jedynie użyte surowce są pozyskiwane ze zrównoważonych źródeł.

Innowacyjne funkcje zapewniające luksusowy komfort podróży.

Do najważniejszych elementów, które przyczyniają się do progresywnego luksusowego charakteru tego topowego modelu oraz zapewniają komfort podczas długich podróży należy panel interakcji BMW w kokpicie i Executive Lounge ze zoptymalizowaną funkcją odchylania tylnych siedzeń. Niezwykły ekran kinowy BMW i system nagłośnienia Surround marki Bowers & Wilkins zapewniają na tylnych miejscach wrażenia jak w ekskluzywnym prywatnym kinie na kołach. Zaawansowane systemy automatyzacji jazdy i parkowania optymalizują komfort i bezpieczeństwo. Na przykład asystent parkowania i manewrowania może być teraz sterowany również za pośrednictwem aplikacji My BMW.

Opcjonalne automatyczne drzwi można otwierać i zamykać zarówno z aplikacji My BMW, jak i za pomocą funkcji BMW Digital Key Plus na smartfonie. Rozszerzona funkcja blokowania i odblokowywania automatycznie otwiera drzwi kierowcy, gdy tylko smartfon z indywidualną funkcją BMW Digital Key Plus zbliży się do pojazdu. Po wejściu drzwi kierowcy można zamknąć m.in. poprzez naciśnięcie pedału hamulca.

Sportowy styl i maksymalna indywidualizacja we wnętrzu.

Typowe dla M detale wyposażenia wnętrza podkreślają sportowy charakter nowego BMW i7 M70 xDrive. Jego wyposażenie standardowe obejmuje m.in. podświetlane listwy progowe M, tapicerkę M ze skóry Merino w kolorze czarnym i szarego Atlasu, kierownicę skórzaną M, wskazania M na zakrzywionym wyświetlaczu BMW oraz podnóżek kierowcy M.

Wyposażenie dodatkowe obejmuje wnętrze BMW Individual oraz wnętrze BMW Individual z ekskluzywnymi wyposażeniem w łącznie dziewięciu wariantach kolorystycznych. Tapicerka BMW Individual ze skóry Merino i wełny kaszmirowej z ekskluzywnymi elementami dostępna jest również w kolorze czarno-ciemnoszarym.

Zmodernizowany system BMW iDrive z funkcją „QuickSelect”.

Nowe BMW i7 M70 xDrive jest jednym z pierwszych modeli marki wyposażonych w najnowszą generację systemu BMW iDrive z funkcją „QuickSelect” i BMW Operating System 8.5. Zmodernizowany wyświetlacz i system operacyjny oferują nowy ekran startowy oraz szybki dostęp „QuickSelect” i ulepszoną strukturę menu wzorowaną na urządzeniach elektroniki użytkowej. BMW iDrive z funkcją „QuickSelect” oferowany jest w połączeniu z zakrzywionym wyświetlaczem BMW oraz inteligentnym asystentem osobistym BMW.

Na ekranie startowym widoczna jest stale mapa systemu nawigacyjnego lub inne indywidualnie konfigurowane wskazania. Na tym samym poziomie po stronie kierowcy dostępne są pionowo ułożone ikony funkcji, które można wybrać przesunięciem palca. Poszczególne funkcje można obsługiwać bezpośrednio przez dostęp „QuickSelect” bez potrzeby wchodzenia do podmenu.

Oparty na chmurze system nawigacyjny BMW Maps oferuje teraz nie tylko obraz z funkcją Augmented View na wyświetlaczu informacyjnym za kierownicą, ale także udoskonalone funkcje umożliwiające jeszcze dokładniejsze planowanie zoptymalizowane pod kątem ładowania. W połączeniu z BMW Operating System 8.5 dostępne są również usługi i aplikacje wprowadzone już w nowym BMW serii 7.

 

Reklama