Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Pierwszy w Polsce pokaz nowego Volkswagena ID.3 podczas Poznań Motor Show

Volkswagen ID.3 został gruntownie zaktualizowany dwa i pół roku po premierze. Modyfikacje objęły nadwozie, które teraz ma nieco ostrzejsze kształty i wnętrze. Tu zmiany są dużo większe – poprawiono jakość tworzyw, zastosowano więcej materiałów pochodzących z recyklingu i całkowicie zrezygnowano z surowców pochodzenia zwierzęcego. Kolejne novum to bogatsze wyposażenie standardowe.

Nowy Volkswagen ID.3 to jeden z dziesięciu modeli z napędem elektrycznym, jakie marka z Wolfsburga wprowadzi na rynek do 2026 roku. Znaczna część zmian to odpowiedź producenta na sugestie użytkowników. Wykorzystano wyższej jakości materiały, a także poprawiono funkcjonalność, co przełoży się na lepsze doświadczenia z użytkowania. Podobnie jak poprzednik, także nowy ID.3 będzie dostarczany do klientów przy zachowaniu neutralnego bilansu emisji CO2.

Cieszymy się, że możemy pokazać zmodernizowanego Volkswagena ID.3 naszym klientom krótko po jego światowej prezentacji. Jestem przekonany, że zmiany w jednym z naszych najpopularniejszych samochodów elektrycznych przypadną do gustu odwiedzającym targi Poznań Motor Show. Już w najbliższych dniach będziemy prezentować polską ofertę nowego ID.3 i jego cennik” – powiedział Paweł Szuflak, dyrektor marki Volkswagen w Polsce.

Źródłem napędu nowej wersji Volkswagena ID.3 będzie umieszczony przy tylnej osi silnik o mocy 204 KM, a klienci będą mogli wybrać jedną z dwóch pojemności akumulatora – 58 lub 77 kWh netto. Ta pierwsza wersja będzie oferować zasięg do 426 km, druga zaś – do 546 km (obie wartości wg procedury WLTP). Bagażnik zmodernizowanego Volkswagena ID.3 ma pojemność 385 l, a po złożeniu tylnych siedzeń – 1267 l.

Zmodernizowany ID.3 jest standardowo wyposażony m.in. w systemy łączności. Jednym nich jest instalacja telefoniczna Comfort. Umożliwia ona połączenie smartfona z pokładowym systemem informacyjno-rozrywkowym i ładowanie indukcyjne, jeśli telefon komórkowy jest do tego przystosowany. Standardowa funkcja AppConnect umożliwia strumieniowe przesyłanie multimediów za pośrednictwem smartfona, który można osadzić w jego rodzimym środowisku za pomocą systemów Android Auto™, AppleCarPlay™ i MirrorLink™.

Do wyposażenia standardowego należą także dwa wyświetlacze – mniejszy, o przekątnej 5,3 cala, umieszczony za kierownicą i obsługiwany za pomocą przycisków dotykowych na kierownicy wielofunkcyjnej oraz większy, pełniący funkcję ekranu systemu nawigacji, telefonu, multimediów, systemów wspomagających i ustawień pojazdu. Ma on standardowo przekątną 12 cali. W strukturze menu uwzględniono różne życzenia użytkowników: między innymi menu ładowania znajduje się teraz na górnym poziomie dużego wyświetlacza dotykowego i jest zorganizowane w bardziej przejrzysty sposób. Wieloma funkcjami można sterować przy pomocy poleceń głosowych – system ten został dopracowany, reaguje szybciej i jest bardziej niezawodny.

Prezentowany podczas Poznań Motor Show egzemplarz będzie wyposażony m.in. w opcjonalne, matrycowe reflektory IQ.LIGHT, system audio BeatsAudio ze wzmacniaczem o mocy 400 W, Park Assist Plus, który może zapamiętać manewr parkowania pod domem i później go powtarzać oraz system Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej.

Poznań Motor Show odbędzie się w dniach 30.03-2.04

Reklama