Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Kia opublikowała klipy przedstawiające wygląd zewnętrzny EV9 [WIDEO]

Kia Corporation opublikowała dziś klipy wideo, w których zaprezentowała długo wyczekiwane EV9 – nowego elektrycznego SUV-a marki. Nowy model flagowy ma przyspieszyć transformację firmy w dostawcę zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności.

Filmy z Kia EV9 w roli głównej, które można obejrzeć na kanale Kia Polska w serwisie YouTube ( Kia EV9 Teaser 01 oraz Kia EV9 Teaser 02), przedstawiają sylwetkę flagowego SUV-a. Charakterystyczny przód, smukłe powierzchnie boczne, innowacyjne oświetlenie o niespotykanym dotąd wzorze, który tworzą przednie i tylne lampy nadają EV9 odważnej tożsamości.

Klipy wideo przedstawiają również wyjątkowe połączenie eleganckiego i mocno rzeźbionego designu oraz geometrycznych wzorów, z których składa się nadwozie Kia EV9.

Nazwa EV9 ma związek z nomenklaturą samochodów elektrycznych marki Kia, która łączy przedrostek „EV” (pojazd elektryczny) z liczbą „9”, odpowiadającą wielkości tego modelu w gamie samochodów elektrycznych marki.

Podobnie jak EV6, również Kia EV9 została skonstruowana na platformie zaprojektowanej dla samochodów elektrycznych – Electric Global Modular Platform (E-GMP).

Kia zaprezentuje EV9 w pełnej krasie – zarówno wygląd zewnętrzny nowego flagowego.
SUV-a, jak i jego wnętrze – już w połowie marca. Pełna informacja prasowa zostanie opublikowana podczas światowej premiery Kia EV9 pod koniec marca.

Reklama