Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Tonale Plug-In Hybrid Q4 testowana przez kierowców Formuły 1

W siedzibie zespołu, w fabryce Sauber Motorsport w Hinwil (CH), po raz kolejny odbyło się coroczne przedsezonowe zgrupowanie zespołu „Alfa Romeo F1 Team”. W atmosferze poczucia wspólnoty i przy pełnej koncentracji zespół spotkał się, aby skupić się na swoich strategiach i celach na nadchodzące mistrzostwa świata.

W ubiegłym sezonie zespół Alfa Romeo F1 zajął szóste miejsce, co jest najlepszym wynikiem osiągniętym w ostatniej dekadzie.

Oprócz zespołu menedżerów, na tym ważnym spotkaniu nie mogło zabraknąć Valtteri Bottasa i Zhou Guanyu, kierowców Alfa Romeo F1 Team, którzy wkrótce rozpoczną sezon 2023 od testowania nowego bolidu. Cel: przeniesienie całej pasji pracy zespołu na tor.

Obok kierowców, w Hinwil pojawiła się także nowa Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4, najwyższa wersja w gamie i model, na którym włoska marka zamierza oprzeć swój wzorzec „Wydajnego sportowego charakteru”. Pod czujnym okiem kierowców, Tonale Plug-In Hybrid Q4 pozwoliła poczuć przyjemność jazdy w prawdziwym stylu Alfy Romeo, wyróżniając się najlepszą w swojej klasie zwinnością, lekkością i dynamiką jazdy. W szczególności, podczas próby dynamicznej z testem reaktywności, dwaj kierowcy wyścigowi zmierzyli się na torze z serią „bramek” wyposażonych w specjalne czujniki, które wraz z przejazdem samochodu stopniowo włączały się i wyznaczały jego trasę.

Tonale Plug-In Hybrid Q4, wzorzec „wydajnego sportowego charakteru” według Alfy Romeo

Tonale Plug-In Hybrid Q4, która już wkrótce będzie dostępna we wszystkich salonach sprzedaży Alfa Romeo, uzupełnia ofertę Tonale, pierwszego modelu, wraz z którym marka wkroczyła w świat elektryfikacji. Nowa wersja jest topową wersją w gamie i pierwszym krokiem w kierunku sportowej jazdy przyszłości według Alfy Romeo, która radykalnie się zmienia i spogląda w kierunku nowej ery łączności i elektryfikacji, pozostając jednocześnie wierną swojemu włoskiemu, sportowemu DNA trwającemu niezmiennie od 1910 roku.

Będąca wyrazem „wydajnego sportowego charakteru”, Tonale Plug-In Hybrid Q4 to najbardziej wydajna Alfa Romeo w historii: dzięki emisji CO2 wynoszącej 26g/km w cyklu miejskim jest idealnym samochodem do jazdy po centrach miast, a zasięg ponad 80 km w trybie w pełni elektrycznym jest wystarczający do codziennej mobilności. Dodatkowo, podczas dłuższej jazdy pozamiejskiej samochód zapewnia łączny zasięg ponad 600 km.

Tonale Plug-In Hybrid Q4 imponująco łączy wydajność i zrównoważony rozwój ze sportowym charakterem auta. Łączna moc 280 KM plasuje ją na szczycie segmentu, przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,2 sekundy i osiąga prędkość 135 km/h w trybie w pełni elektrycznym i 206 km/h w trybie hybrydowym. Wrażenie mocy osiąganej podczas przyspieszania dodatkowo wzmacnia system e-AWD: natychmiastowe wykorzystanie dostępnego momentu obrotowego silnika elektrycznego sprawia, że tylna oś reaguje od razu po naciśnięciu pedału przyspieszenia.

Reklama