Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Salon Retromobile 2023 w Paryżu zelektryfikowany przez Renault

Stoisko Renault na salonie samochodowym Retromobile 2023 w Paryżu prawdziwym hołdem oddanym kultowym modelom marki. Od 1 do 5 lutego 2023 roku Renault zaprasza gości salonu na wizytę w świecie ponadczasowych modeli marki, a jednocześnie zdecydowanie zwraca się ku przyszłości.

W pierwszej strefie nazwanej „The Originals Renault Garage” zaprezentowane zostaną trzy kultowe modele marki w nowej odsłonie – wersji w 100% elektrycznej1: Renault 4, Renault 5 i zmodyfikowane Twingo, które po raz pierwszy zaprezentowane zostanie publicznie. Z okazji 30-lecia modelu, w myśl hasła „Twingo – żyj życiem w stylu Twingo” dział Renault Design oddało jednocześnie hołd innemu niecodziennemu trendowi motoryzacyjnemu lat 90., kalifornijskim lowriderom.

W tej części stoiska zostaną wyeksponowane także samochody koncepcyjne Renault 5 Turbo 3E oraz Suite N°4, jak również zaskakujący show car nowego rodzaju: „Mute the Hot Rod”. „Mute the Hot Rod” został stworzony w oparciu o Renault Type MT z 1924 roku. Inspirowany modą na bicie rekordów prędkości przez Hot Rody2 w latach 40. ubiegłego wieku, został wyposażony w elektryczny układ napędowy. Na salonie prapremiera – zaprezentowany zostanie projekt w formie surowej. Ostateczną wersję będziemy mogli podziwiać jeszcze w 2023 roku.

POZOSTAŁE ATRAKCJE NA STOISKU

Wielką nowością, która jest naturalnym rozwinięciem kampanii „Wymyśl Twingo na nowo”3 jest zaoferowanie po raz pierwszy gościom stoiska możliwości spróbowania swoich sił w kreatywnym projektowaniu. W efekcie połączenia generatywnej sztucznej inteligencji z wyobraźnią gości salonu powstaną oryginalne modele Twingo. Poprzez przeniesienie cyfrowej wizji do świata realnego Renault stworzy samochód studyjny, który powstanie bezpośrednio na podstawie kreatywnych wizji wygenerowanych przez fanów marki.

Renault zadbało również o kącik The Originals Renault Services, który przeznaczony jest dla odwiedzających stoisko kolekcjonerów dawnych aut. Na miejscu udzielane będą porady dotyczące uproszczonych procedur administracyjnych dla właścicieli pojazdów Renault liczących ponad 30 lat.

Goście będą mieli również okazję zapoznać się z aktualną kolekcją produktów lifestylowych marki. Sklep The Originals Renault Store oferuje zróżnicowaną gamę produktów, które można zakupić na miejscu.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

47. edycja Retromobile odbędzie się w dniach od 1 do 5 lutego 2023 r. w Parc des Expositions de la Porte de Versailles w Paryżu.

Reklama