Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Produkowany w Tychach Jeep Avenger z tytułem Auto Lidera 2023

Marka Jeep rozpoczęła bieżący rok mocnym akcentem – Nowy Jeep® Avenger, jako pierwszy w historii marki model z napędem elektrycznym (BEV), został zdobywcą tytułu European Car of the Year 2023 (Europejskiego Samochodu Roku 2023).

Sukces ten jest kontynuowany również na polskim rynku, gdzie aż dwa modele marki Jeep zwyciężyły w swoich kategoriach w 21. edycji uznanego plebiscytu Auto Lider 2023. Produkowany w Polsce, w tyskim zakładzie Stellantis, Jeep Avenger zdobył tytuł Auto Lidera 2023 w kategorii miejskich SUVów i crossoverów, z kolei Jeep Grand Cherokee 4xe został zwycięzcą kategorii dużych SUVów i aut terenowych.

Zwycięzcy zostali wyłonieni głosami czytelników magazynów Motor, Auto Moto oraz serwisu motoryzacyjnego magazynauto.pl. Łącznie w całym plebiscycie oddano ponad sto tysięcy głosów, wyłaniając zwycięzców w trzynastu kategoriach modeli samochodów w poszczególnych klasach i jednej wskazującej na markę roku.

Jeep® Avenger

Wprowadzany właśnie na europejskie rynki Jeep Avenger oznacza początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep, w ramach której do 2025 roku na rynek trafią cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.

Nowy Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który pozycjonuje się w szybko rosnącym, drugim pod względem wielkości, europejskim segmencie B-SUV.

Zwinny, reaktywny i przyjemny w prowadzeniu, Jeep Avenger oferuje dynamiczne osiągi dzięki błyskawicznie dostępnemu momentowi obrotowemu oraz wyróżnia się bezgłośną jazdą. Nowy SUV jest przeznaczony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, poszukujących modelu o kompaktowych wymiarach i najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych.

Avenger oferuje 400 km zasięgu zgodnie z normą WLTP, który w cyklu miejskim zwiększa się do 550 km*. Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh.

 

Reklama