Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Pierwszy na świecie kabriolet z napędem elektrycznym zostanie wyprodukowany przez MINI

Od pomysłu do małej serii w niecałe 8 miesięcy. MINI Cooper SE Cabrio wyznacza kolejny duży impuls dla marki na drodze do stania się całkowicie elektryczną.

Po pozytywnym odbiorze jednorazowego egzemplarza w lecie 2022 roku, MINI robi teraz kolejny duży krok w kierunku elektromobilności, prezentując małą serię w pełni elektrycznego MINI Cooper SE Cabrio (zużycie energii w cyklu mieszanym: 17,2 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km).

Pierwszy na świecie kabriolet klasy premium bez lokalnej emisji spalin w segmencie małych samochodów skraca proces transformacji w kierunku całkowicie elektrycznych modeli w kolejnej generacji. Od kwietnia 2023 roku MINI Cooper SE Cabrio dostępne będzie w Europie w limitowanej serii 999 egzemplarzy.

Trzy lata temu wprowadziliśmy na rynek w pełni elektryczne MINI Cooper SE, a dziś co piąte MINI sprzedawane w Europie to MINI z napędem elektrycznym. Ten sukces zainspirował nas do wyprodukowania w ciągu kilku miesięcy małej serii MINI Cooper SE Cabrio. Cieszę się, że możemy zaoferować 999 klientom MINI niezwykłe i ekskluzywne gokartowe wrażenia z jazdy z otwartym dachem – mówi Stefanie Wurst, szefowa marki MINI.

MINI Cooper SE Cabrio dostępne będzie w kolorach Enigmatic Black i White Silver. Klamki, ozdobniki boczne oraz obwódki przednich i tylnych lamp wykończone są w kolorze Resolute Bronze. Logo MINI i oznaczenie modelu wykonane są w eleganckim kolorze Piano Black. Na pasie przednim i z tyłu znajduje się logo E znane z MINI Cooper SE, które dodatkowo wskazuje na frajdę z jazdy bez lokalnej emisji spalin. Inne charakterystyczne dla tej edycji detale wyposażenia zdobią również listwy progowe i ozdobniki boczne, które wraz z napisem 1/999 podkreślają ekskluzywny charakter limitowanego MINI Cabrio.

W przypadku obręczy kół ze stopów lekkich w tej edycji MINI stawia na pionierskie rozwiązanie. 17-calowe odlewane obręcze kół ze stopów lekkich Electric Power Spoke w 2‑kolorowym wykończeniu są wykonane w 100% z wtórnego aluminium. Stosowanie zielonej energii elektrycznej w produkcji i wykorzystanie surowców wtórnych może znacznie zmniejszyć emisję CO2 w porównaniu z konwencjonalnymi procesami produkcyjnymi.

Bogate wyposażenie wnętrza z elementami stylistycznymi MINI Electric.

Ogrzewane fotele sportowe mają tapicerkę MINI Yours ze skóry Lounge oraz regulowane podparcie ud. Wielofunkcyjna kierownica sportowa obitą skórą Nappa przyczynia się do frajdy z jazdy, zapewnia stylowy komfort prowadzenia, a ponadto może być podgrzewana. Znaczek MINI Electric w dolnym ramieniu kierownicy nawiązuje do limitowanego charakteru tego elektrycznego kabrioletu. Ekskluzywna natura wnętrza to również zasługa szlachetnych powierzchni Piano Black, które mogą być stylowo podświetlane przez oświetlenie ambientowe. W pełni elektryczny charakter czteroosobowego kabrioletu podkreślają żółte akcenty, takie jak przycisk start/stop.

Obok wielu innych funkcji, wysokiej jakości wyposażenie w kokpicie uzupełniają funkcje eDrive znane z MINI Cooper SE. Dzięki nim kierowca otrzymuje informacje o aktualnym zużyciu energii, zasięgu oraz wskazówki dotyczące ekonomicznego stylu jazdy. Podczas jazdy wszystkie istotne informacje są zebrane na wyświetlaczu MINI Head-Up. Na dłuższych trasach komfort jazdy w limitowanym MINI Cabrio z napędem elektrycznym zapewnia m.in. aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go oraz system asystujący kierowcy MINI w standardzie.

Elektryczna gokartowa jazda w purystycznej odsłonie.

Wymiary, Długość 3863 mm, rozstaw osi 2495 mm, szerokość 1727 mm i długość 2495 mm, w tym bagażnik o pojemności 160 l, pozostały takie same jak w MINI Cabrio z konwencjonalnym napędem. Silnik elektryczny o mocy 135 kW (184 KM) powstał w centrach kompetencyjnych BMW Group w zakresie elektromobilności w Dingolfing i Landshut. Niewielkie wymiary silnika umożliwiają bardzo dobry rozkład masy na osie oraz sprzyjają zwinnej jeździe i łatwości prowadzenia. Napęd elektryczny płynnie przyspiesza MINI Cooper SE Cabrio od zera do 100 km/h w 7,3 s.

Zasięg 201 km w cyklu testowym WLTP umożliwia wycieczki daleko poza granice miasta. Całkowicie elektryczny i dzięki temu wyjątkowo cichy tekstylny dach w stylu MINI Yours z typowym motywem flagi Union Jack można otwierać, zamykać i ustawiać w funkcji dachu przesuwnego również podczas jazdy z prędkością do 30 km/h.

Od pomysłu do małej serii.

MINI Cooper SE Cabrio to dowód na elastyczność firmy MINI, która po raz pierwszy wprowadza do produkcji małą serię. MINI Cooper SE Cabrio produkowane będzie w Holandii w limitowanej edycji 999 egzemplarzy obok konwencjonalnego MINI Cabrio.

Reklama