Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Auto Lider 2023: Elektryczny Fiat 500 3+1 zdobył najwięcej głosów w kategorii pojazdów elektrycznych

Plebiscyt Auto Lider wkracza w swoją trzecią dekadę. Czytelnicy tygodnika „Motor”, miesięcznika „Auto Moto” oraz portalu magazynauto.pl już po raz 21. mogli zagłosować na swoje ulubione samochody roku. Zwycięzców wyłoniono w 14 kategoriach – osobne klasy wydzielono dla modeli hybrydowych i elektrycznych – a także w klasyfikacji marek i premier roku. Do organizatorów wpłynęło przeszło 100 tys. głosów, a wśród uczestników plebiscytu rozlosowano atrakcyjne nagrody.

W kategorii pojazdów w 100 proc. elektrycznych (BEV) najwięcej głosów otrzymał Fiat 500 3+1. Miejski Fiat wyprzedził potężniejszych rywali – SUV-y Audi Q8 e-tron i Volvo EX90. Rywalizacja w tej kategorii była najbardziej zacięta – do walki o głosy czytelników stanęło aż 27 pojazdów.

Popularność Fiata 500 potwierdzają wyniki jego sprzedaży. Od debiutu w 2020 r. nowego Fiata 500 wybrało prawie 120 tys. klientów z całego świata. W ubiegłym roku był on najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym we Włoszech, a w Hiszpanii i Niemczech znalazł się na podium. Fiat 500 był trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na 10 największych rynkach europejskich i najlepiej sprzedającym się samochodem typu BEV Grupy Stellantis w Europie.

Nowy Fiat 500 jest symbolem włoskiej kreatywności i na całym świecie zdobywa serca miłośników samochodów pochodzących z Włoch. Jest on obecnie sprzedawany w 38 krajach i w czterech różnych obszarach geograficznych: od Europy po Amerykę Łacińską i od Bliskiego Wschodu po Japonię. Będąca liderem strategii elektryfikacji marki, nowa 500 wkrótce pojawi się w Stanach Zjednoczonych, kontynuując swoją globalną podróż poza Europą.

Reklama