Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Hyundai SEVEN i Trailer Drone z nagrodami GOOD DESIGN

Firma Hyundai Motor Company ogłosiła dzisiaj, że jej koncepcyjne pojazdy SEVEN i Trailer Drone zdobyły nagrody GOOD DESIGN Awards 2022 w kategorii transport, a mobilne platformy Plug & Drive (PnD), PnD L7 i Mobile Eccentric Droid (MobED) zdobyły nagrody w kategorii robotyka.

Hyundai Design dąży do stworzenia silnych powiązań między klientami a naszymi rozwiązaniami mobilnymi. Nagrody są wyrazem uznania dla tego, jak dodajemy wartość do codziennego życia naszych klientów w branży motoryzacyjnej i poza nią. Nasz zespół projektantów i inżynierowie wkładają w te projekty swoją pasję i serce, aby marzenia stały się bliższe rzeczywistości – mówi SangYup Lee Wiceprezes Wykonawczy i Szef Hyundai Global Design Center

Po koncepcyjnym 45 z 2019 roku i prototypowym Prophecy z 2020 roku, koncept SEVEN w 2021 roku otworzył nowy rozdział dla elektrycznej marki IONIQ. Jest to również doskonały przykład idei modeli IONIQ, ponieważ jego kosmiczne innowacje i higieniczne funkcje pozwoliły przekształcić SUV-a w innowacyjną przestrzeń życiową na kołach, demonstrując, że Hyundai przedkłada wygodę klienta ponad normy branżowe.

Prototypowy Trailer Drone to nie tyle pojazd, co napędzany wodorem system transportu kontenerów, który może działać w pełni samodzielnie. Wykorzystuje on dwa autonomiczne podwozia o nazwie e-Bogie, więc układem przypomina pociąg, ale zapewnia niespotykaną zwinność poprzez możliwość poruszania się na boki.

Hyundai Motor został również doceniony za doskonałość designu w sektorze robotyki, zdobywając trzy nagrody w tej kategorii. Nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja (AI) i jazda autonomiczna, zacierają granicę między samochodami a robotami. Mobilna platforma PnD (Plug & Drive) została opracowana pod hasłem „Rozszerzanie zasięgu ludzkiego”, aby zrealizować wizję nieograniczonej wolności w przemieszczaniu się. Moduł robota PnD łączy w sobie inteligentne układy kierowniczy i hamulcowy, elektryczny napęd kół i elementy zawieszenia, które można regulować w górę lub w dół, dostosowując do dowolnego celu, rozmiaru i wykorzystania.

PnD L7 to także przełomowe, przyszłościowe rozwiązanie mobilne oparte na robotyce. Wyróżnia się na tle innych pojazdów naziemnych bardziej intuicyjną obsługą za pomocą joysticka oraz płynniejszą, swobodniejszą i wydajniejszą jazdą. PnD L7 wymaga minimalnej przestrzeni do poruszania się i parkowania, dzięki czemu nadaje się do wykorzystania w mieście. Ponadto jego konstrukcja została zainspirowana pierwszym LRV (Lunar Roving Vehicle), czterokołowym pojazdem księżycowym z napędem elektrycznym, używanym w amerykańskich misjach Apollo. Tak jak LRV rozszerzył zakres ludzkiej eksploracji, tak PnD L7 rozszerza zakres ludzkiej mobilności.

MobED to nowatorska, kompaktowa platforma mobilna, która składa się z czterech modułów Drive & Lift (DnL) i łączy systemy jazdy, kierowania, kontroli przechyłów i hamowania w jedną strukturę. Minimalistyczny design MobED podkreśla jego unikalną budowę. Pikselowe oświetlenie ze wszystkich stron korpusu informuje o aktualnym stanie MobED, w tym o kierunku jazdy.

Te wielokrotnie nagradzane produkty potwierdzają transformację Hyundaia z producenta samochodów w dostawcę rozwiązań Smart Mobility, zgodnie z wizją firmy, czyli „Postępem dla ludzkości”.

Obchodzący 72. rocznicę istnienia program GOOD DESIGN Awards jest jednym z najdłużej trwających konkursów tego typu na świecie. Co roku wybierana jest lista najlepszych z najlepszych stylizacji i grafik produktów, które wyznaczyły nowe kierunki innowacji i przesunęły granice konkurencyjności na światowym rynku. Więcej informacji na temat nagród GOOD DESIGN Awards można znaleźć na oficjalnej stronie

Reklama