Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Toyota bZ Compact SUV Concept debiutuje w Europie

W Brukseli zadebiutowała nowa Toyota bZ Compact SUV Concept, która zapowiada, jak mogą wyglądać auta z linii bZ (Beyond Zero) w przyszłości. Nowy model pozycjonowany jest w największym i najbardziej konkurencyjnym w Europie segmencie C-SUV.

Samochód ma napęd elektryczny na baterię i wraz z nową Toyotą C-HR Prologue wpisuje się w wizję Toyoty, by przy wykorzystaniu różnych technologii napędowych w każdym regionie dostosowywać ofertę do potrzeb klientów, jednocześnie zmniejszając ślad węglowy i dążąc do osiągnięcia neutralności klimatycznej poprzez szeroką gamę produktów.

Toyota bZ Compact SUV Concept została zaprojektowana przez europejskie studio Toyota European Design and Development (ED2) we Francji. Odznacza się dobrymi osiągami i prowadzeniem, wiodącymi technologiami oraz stylowym wyglądem. To samochód elektryczny na baterię, którego design łączy minimalizm z odważnym spojrzeniem w przyszłość. Auto będzie bezemisyjne, a do jego produkcji zostaną wykorzystane ekologiczne materiały.

Futurystyczna sylwetka bZ Compact SUV Concept ma opływowe kształty i krótkie zwisy, co podkreśla pewne prowadzenie oraz dynamikę. Ostre linie i mocne przetłoczenia przywodzą na myśl zaawansowane technologie, a nisko poprowadzona linia dachu pomaga zmniejszać opory powietrza i poprawia dynamikę.

Odważna stylistyka jest obecna także we wnętrzu, a wysokiej jakości wykończenie nadaje mu charakterystyczny wygląd. Projektanci zastosowali kilka przyjaznych dla środowiska elementów, takich jak siedzenia wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego oraz z recyklingu, co jest zgodne z koncepcją Beyond Zero. Wbudowany asystent osobisty łączy kierowcę i pasażerów z pojazdem za pomocą dźwiękowych i wizualnych wskazówek, które pojawiają się w reakcji na polecenia kierowcy oraz pasażerów na miejscach z przodu i z tyłu.

Toyota poprzez wizję Beyond Zero dąży do osiągniecia neutralności klimatycznej, wprowadzając pełne portfolio pojazdów korzystających z zaawansowanych paliw alternatywnych oraz bezemisyjnych napędów. W Europie marka planuje wprowadzić sześć modeli z linii bZ (Beyond Zero) do 2026 roku. Zdywersyfikowana gama zelektryfikowanych pojazdów przybliży Toyotę do osiągnięcia globalnej neutralności węglowej do 2050 roku.

Reklama