Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Volvo: 20 elektrycznych samochodów ciężarowych dla Amazona

Do końca roku Volvo Trucks dostarczy do Amazona w Niemczech w pełni elektryczne samochody ciężarowe o dużej ładowności. Szacuje się, że 20 Volvo FH Electric pokona rocznie ponad milion kilometrów drogowych, bez użycia oleju napędowego.

Samochody ciężarowe i inne pojazdy użytkowe odpowiadają za około 36% krajowych emisji pochodzących z transportu w Niemczech*, co sprawia, że ​​dekarbonizacja transportu drogowego jest ważną kwestią, którą należy się zająć.

Wielcy gracze w branży transportowej odgrywają kluczową rolę w kierowaniu wysiłkami na rzecz obniżenia śladu węglowego. Dlatego cieszę się, że Amazon współpracuje z nami, aby pomóc zmniejszyć emisje przy dłuższych i cięższych zadaniach transportowych – mówi Jessica Sandström, Senior Vice President of Product Management w Volvo Trucks.

Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności we wrześniu tego roku, a ich dostępność do transportu międzymiastowego i regionalnego stanowi ważny kamień milowy w dekarbonizacji transportu drogowego.

Na całym świecie mamy teraz sześć modeli ciężarówek elektrycznych gotowych do zamówienia i w produkcji seryjnej, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na dekarbonizację transportu towarów. To zachęcający krok naprzód w zmniejszaniu negatywnego wpływu na zmiany klimatyczne” – komentuje Jessica Sandström.

Elektryczne wersje najważniejszej gamy produktów – ciężkich samochodów ciężarowych Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX – odegrają kluczową rolę w osiągnięciu globalnego celu Volvo Trucks, zgodnie z którym w 2030 r. 50% wszystkich sprzedawanych nowych samochodów ciężarowych Volvo będą stanowić te napędzane akumulatorami lub elektrycznym ogniwem paliwowym. Te elektryczne pojazdy o dużej ładowności mogą pracować przy masie całkowitej 44 ton, a wymienione trzy modele stanowią około dwóch trzecich sprzedaży firmy.

Dostarczone do Amazona elektrycze samochody ciężarowe Volvo zastąpią swoje odpowiedniki z silnikiem Diesla i odegrają kluczową rolę w inicjatywach elektryfikacji łańcucha transportowego.

„Amazon jest zaangażowany w dekarbonizację swojej floty, a transport pomiędzy magazynami, a sklepami wymaga jeszcze wielu udoskonaleń w zakresie redukcji emiasji CO2.”, wyjaśnia Andreas Marschner, wiceprezes Transportation Services Europe w Amazon. „Dlatego wprowadzenie elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo do naszej floty jest tak ważnym kamieniem milowym. Prowadzimy jeden z najszybciej rozwijających się programów elektryfikacji transportu komercyjnego i będziemy nadal inwestować i wprowadzać innowacje w celu dekarbonizacji i redukcji śladu węglowego w procesie dostarczania przesyłek”.

Kilka faktów o Volvo FH Electric

  • Pojemność baterii: 540 kWh
  • Moc wyjściowa: 490 kW mocy ciągłej
  • Zasięg wynosi do 300 km, ale Volvo FH Electric może przejechać do 500 km podczas normalnego dnia pracy, jeśli by zapewnić dodatkowe doładowanie, na przykład podczas przerwy na lunch

Fakty o gamie elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo

  • Volvo Trucks dysponuje globalną gamą sześciu w pełni elektrycznych ciężarówek zaprojektowanych do realizacji różnych zadań transportowych
  • Modele Volvo FH, FM i FMX Electric mają GCW do 44 ton. W Europie trwa sprzedaż, a produkcja seryjna rozpoczęła się we wrześniu 2022.
  • Produkcja Volvo FL i FE Electric, do dystrybucji miejskiej i utylizacji odpadów rozpoczęła się w Europie już w roku 2019.
  • Produkcja Volvo VNR Electric dla Ameryki Północnej rozpoczęła się w 2020 roku.

Reklama