Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Ford Pro prezentuje E-Tourneo Custom – w pełni elektryczny pojazd wielofunkcyjny

Ford Pro przedstawił dzisiaj całkowicie nowy model E-Tourneo Custom – najbardziej zaawansowanego przedstawiciela linii pojazdów wielozadaniowych Tourneo nowej generacji i wyposażonego w zaawansowany, całkowicie elektryczny układ napędowy. 

E-Tourneo Custom wyznacza nowy poziom odniesienia w segmencie pojazdów wielozadaniowych, łącząc nową platformę zaprojektowaną z myślą o maksymalnej wszechstronności i komforcie z wysokowydajnym elektrycznym układem napędowym zasilanym z akumulatora, który może zapewnić zasięg jazdy do 370 km.

E-Tourneo Custom, jeden z czterech nowych, w pełni elektrycznych modeli Forda Pro, które mają trafić na rynek europejski do 2024 roku, skierowany jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Nowy model, oferujący przestronne wnętrze dla maksymalnie ośmiu osób, wchodzi na rynek z pełnym pakietem wyposażenia premium, m.in. elastycznie regulowanymi tylnymi siedzeniami montowanymi na szynach, drzwiami bocznymi obsługiwanymi bez użycia rąk, systemem audio B&O, cyfrowymi kartami dostępu, a także panoramicznym szklanym dachem.

Poziom komfortu rośnie jeszcze wyraźniej dzięki doskonałemu dopracowaniu szczegółów i dynamice pojazdu zapewnianej przez konstrukcję pojazdu nowej generacji. Ciszę na pokładzie zapewnia napęd elektryczny, natomiast nowe standardy komfortu jazdy i stabilność, to zasługa udoskonalonej architektury podwozia z niezależnym zawieszeniem tylnym.

Niezależnie od tego, czy chodzi o aktywne spędzanie czasu na rodzinnej weekendowej wycieczce, czy o przewiezienie „z klasą”, w komforcie szefostwa firmy na lotnisko, w pełni elektryczny układ napędowy E-Tourneo Custom, zaawansowana łączność, najnowocześniejszy design i nowa luksusowa atmosfera sprawiają, że ten samochód, to wybór nie budzący wątpliwości – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, Ford Pro, Europe. „Tourneo zawsze u Forda zapowiadało przestrzeń i wszechstronność, a teraz, w nowej generacji samochodu zwiększamy jego atrakcyjność z myślą o nowej generacji wymagających nabywców pojazdów elektrycznych, którzy poszukują także wyższych osiągów i komfortu.

W ramach najbardziej wszechstronnej gamy Tourneo Custom w historii, klienci mogą również wybrać całkowicie nową wersję Plug-In Hybrid (PHEV) do zastosowań, w których wymagana jest maksymalna elastyczność. 3 Ponadto, nowy model można otrzymać z silnikiem wysokoprężnym Ford EcoBlue najnowszej generacji, dostępnym z nową, bardzo sprawną ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów oraz – po raz pierwszy – inteligentnym systemem napędu na cztery koła.

Reklama