Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

F-150 Lightning Pro SSV – elektryczny pick-up dla policji

Ford Pro kontynuuje wsparcie lokalnych społeczności oraz klientów rządowych w kierunku zelektryfikowanego, opartego na technologii świata, wprowadzając na rynek pierwszego w USA w pełni elektrycznego pick-upa przeznaczonego specjalnie dla policji – Ford F-150 Lightning Pro Special Service Vehicle.

Ford od ponad 70 lat dostarcza policji pojazdy, których funkcjonariusze potrzebują do ochrony i służby społeczeństwu. Obecnie ponad 12 tysięcy oddziałów policji w całym kraju korzysta z samochodów Forda, a ich popularność jest ogromna.

Dość powiedzieć, że w służbie znajduje się więcej pojazdów Forda niż wszystkich innych konkurencyjnych aut razem wziętych1. Marka przypisuje ten sukces i lojalność ścisłej współpracy producenta samochodów z klientami – w tym przypadku w szczególności poprzez dział Ford Police Advisory Board.

Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić pierwszego w USA elektrycznego pick-upa przeznaczonego do policyjnych potrzeb, dzięki któremu służby mogą wykorzystać przełomową technologię, aby poprawić swoją efektywność – powiedział Nate Oscarson, kierownik sprzedaży Ford Pro ds. służb rządowych. – Pro Power Onboard może służyć jako mobilne źródło zasilania2, np. aby oświetlić po zmroku miejsca wypadków na autostradzie, elektryczny układ napędowy potencjalnie pomaga obniżyć koszty eksploatacyjne oraz te związane z zakupem paliwa3, a Mega Power Frunk zapewnia dodatkowe zamykane schowki wręcz stworzone dla policyjnych celów. Takich funkcjonalności oczekuje się zresztą od lidera w dziedzinie policyjnych pojazdów – dodał.

Inteligentny elektryczny pick-up stworzony specjalnie dla policji

Ford F-150 Lightning Pro SSV łączy w sobie doskonale znane – moc i osiągi – kojarzone z DNA marki Built Ford Tough, w tym możliwość przyspieszenia od 0 do 96 km/h w czasie poniżej czterech sekund4, zaawansowaną technologicznie platformę elektryczną pojazdu oraz innowacje związane z oprogramowaniem Ford Pro.

F-150 Lightning Pro SSV jest przeznaczony do specjalistycznych potrzeb różnych departamentów, które obejmują pomoc na miejscu wypadku albo miejscu przestępstwa czy holowanie łodzi albo przyczepy. Specjalnie przygotowane przez Forda funkcje F-150 Police Responder obejmują:

  • Siedzenia z wytrzymałej tkaniny ze zredukowanymi podpórkami, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pojazdu;
  • Wbudowane stalowe płyty wzmacniające i zabezpieczające oparcia przednich foteli;
  • Dostępne czerwono-niebieskie albo bursztynowo-białe światła ostrzegawcze w technologii LED montowane na dachu;
  • Łatwa w montażu wzmocniona górna półka na desce rozdzielczej, na której może znaleźć się dodatkowe wyposażenie policyjne;
  • Łatwe w czyszczeniu tylne siedzenia i podłoga z winylu.

 

Standardowe funkcjonalności obejmują natomiast:

Wnętrze: 12-calowy cyfrowy zestaw zegarów i wskaźników oraz 12-calowy ekran dotykowy wbudowany w środkową konsolę;
Na zewnątrz: Mega Power Frunk zapewniający zamykaną przestrzeń ładunkową, w którym znajduje się też łatwy dostęp do źródeł zasilania;
Zakres możliwości i wydajność: 452 KM mocy maksymalnej i 1 050 Nm maksymalnego momentu obrotowego5, 3 500 kg zdolności holowniczej i 1 000 kg maksymalnej ładowności7 w wersji ze standardowym akumulatorem albo przyspieszenie od 0 do 96 km/h poniżej czterech sekund, 580 KM mocy maksymalnej, 1 050 Nm maksymalnego momentu obrotowego i 4 500 kg zdolności holowniczej6 w wersji z akumulatorem o zwiększonym zasięgu. Technologie: Intelligent Range, która optymalizuje trasy podczas podróży, SYNC 4, bezprzewodowe aktualizacje Ford Power-Up, Ford Co-Pilot360 z systemem automatycznego hamowania awaryjnego, informacją o ruchu poprzecznym i monitorowaniem martwego pola (BLIS)8.

Reklama