Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

VISION 7S – pierwszy szkic wnętrza koncepcyjnej, elektrycznej Skody

Całkowicie elektryczny samochód koncepcyjny VISION 7S jest pierwszym, w którym zastosowano nowy język stylistyczny marki.

Pierwszy szkic prezentuje minimalistyczne, wykonane z ekologicznych materiałów wnętrze pojazdu. Charakteryzuje się ono dużą przestrzenią dla maksymalnie siedmiu osób w trzech rzędach siedzeń i wyposażone jest w nowo opracowane funkcje zwiększające komfort podróżowania.

Nowy język projektowania jest minimalistyczny, funkcjonalny i autentyczny. W przyszłości będziemy nadal koncentrować się na tradycyjnych mocnych stronach ŠKODY, takich jak przestronne wnętrze, łatwość użytkowania i wysoka funkcjonalność. Robimy jednakże kolejny krok i kładziemy jeszcze większy nacisk na doświadczenie klienta. O wielkiej kreatywności naszych projektantów i inżynierów świadczą ruchome elementy wnętrza i nowo opracowane funkcje zwiększające komfort podróżowania, takie jak zintegrowany fotelik dziecięcy. Minimalistyczne linie rozszerzają również przejrzysty wygląd zewnętrzny na wnętrze – mówi Oliver Stefani, szef ŠKODA Design.

Innowacyjne rozwiązania

Wnętrze nowego samochodu koncepcyjnego VISION 7S charakteryzuje się symetryczną, zaokrągloną linią oraz szeroką, poziomą deską rozdzielczą, która sięga aż do drzwi, zwiększając poczucie przestrzeni. Optymalnie umieszczony podłokietnik sprawia, że obsługa ekranu i dotykowych przycisków jest łatwa i wygodna. Haptyczne elementy sterujące są również zintegrowane z przeprojektowaną kierownicą. Nastrojowe oświetlenie podkreśla różne części wnętrza, w tym wskaźnik stanu naładowania i zapewnia odpowiednią ilość światła podczas wsiadania i wysiadania. Panele drzwiowe zawierają również interaktywne elementy dotykowe i wizualne. Zintegrowany fotelik dziecięcy znajduje się w konsoli środkowej – najbezpieczniejszym miejscu w pojeździe. Oparcia przednich foteli wyposażone są w uchwyty na urządzenia multimedialne dla pasażerów drugiego i trzeciego rzędu. Posiadają również zintegrowane z nimi plecaki.

Wnętrze z trybem jazdy i trybem relaksu

Przestronne wnętrze oferuje dwie różne konfiguracje, które zapewniają nowe wrażenia przestrzenne w różnych sytuacjach – podczas jazdy i relaksu. W trybie jazdy wszystkie elementy sterujące są ustawione w idealnej pozycji, a centralny ekran dotykowy jest umiejscowiony pionowo, aby wyświetlać niezbędne informacje. Tryb relaksu w samochodzie można aktywować podczas ładowania lub postoju na odpoczynek. Kierownica i zestaw wskaźników przesuwają się wtedy do przodu, fotele w pierwszym i drugim rzędzie cofają się, zapewniając pozycję sprzyjającą relaksowi, a ekran systemu multimedialnego przyjmuje pozycję poziomą. Ta opcja zapewnia pasażerom maksymalną przestrzeń i komfort.

 

Reklama