Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

CUPRA zapowiada nową hybrydową wersję jachtu D28 Formentor [WIDEO]

CUPRA poszerza współpracę z De Antonio Yachts i przedstawia swój pierwszy zelektryfikowany jacht – D28 Formentor e-HYBRID.

Wykorzystanie technologii hybrydowej zapewni bezemisyjną nawigację na wodach mórz i oceanów. Oficjalna premiera łodzi będzie miała miejsce w przyszłym roku.

Pierwsza kolaboracja CUPRY i barcelońskiej firmy produkującej łodzie sięga 2020 roku. To wówczas powstał projekt wyczynowego jachtu De Antonio Yachts D28 Formentor, inspirowanego designem pierwszego autorskiego modelu marki z Martorell. Pokazowa łódź o mocy 400 KM zapewnia duże emocje i jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 40 węzłów.

Design jachtu jest spójny ze stylistyką CUPRY. Zaczynając od prostych linii rzeźby łodzi, akcentów z włókna węglowego, kończąc na charakterystycznym kadłubie w kolorze z palety CUPRY – Petrol Blue. Te wszystkie elementy sprawiają, że całość D28 nabiera unikalnego stylu. Bezemisyjna wersja jachtu również utrzymana jest w estetyce hiszpańskiego producenta. D28 Formentor e-HYBRID oferowany jest w nowym odcieniu Graphene Grey. Dodatkowo syntetyczny pokład tekowy oraz wykończenie wnętrza szarą tapicerką nadają nowej hybrydowej odsłonie jachtu jeszcze bardziej oryginalnego wyglądu.

Nasza marka stawia na innowacyjne pomysły, tym samym nie boi się przenosić swoich rozwiązań poza ląd. De Antonio to idealny i zaufany partner do stworzenia niekonwencjonalnych projektów w niecodziennym środowisku dla marki motoryzacyjnej jakimi są morza i oceany – mówi Antonio Labate, Globalny Dyrektor ds. Strategii, Rozwoju Biznesu i Operacji w CUPRA.

Nowa era elektryfikacji

Wersja hybrydowa jachtu oprócz jednostki napędowej o mocy 400 KM, wyposażona jest w dwa silniki elektryczne o mocy 15 kW, które są zintegrowane z układem spalinowym. Podczas korzystania z łodzi w trybie elektrycznym, Formentor D28 e-HYBRID porusza się bezemisyjnie po zbiornikach wodnych, a co za tym idzie nie przyczynia się do zanieczyszcza wód i generuje bardzo niską emisję dźwięku podczas pracy.

CUPRA to marka, która nie boi się nowych wyzwań i chętnie wychodzi poza świat związany stricte z motoryzacją. Zarówno CUPRA jak i De Antonio Yachts starają się tworzyć nowe wyzwania w swoich branżach. Powstanie hybrydowej wersji D28 jest kontynuacją postępowego procesu, który ma na celu stworzenie innowacyjnych pojazdów przyjaznych dla środowiska, zarówno na lądzie jak i na morzu.

Reklama