Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Citroën ë-C4 X – atrakcyjna stylistyka, komfort i duża ilość miejsca w kabinie z elektrycznym napędem

Citroën prezentuje C4 X i ë-C4 X z napędem elektrycznym. To elegancki samochód o unikatowej koncepcji, przeznaczony dla klientów, którzy szukają atrakcyjnej alternatywy dla kompaktowych sedanów i SUV-ów.

Stylistyka Citroëna ë-C4 X i C4 X nawiązuje do modelu Citroën C5 X. Wyłamuje się z tradycyjnych definicji kompaktowych wersji nadwozia i proponuje klientom innowacyjną alternatywę, która wyróżnia się na tle innych samochodów. Łączy elegancką sylwetkę fastbacka z nowoczesnym wyglądem SUV-a i ponadczasowym wyrafinowaniem i przestronnym wnętrzem sedana.

Cieszą nas możliwości, jakie stwarza pojawienie się nowych modeli w naszej gamie. ë-C4 X i C4 X przyczynią się w znaczący sposób do umocnienia Citroëna i ekspansji sprzedaży na rynkach europejskich oraz w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki” – powiedział Vincent Cobée, dyrektor generalny marki. „Wielu klientów mówiło nam, że chciałoby mieć alternatywę dla hatchbacków i SUV-ów, licznie występujących w segmencie dużych samochodów kompaktowych, która byłaby przystępna cenowo, ekologiczna i elegancka. Dziś proponujemy im model, który jest naszą odpowiedzią na te oczekiwania. To koncepcja łącząca w pół drogi różne wersje nadwozia, wyróżniająca się i wybiegająca w przyszłość. A także zapewniająca pełen komfort, technologie, bezpieczeństwo i wartości, których klienci oczekują od Citroëna, nie mówiąc o wyjątkowej ilości miejsca i dużej uniwersalności, a do tego z zaletami w pełni elektrycznego napędu, który nie emituje zanieczyszczeń.

Użytkownicy Citroënów C4 X i ë-C4 X z napędem w 100% elektrycznym będą również mieli do dyspozycji system informacyjno-rozrywkowy nowej generacji MyCitroën Drive Plus oraz pełny pakiet złączy i usług połączonych.

Citroën przyczynia się do transformacji energetycznej. Marka podjęła śmiałą decyzję oferowania na wielu rynkach europejskich, bardziej dojrzałych pod tym względem, wyłącznie modelu elektrycznego Citroën ë-C4 X. Citroën ë-C4 X wyposażony w silnik 100 kW z homologowanym zasięgiem WLTP 360 km to jedyny w pełni elektryczny samochód, który będzie oferował połączenie atrakcyjnej stylistyki, komfortu i dużej ilości miejsca na rynku popularnych samochodów średniej wielkości. Gdy dodamy duży bagażnik o pojemności 510 litrów, to otrzymujemy samochód, który będzie idealnym towarzyszem w aktywnym życiu klientów z rodzinami lub w służbowych trasach klientów biznesowych po mieście, np. w przypadku zawodowych kierowców.

Nowe Citroeny ë-C4 X i C4 X będą produkowane wyłącznie w Europie w zakładach Stellantis w Villaverde, koło Madrytu w Hiszpanii i stamtąd trafią na rynki całego świata. Sprzedaż obu modeli rozpocznie się stopniowo pod koniec 2022 roku.

Dzięki przełomowemu designowi ë-C4 X jest jedynym takim modelem w segmencie kompaktowych samochodów klasy średniej. Jako jedyny łączy w sobie elegancję fastbacka, muskularne akcenty zapożyczone ze świata SUV-ów oraz wyrafinowanie właściwe dla sedana i – jako jedyny – oferuje ciszę i absolutny spokój elektrycznego auta za przystępną cenę. Dokądkolwiek zapragniemy się udać, ë-C4 X umożliwi pomimo ograniczeń dostępu, wynikających z przepisów dotyczących emisji spalin, swobodny wjazd do tych stref na co dzień w trybie w 100% elektrycznym i nie wyemituje przy tym ani grama CO2.

Warto podkreślić, że na wielu europejskich rynkach (Austria, Belgia, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, rynki skandynawskie i Wielka Brytania) oferowany będzie wyłącznie model ë-C4 X w 100% elektryczny, natomiast na pozostałych rynkach europejskich oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce dostępny będzie zarówno ë-C4 X, jak i C4 X z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym.

Zarówno kierowca, jak i pasażerowie – wszyscy podróżujący Nowym ë-C4 X lub C4 X będą mogli cieszyć się kojącą ciszą i płynnością jazdy dzięki innowacyjnemu i łagodnemu zawieszeniu Citroëna, miękkim fotelom Advanced Comfort, brakowi hałasu i drgań silnika w przestronnej kabinie, a także dzięki ergonomicznym interfejsom przyjaznym dla użytkownika oraz usługom mobilnym.

ë-Comfort to zobowiązanie firmy Citroën wobec klientów w odpowiedzi na ich oczekiwania w zakresie ochrony środowiska i ekologii Marka oferuje im możliwość jazdy w trybie elektrycznym z zerową emisją CO2. Podczas jazdy przekłada się to na całkowity brak hałasu i spalin, a także na natychmiast dostępny maksymalny moment obrotowy, który zapewnia dynamiczną i przyjemną jazdę bez drgań, wstrząsów i konieczności zmiany biegów. Ponadto użytkownicy zyskują możliwość korzystania ze zdalnie programowanych usług, zapewniających im większy spokój ducha, oraz cieszyć się niższymi kosztami przeglądów, które obniżają całkowity koszt posiadania samochodu.

Dzięki opływowym, aerodynamicznym kształtom i wydajnemu, bezemisyjnemu napędowi elektrycznemu ë-C4 X dysponuje zasięgiem do 360 km w cyklu WLTP. Umożliwia także kierowcom wjazd do stref niskiej emisji, które mogą być niedostępne dla pojazdów ze standardowymi silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi w coraz większej liczbie miejscowości.

Dla prywatnych wypożyczalni, taksówek i firm wynajmujących samochody z kierowcą, działających w miastach i poza nimi, ë-C4 X będzie doskonałą, elegancką, czterodrzwiową, przestronną i kompaktową alternatywą, która spełni ich potrzeby w zakresie bezemisyjnej mocy elektrycznej i użytecznego zasięgu. Elektryczny napęd o mocy 100 kW zapewnia autu świetne osiągi w każdych warunkach jazdy. Dzięki mocy 136 KM i natychmiast dostępnemu momentowi obrotowemu 260 Nm samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w trybie Sport w ciągu 9,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 150 km/h. Źródło zasilania stanowi wysokonapięciowy (400 V) akumulator litowo-jonowy o pojemności 50 kWh.

Hamowanie z odzyskiwaniem energii umożliwia kierowcy częściowe doładowywanie akumulatora trakcyjnego i zwiększanie zasięgu podczas podróży poprzez wzmocnienie siły hamowania bez wciskania pedału hamulca i odzyskiwanie tym sposobem energii, która w przeciwnym razie zostałaby utracona. Dostępne są trzy tryby jazdy – Eco, Normal lub Sport – aktywowane za pomocą selektora na środkowej konsoli. Dla większego spokoju ducha użytkowników akumulator trakcyjny jest objęty 8-letnią gwarancją lub do przebiegu 160 tys. km na 70% fabrycznej pojemności.

Łatwe i zoptymalizowane ładowanie

Ładowanie akumulatora ë-C4 X jest łatwe i może odbywać się w trasie, z publicznych stacji ładowania lub w miejscu zamieszkania. Dla każdego z tych przypadków zoptymalizowano czas ładowania:

– W przypadku terminali publicznych przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW (tryb 4) tempo ładowania akumulatora jest największe w tym segmencie aut i wynosi około 10 km/min, przy czym ładowanie do 80% pojemności odbywa się w ciągu 30 minut.

– Korzystanie z 32-amperowego terminala typu Wall box 7,4 kW 32 A (tryb 3) sprawia, że ładowanie z użyciem ładowarki jednofazowej zajmie 7,5 godziny lub przy użyciu pokładowej ładowarki prądu trójfazowego o mocy 11 kW, dostępnej w opcji, tylko 5 godzin.

– W miejscu zamieszkania i w sporadycznych przypadkach akumulator trakcyjny można naładować ze standardowego gniazdka domowego (tryb 2).

 

Reklama