Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Pokaz Lexusa Electrified Sport na tegorocznym Goodwood Festival of Speed

Europejski premierowy pokaz Lexusa Electrified Sport – prototypu sportowego auta z bateryjnym napędem elektrycznym (BEV), odbędzie się w trakcie czerwcowego Goodwood Festival of Speed.

Model koncepcyjny, który zdaniem wielu oddaje ducha ikonicznego Lexusa LFA, przedstawia wizję marki w kwestii mocnych, elektrycznych aut sportowych przyszłości.

Coupe o rasowych kształtach było jednym z 16 aut elektrycznych pokazanych podczas prezentacji strategii elektryfikacji przez Akio Toyodę, prezydenta Toyota Motor Coroporation w grudniu 2021 roku. Koncern dąży do osiągnięcia zrównoważonego modelu biznesowego, a Lexus za sprawą elektryfikacji ma szansę wykorzystać pełnię swojego pontecjału, oferując samochody o niesamowitych osiągach i wyjątkowych układach jezdnych, które będą dawać radość z jazdy.

Prototypowy Lexus Electrified Sport ma proporcje rasowego auta sportowego, a przy tym jest bardzo nisko zawieszony. Prowadzenie i osiągi zgodne z koncepcją Lexus Driving Signature są na jeszcze wyższym poziomie. Samochód ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w nieco ponad 2 sekundy, a jego zasięg ma wynosić ponad 700 km. Żeby osiągnąć takie wartości, produkcyjna wersja tego auta może zostać wyposażona w baterię ze stałym elektrolitem.

Za sprawą bateryjnych samochodów elektrycznych Lexus rozwinie się jako marka, która zapewnia różnorodne przeżycia i niesamowite osiągi. Tylko taki producent jak Lexus może to zagwarantować, ponieważ tworzy bardzo spersonalizowane produkty. Prowadzenie i osiągi elektrycznego samochodu sportowego będą nawiązywać do wrażeń i emocji, których dostarczał model LFA.

Goodwood Festival of Speed odbędzie się w dniach 23-26 czerwca na terenie rezydencji Goodwood House w Anglii. Prototyp Lexusa Electrified Sport zostanie zaprezentowany na specjalnej wystawie w Electric Avenue, czyli strefie poświęconej samochodom elektrycznym.

Reklama