Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Hyundai Motor Company ujawnił design długo wyczekiwanego modelu IONIQ 6

Hyundai przedstawia design modelu IONIQ 6, elektrycznego Streamlinera

IONIQ 6, który Hyundai opisuje jako zelektryfikowany Streamliner*, ma aerodynamiczny kształt i w innowacyjny sposób wykorzystuje zrównoważone materiały, aby odzwierciedlić wartości cenione przez dzisiejszych klientów pojazdów elektrycznych.

Zainspirowany koncepcją Prophecy EV Hyundaia, IONIQ 6 charakteryzuje się czystymi, prostymi liniami i czystą, aerodynamiczną formą, którą projektanci Hyundai określają jako Efektywność Emocjonalną. Zelektryfikowana, opływowa typologia IONIQ 6 i wnętrze przypominające kokon ucieleśniają sylwetkę nowej ery mobilności elektrycznej, a ogólny motyw projektowy Etycznej Wyjątkowości odzwierciedla zorientowane na klienta zaangażowanie Hyundaia w efektywność energetyczną i odpowiedzialność za środowisko.

IONIQ 6 łączy emocjonalną zbieżność funkcjonalności z estetyką. Wyróżniający się, opływowy projekt jest wynikiem ścisłej współpracy inżynierów i projektantów, z obsesyjną dbałością o szczegóły i wartościami zorientowanymi na klienta. Stworzyliśmy IONIQ 6 z przemyślanym wnętrzem, który oferuje spersonalizowane miejsce dla wszystkich – SangYup Lee Wiceprezes Wykonawczy i Szef Hyundai Design Center

Skoncentrowany na człowieku projekt IONIQ 6 jest zarówno etyczny, jak i wyjątkowy

IONIQ 6 demonstruje etyczne i unikalne wzornictwo dzięki wydajności energetycznej i zrównoważonemu wykorzystaniu materiałów. Projekt IONIQ 6 od samego początku był skoncentrowany na człowieku, a przestrzeń wewnętrzna rozwijała się jednocześnie z formą zewnętrzną. Podjęto wysiłki, aby zmaksymalizować i zoptymalizować przestrzeń wewnętrzną, rozciągając ją z przodu i z tyłu, co zaowocowało wyjątkową, opływową sylwetką i przestronnym wnętrzem.

Podobnie jak wcześniej nagradzany IONIQ 5, IONIQ 6 realizuje strategię projektowania Hyundai Look, która nadaje każdemu modelowi niepowtarzalny wygląd, jak figurom szachowych. Obierając kierunek zorientowany na klienta, Hyundai projektuje z myślą o zróżnicowanym stylu życia, a nie uniwersalnym podejściu.

Streamliner* o eleganckiej, ale funkcjonalnej estetyce

IONIQ 6 to zelektryfikowany Streamliner*, który realizuje ideę Efektywności Emocjonalnej, jednocześnie zaspokajając estetyczne i funkcjonalne potrzeby klienta. Aerodynamicznie wyrzeźbiona sylwetka z prostymi, ale zmysłowymi krzywiznami oferuje nową typologię w erze elektromobilności.

IONIQ 6 ma bardzo niski współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,211, wspomagany przez niski przód, aktywne przednie wloty powietrza, zmniejszony odstęp między kołami i smukłe cyfrowe lusterka boczne. Dodatkowym wsparciem godnej pozazdroszczenia aerodynamicznej zdolności modelu IONIQ 6 jest jego eliptyczny spojler inspirowany skrzydłem z wingletem, delikatną strukturą ogona łodzi i światłami oddzielającymi po obu stronach tylnego zderzaka. Nawet pod pojazdem dążenie do uzyskania lepszej aerodynamiki jest widoczne w pełnej osłonie podwozia, zoptymalizowanych owiewkach i zmniejszonej szczelinie nadkoli.

IONIQ 6 wykorzystuje ponad 700 pikseli parametrycznych w różnych miejscach, takich jak reflektory, tylne lampy zespolone, przednie dolne czujniki, ozdoby otworów wentylacyjnych i wskaźniki na konsoli środkowej, aby wzmocnić tożsamość marki IONIQ w całym pojeździe.

Zastosowane w tylnym skrzydle trzecie światło stop składające się z Parametrycznych Pikseli zapewnia przyciągające wzrok oświetlenie po naciśnięciu hamulców. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość modelu IONIQ 6, z przodu i z tyłu pojazdu znajduje się nowo zaprojektowany znaczek Hyundai „H”.

Wnętrze inspirowane kokonem zapewnia przemyślaną przestrzeń osobistą na kołach

Wnętrze w kształcie kokonu, modelu IONIQ 6 służy zarówno jako wygodna przestrzeń osobista, pełna praktycznych funkcji i zrównoważonych materiałów, aby ułatwić świadomą, przyjazną dla środowiska mobilność.

Elektryczna globalna platforma modułowa (E-GMP) firmy Hyundai Motor Group umożliwiła projektantom rozciągnięcie wnętrza, z przodu i z tyłu, aby stworzyć zoptymalizowaną przestrzeń na nogi i przestronność, która pozwala pasażerom zachować komfort w pojeździe. Platforma pozwala również na całkowicie płaską podłogę, dając wrażenie ekspansywności.

Przykładem architektury wnętrza zorientowanej na użytkownika jest ergonomicznie zaprojektowana jednostka sterująca, która jest umieszczona centralnie w celu zmniejszenia rozpraszania uwagi i zachęcenia do bezpiecznej, intuicyjnej jazdy. Modułowa deska rozdzielcza z ekranem dotykowym łączy 12-calowy w pełni dotykowy wyświetlacz systemu multimedialnego i 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników. Konsola środkowa typu mostek zapewnia wygodne i obszerne miejsce do przechowywania w samochodzie.

Dwukolorowe oświetlenie nastrojowe iluminuje wnętrze modelu IONIQ 6. Użytkownicy mogą wybierać spośród palety 64 kolorów i sześciu dwukolorowych motywów opracowanych przez ekspertów ds. kolorów, aby pomóc kierowcom i pasażerom poczuć się zrelaksowanym i komfortowym. Złożone z 4 punktów interaktywne oświetlenie pikselowe na kierownicy umożliwia łatwą komunikację między kierowcą a pojazdem.

Usunięcie przycisków z przednich drzwi poprawiło uczucie przestronności i zapewniło więcej miejsca do przechowywania. Przezroczyste akcenty na ozdobie deski rozdzielczej, kieszeni drzwi i dolnej części konsoli dodatkowo podkreślają poczucie przestronności i wyjątkowości.

Reklama