Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Ładowarki na stacjach Shell – ABB wesprze globalne ambicje

ABB E-mobility i Shell przenoszą swoją współpracę na wyższy poziom, aby zapewnić elastyczne i wysokiej jakości ładowanie milionom kierowców pojazdów elektrycznych.

Jako lider infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, ABB E-mobility podpisało nową globalną umowę ramową z firmą Shell na dostawę kompleksowego portfolio stacji ładowania AC i DC ABB. Portfolio obejmuje zarówno wallbox AC do instalacji w domu, pracy lub handlu detalicznym, jak i Terra 360, który idealnie nadaje się do stacji benzynowych, miejskich stacji ładowania, parkingów detalicznych i aplikacji flotowych.

Dzięki tej współpracy ABB E-mobility i Shell pomogą sprostać dwóm wyzwaniom związanym z coraz większą popularnością pojazdów elektrycznych. Po pierwsze, dostępność infrastruktury ładowania, przy czym Shell ma na celu eksploatację ponad 500 000 punktów ładowania na całym świecie do 2025 r. i 2 500 000 do 2030 r., zarówno w lokalizacjach mieszkalnych, komercyjnych, jak i detalicznych Shell. Po drugie, szybkość ładowania dzięki portfolio stacji ładowania ABB, w tym ładowarce Terra 360.

Frank Muehlon, dyrektor generalny ABB E-mobility, skomentował: „Zgodnie z naszym wzajemnym zaangażowaniem w Mistrzostwa Świata Formuły E ABB FIA, zarówno ABB, jak i Shell wprowadzają innowacje, aby napędzać postęp w e-mobilności. Pracujemy razem nad rozwojem publicznej infrastruktury ładowania od 2019 roku, a ta najnowsza umowa przenosi tę współpracę na wyższy poziom.

„Cieszymy się, że możemy wspierać firmę Shell w realizacji jej celu, jakim jest stworzenie globalnej sieci ładowania. Mając dostęp do pełnego zakresu naszego portfolio ładowarek, zapewniamy, że Shell może wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla każdego przypadku użycia, pomagając zwiększyć liczbę osób ładujących niezależnie od ich lokalizacji”.

Reklama