Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Ładowanie z kontenera | Jak się ładują elektryczne Audi podczas forum w Davos?

Doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, z powodu trwającej wcześniej pandemii koronawirusa, w tym roku po raz pierwszy odbywa się w maju.

Również po raz pierwszy uczestnicy tegorocznego szczytu poruszają się flotą wyłącznie w pełni elektrycznych Audi, które dostarczają światowym przywódcom wyjątkowych wrażeń.

Oprócz samochodów, Audi przywiozło do Davos mobilne kontenery – stacje ładowania, dzięki którym flota będzie miała cały czas w pełni naładowane akumulatory. Koncern inwestuje w rozszerzenie opcji ładowania w obszarach miejskich i planuje pomóc w stworzeniu zrównoważonego łańcucha dostaw akumulatorów.

Audi, by wesprzeć doroczne spotkanie w Davos w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, po raz kolejny wykorzystuje swoje rozwiązania w zakresie mobilności i ładowania. W skład floty dostarczonej na tegoroczne Forum wchodzą między innymi modele Audi e-tron GT quattro, Audi Q4 Sportback e-tron quattro oraz Audi e-tron quattro, dzięki czemu po raz pierwszy jest ona w stu procentach elektryczna. Opracowane przez inżynierów Audi mobilne kontenery – stacje z 96 punktami ładowania, zapewniają samochodom ekologiczną energię elektryczną do ładowania akumulatorów.

W Davos stanęły dwa duże kontenery z ładowarkami wysokiej mocy, przy których można ładować nawet 16 elektrycznych samochodów jednocześnie. Kontenery nie są podłączone do sieci energetycznej i mogą w pełni naładować samochód w około 45 minut. W każdym z pięciu mniejszych kontenerów można ładować jednocześnie do czterech elektrycznych aut.

W skład tego parku wchodzą też cztery dodatkowe przyczepy ładujące. Wszystkie te urządzenia zbudowane są z przetworzonych akumulatorów pochodzących z rozwojowych Audi e-tron. To przykład zrównoważonego zastosowania akumulatorów z drugiej ręki, które pełnią na miejscu funkcję magazynu buforowego i mają znacznie większą wydajność ładowania niż lokalna sieć elektryczna. Łączna pojemność tych akumulatorów wynosi około 5 MWh. Kontenery ładujące mogą siedmiokrotnie zwiększyć moc sieci i przekształcić moc sieciową 350 kW w moc ładowania około 2600 kW.

Będąc tu, w Davos, nie możemy się już doczekać możliwości rozmowy i dyskusji z myślącymi przyszłościowo ludźmi. Z ludźmi, którzy tak jak Audi, konsekwentnie angażują się w zrównoważony rozwój” – mówi Hildegard Wortmann, członek zarządu AUDI AG ds. sprzedaży i marketingu. „Od naszych w pełni elektrycznych modeli, przez stacje szybkiego ładowania segmentu premium, po nasz wkład w zrównoważony łańcuch dostaw akumulatorów – pokazaliśmy, że w Audi mamy odwagę wprowadzać trwałe zmiany. Będziemy kontynuować tę drogę.

Reklama