Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Epicka przygoda „Od bieguna do bieguna” czyli 27 000 kilometrów przez zróżnicowane regiony Nissanem Ariya

Nissan ogłosił objęcie patronatem brytyjskiego podróżnika Chrisa Ramseya, wybierającego się w pierwszą na świecie w pełni elektryczną podróż, która rozpocznie się na magnetycznym biegunie północnym, a zakończy na biegunie południowym.

Śmiała ekspedycja „Od bieguna do bieguna” rozpocznie się w marcu 2023 roku. Ramsey wraz z zespołem przejadą w Nissanie Ariya e-4ORCE ponad 27 000 kilometrów przez różnorodne regiony i kontynenty, gdzie temperatury sięgają od -30⁰C do +30⁰C. Ramsey będzie pierwszą osobą, która przejedzie trasę od bieguna do bieguna samochodem. Podróż rozpocznie się w Arktyce, a trasa poprowadzi przez Amerykę Północną, Środkową oraz Południową i zakończy się w Antarktyce.

Droga przebiegać będzie przez najbardziej ekstremalne i surowe, a jednocześnie piękne scenerie. Od pokrytych śniegiem krajobrazów lodowcowych po zdradliwe górskie podjazdy i rozległe pustynne wydmy – wyprawa „Od bieguna do bieguna” w Nissanie Ariya pozwoli osobom śledzącym jej przebieg doświadczyć nieznanych dotąd, zapierających dech w piersiach zakątków świata.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy ogłosić rozpoczęcie współpracy z Chrisem Ramseyem i zespołem ekspedycji „Od bieguna do bieguna” – powiedziała Asako Hoshino, wiceprezes wykonawczy Nissana, odpowiedzialna za globalną sprzedaż i marketing. „Nowy, w pełni elektryczny crossover-coupé Ariya pozwala pokonać znaczne odległości, a jazda nim jest jednocześnie prosta i komfortowa. Wiemy, że Ariya będzie idealnym partnerem Chrisa i jego zespołu w czasie trwania tej trudnej, w pełni elektrycznej przygody, dzięki technologii napędu na wszystkie koła e-4ORCE, który zapewnia większą stabilność i lepsze właściwości trakcyjne na różnych nawierzchniach” – dodała.

Ta prestiżowa, pełna wyzwań, ekscytująca ekspedycja wpisuje się w ramy programu Nissan Ambition 2030, długoterminowej wizji firmy na rzecz zwiększania możliwości w zakresie mobilności, której najważniejszym elementem jest elektryfikacja. W ramach realizacji tej strategii tworzone będą atrakcyjne pojazdy i technologie, które udoskonalą jakość podróży klientów i będą wspierać zrównoważony rozwój społeczeństwa.

W ramach przygotowań do mroźnych arktycznych i antarktycznych warunków, przeznaczony do ekspedycji Ramseya Nissan Ariya e-4ORCE otrzyma specjalne modyfikacje, w których skład wejdą wytrzymałe elementy nadwozia przystosowane do jazdy w ekstremalnych warunkach oraz ulepszone koła, opony i zawieszenie. Drugi, niezmodyfikowany Nissan Ariya e-4ORCE będzie pełnił rolę samochodu pomocniczego podczas przejazdu przez obie Ameryki.

e-4ORCE to najbardziej zaawansowana technologia napędu na cztery koła Nissana, która precyzyjnie zarządza przenoszeniem mocy i parametrami hamowania, aby zapewnić jak największą płynność i stabilność prowadzenia oraz poczucie pewności za kierownicą. Precyzyjnie kontroluje zadany kierunek jazdy na dowolnej nawierzchni, w tym na mokrych i pokrytych śniegiem drogach, bez konieczności zmiany stylu jazdy czy interwencji kierowcy.

To nie pierwsza w pełni elektryczna ekspedycja Chrisa Ramseya. Już od dekady bierze on udział w wyprawach samochodami elektrycznymi. W 2017 roku, wraz ze swoją żoną Julie, zostali pierwszym zespołem, który ukończył takim pojazdem Rajd Mongolii. W ciągu 56 dni para przejechała własnym Nissanem LEAF ponad 16 000 kilometrów w bardzo zróżnicowanych warunkach.

Chris Ramsey, pomysłodawca wyprawy „Od bieguna do bieguna”, powiedział: „Naszą misją jest udowodnienie, że samochody elektryczne są w stanie poradzić sobie w najbardziej niesprzyjających warunkach – od siarczystego mrozu na biegunach po gorące i wilgotne dżungle Ameryki Południowej. Chcemy też pokazać, że doskonale się je prowadzi, a przy tym spełniają codzienne potrzeby kierowców na całym świecie. To fantastyczne, że tak ważna i innowacyjna międzynarodowa marka została partnerem naszej ekspedycji”.

Reklama