Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Elektryczne Solarisy już w Ostrawie

Na ulice czeskiej Ostrawy wyjechało osiem Solarisów Urbino 12 electric.

Jest to pierwsza transza dostaw, spośród 24 autobusów elektrycznych, które na drodze przetargu zamówił przewoźnik Dopravní Podnik Ostrava a.s.

Wraz z elektrobusami do miasta dostarczona zostanie również infrastruktura ładowania. Już dziś w lokalizacji Hranečník zainstalowana jest już stacja ładowania pantografowego – pierwsza spośród czterech zamówionych. Ponadto DPO zamówiło także 24 ładowarki mobilne, z których 8 jest już na miejscu – i 4 ładowarki serwisowe. Uroczyste przekazanie odbyło się w piątek, 6 maja w Ostrawie, przy udziale mgr. Marcina Kupki, Ministra Transportu Republiki Czeskiej, inż. Tomáša Macury, MBA, burmistrza Ostrawy, inż. Daniela Morysa, MBA, Prezesa Zarządu DPO oraz przedstawicieli mediów.

Zmieniamy transport autobusowy w Ostrawie. Nowa infrastruktura ładowania w zajezdni Hranečník stanowi kolejny etap naszej strategii i uzupełnia istniejącą ładowarkę dla autobusów elektrycznych w Ostrawie-Svinovie. Kolejną częścią planu jest budowa stacji ładowania również przy ul. Valchařskiej w centrum miasta. Ostrawa będzie więc miała trzy strategiczne punkty, w których autobusy elektryczne będą ładowane i skąd będą wyruszać, by obsługiwać okoliczne tereny. Pozwoli to znacznie ograniczyć produkcję CO2 w tych lokalizacjach”, powiedział Daniel Morys, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny DPO.

Współpracujemy z DPO już ponad 20 lat. To właśnie do Ostrawy dostarczyliśmy nasz pierwszy pojazd na rynek eksportowy. Jestem niezwykle dumny, że nasza firma może być częścią historii transportu publicznego w tym mieście, szczególnie, że to historia imponująca! Władze konsekwentnie realizują plan transformacji floty, zgodnie z mottem: „Transport publiczny bez diesla!” Elektromobilość to z pewnością przyszłość transportu, a rozwiązania bezemisyjne dostarczają bezspornych korzyści dla mieszkańców – mniej hałasu i zanieczyszczeń”, powiedział Roman Zdráhal, Dyrektor SOLARIS CZECH.

Urbino 12 electric to nowoczesne i przyjazne dla środowiska autobusy. Są niezwykle ciche i nie emitują szkodliwych emisji do atmosfery, zwiększając tym samym komfort życia mieszkańców miast. Na swoim pokładzie mieszczą 85 pasażerów, którzy będą korzystać z bezprzewodowego Internetu, portów ładowania USB. Wszystkie modele są zaopatrzone w zewnętrzne oraz wewnętrzne oświetlenie LED, a także system monitoringu, który składa się będzie aż z siedmiu kamer.

Pojazdy, które zasiliły flotę Ostrawy, zaopatrzone są w baterie typu Solaris High Power o łącznej pojemności ponad 90 kWh. Poza ładowaniem za pomocą klasycznego złącza plug-in, energię w Urbino electric będzie można również uzupełnić za pomocą pantografu odwróconego w standardzie OppCharge.

Reklama