Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

E-Prix Monako: żadne Porsche 99X Electric nie dotarło do mety

Rozczarowująca runda dla zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche – mimo dobrego startu w E-Prix Monako i utrzymywaniu się na prowadzeniu w pierwszej połowie wyścigu oba Porsche 99X Electric nie przekroczyły linii mety.

Po świetnym występie wśród faworytów Pascal Wehrlein (Niemcy, nr 94) wycofał się ze zmagań z powodu defektu technicznego. Z kolei André Lotterer (Niemcy, nr 36) stał się ofiarą kolizji, która również wykluczyła go z rywalizacji w szóstym wyścigu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA w księstwie na Lazurowym Wybrzeżu.

Obecnie, po sześciu z szesnastu wyścigów, André Lotterer zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji kierowców mistrzostw elektrycznych bolidów, z 43 punktami. Pascal Wehrlein ma tylko jeden punkt straty i plasuje się na siódmym miejscu. W tabeli zespołów ekipa Formuły E TAG Heuer Porsche jest na szóstej pozycji, z 85 punktami.

Wyścig nr 6

W kwalifikacjach Pascal Wehrlein o mały włos nie zdobył drugiego pole position w tym sezonie. Startując z pierwszego rzędu, kierowca zaimponował świetną formą i po odważnym manewrze wyprzedzania tuż przed przerwą – po wyjeździe z tunelu przed szykaną w porcie – wysunął się na prowadzenie. Kiedy na początku drugiej połowy wyścigu starał się zdystansować rywali, jego Porsche 99X Electric nagle straciło tempo. Z kolei André Lotterer rozpoczął wyścig z szóstego pola. Gdy podczas restartu po fazie samochodu bezpieczeństwa utrzymywał się na piątym miejscu, rywal zepchnął go na barierki. To zmusiło kierowcę Porsche do wycofania się z rywalizacji.

Komentarze po E-Prix Monako

Florian Modlinger, szef Porsche Motorsport ds. Formuły E: „To gorzki dzień dla całego zespołu. Po bardzo dobrej pierwszej połowie Pascal utrzymywał się na prowadzeniu, ale defekt techniczny wyrzucił go z gry. Musimy teraz przeanalizować, co się stało. Z kolei André został wyeliminowany z wyścigu przez innego zawodnika w trakcie restartu po fazie samochodu bezpieczeństwa. Kierowcy i zespół osiągnęli dobre wyniki w kwalifikacjach i mieli obiecujący start w wyścigu, ale niestety ostatecznie nie zostali nagrodzeni. Mimo to patrzymy w przyszłość z ufnością. Byliśmy konkurencyjni na wszystkich torach w tym sezonie. W Berlinie postaramy się wrócić jeszcze silniejsi i zdobyć punkty, które – pomimo naszych dobrych wysiłków – »uciekły« nam w Monako”.

Pascal Wehrlein, kierowca fabryczny Porsche (nr 94): „Co za rozczarowanie! Są pozytywne strony: kwalifikacje poszły dobrze i byliśmy szybcy w wyścigu. Nie wiemy jeszcze, dlaczego samochód nagle stracił ciąg, kiedy byłem na prowadzeniu”.

André Lotterer, kierowca fabryczny Porsche (nr 36): „Na początku wyścig przebiegał naprawdę dobrze. Walczyłem o lepszą pozycję, kiedy facet za mną uderzył w tył mojego bolidu i zepchnął mnie na ścianę”.

Następna runda

Kolejny wyścigowy weekend zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche – E-Prix Berlina, wraz z 7. i 8. wyścigiem Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA – odbędzie się 14 i 15 maja 2022 r.

Reklama