Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Nowe BMW serii 7 | W Europie najpierw wersja elektryczna

Nowe BMW serii 7 otwiera perspektywiczne możliwości, radość z jazdy, wyjątkowy komfort podróżowania oraz cyfrowe doświadczenie na najwyższym poziomie.

W centrum nowej interpretacji luksusowej, indywidualnej mobilności stoi BMW i7. Luksusowa elektryczna limuzyna jest w pełni zintegrowanym członkiem rodziny modelowej i rzuca jasne światło na zrównoważone myślenie o klasie premium, które jest szczytem portfolio modelowego BMW.

Stylistyka przodu nowego BMW serii 7 skupia się na typowych dla marki cechach i zapewnia wyraźne odróżnienie od innych serii modelowych. Unikalne wyposażenie, jak ekran kinowy BMW, wielozmysłowy system obsługi pojazdu BMW iDrive z zakrzywionym wyświetlaczem oraz asystent manewrowania do automatycznego parkowania podkreślają jego status, jako symbolu innowacyjności BMW Group.

Nowe BMW serii 7 będzie oferowane na całym świecie wyłącznie w wariancie z długim rozstawem osi, który gwarantuje maksymalny komfort przestrzeni z tyłu. Komfort wzmacniany jest przez nowe materiały wysokiej jakości, nowoczesny system rozrywki w pojeździe oraz udoskonaloną opcję Executive Lounge, która zapewnia maksymalny komfort w ekskluzywnym wnętrzu. W 2023 roku ofertę uzupełni pojazd o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa stworzony na bazie BMW serii 7.

Zrównoważona i elastyczna produkcja w zakładach BMW Group w Dingolfing.

Nowe BMW serii 7 wejdzie na rynek w listopadzie 2022 r. 45 lat po debiucie BMW serii 7 w fabryce BMW Group w Dingolfing będzie produkowana siódma generacja tego modelu. Na jednej linii produkcyjnej będą powstawały wersje modelowe z napędem elektrycznym i silnikami spalinowymi oraz z napędem hybrydowym plug‑in. W Dingolfing będą produkowane również silniki elektryczne i akumulatory wysokonapięciowe do BMW i7.

Zarówno tam, jak i w łańcuchu dostaw w coraz większym stopniu wykorzystywana będzie w produkcji zielona energia. Ponadto kontrolowany dobór surowców i szerokie wykorzystanie materiałów wtórnych gwarantują, że nowe BMW serii 7 w sposób niezależny przyczynia się do osiągnięcia ambitnych celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Stylistyka zewnętrzna: wymowne, reprezentacyjne i ekskluzywne.

Wyrazisty i ekskluzywny wygląd nowego BMW serii 7 nawiązuje do wyjątkowych wrażeń z jazdy i postępującego luksusu ze szczególnie dużym komfortem przestrzeni i innowacyjnym doświadczeniem cyfrowym z tyłu pojazdu. Wyprostowany przód pojazdu i nowa interpretacja charakterystycznych dla marki elementów stylistycznych, podwójnych okrągłych reflektorów i atrapy chłodnicy BMW zapewniają zarówno mocną, jak i niezależną prezencję pojazdu.

Nowe BMW serii 7 jest standardowo wyposażone w diodowe reflektory adaptacyjne z matrycowymi światłami drogowymi i nieoślepiającym asystentem świateł drogowych BMW Selective Beam. Funkcje świateł są podzielone na dwa osobne obszary. Górny, wyjątkowo płaski obszar świateł łączy w sobie funkcje świateł dziennych, pozycyjnych i kierunkowskazów. Wyjątkowy w branży motoryzacyjnej efekt świetlny tworzą opcjonalne kryształowe reflektory BMW Iconic Glow. W tym wariancie wyposażenia ułożone w kształt litery L i podświetlane przez diody kryształy Swarovskiego pełnią funkcję świateł pozycyjnych i dziennych. Światła mijania i drogowe są umieszczone w dolnym obszarze reflektorów, wpuszczone głęboko w pas przedni i utrzymane w ciemnej tonacji.

Imponującą prezencję przodu podkreśla także oświetlenie konturowe atrapy chłodnicy BMW. Wraz z kryształowymi reflektorami BMW Iconic Glow zapewnia dodatkowo wyjątkowo wymowne powitanie i pożegnanie kierowcy. Inne charakterystyczne cechy stylistyczne nowej generacji modeli to wyrazisty wzór powierzchni pasa przedniego oraz maska z dynamicznie wyglądającym wgłębieniem w centralnej części.

Dzięki monolitycznie zaprojektowanym powierzchniom, dyskretnym i harmonijnie zwiększonym wymiarom oraz wystającej daleko do przodu części przedniej widok z boku nowego BMW serii 7 sygnalizuje wysublimowaną elegancję. Wrażenie wzmacniają praktycznie zlicowane szyby boczne z niewidocznymi uszczelkami. Linia barkowa biegnąca od świateł dziennych do tylnych dzieli mocno naprężoną karoserię. Długie drzwi ułatwiają pasażerom siedzącym w tylnej części kabiny wygodne wsiadanie i wysiadanie.

Analogicznie do widoku z przodu rzucający się w oczy tył nowego BMW serii 7 również charakteryzuje się wyraźnie podzieloną strukturą powierzchni. Purystyczna elegancja płynie z płaskich tylnych świateł diodowych zachodzących głęboko na boki.

Akcenty w kolorze niebieskim BMW i wskazują na zrównoważony charakter BMW i7, unikalny w konkurencyjnym środowisku. Na typową dla marki dynamikę wskazują cechy stylistyczne opcjonalnego pakietu sportowego M. Jako uzupełnienie dostępny jest też pakiet sportowy M Pro. Samochody BMW M bazujące na nowym BMW serii 7, które pojawią się na rynku w 2023 roku, będą prezentować się wyjątkowo ekspresyjnie. Dla nich dostępny będzie opcjonalny pakiet M Performance.

Karoseria nowego BMW serii 7 oferowana jest w jednym kolorze lakieru niemetalizowanego i dziewięciu kolorach metalizowanych. Ponadto dostępne są cztery lakiery BMW Individual, a w późniejszym terminie dostępne będą również wyjątkowo wyraziste lakiery specjalne BMW Individual. Po raz pierwszy opcjonalnie dla wszystkich wersji modelowych w produkcji seryjnej będą oferowane lakiery BMW Individual w dwóch odcieniach.

Komfort podróżowania i wygodne wnętrze w nowym wymiarze.

We wnętrzu nowego BMW serii 7 na kierowcę i pasażerów czeka luksus w najbardziej wyrafinowanej formie. Odzwierciedla to charakterystyczną równowagę między dynamiką jazdy a komfortem podróżowania. Nowe BMW serii 7 prezentuje się kierowcy jako fascynująco dynamiczna limuzyna, podczas gdy pasażerowie siedzący z tyłu mogą cieszyć się doskonałą atmosferą najwyższej klasy.

W porównaniu z poprzednim modelem deska rozdzielcza nowego BMW serii 7 zawiera znacznie mniej przycisków i elementów sterujących. Jest to możliwe dzięki konsekwentnej cyfryzacji za pomocą zakrzywionego wyświetlacza BMW. W pełni cyfrowy zespół wyświetlaczy obejmuje wyświetlacz informacyjny o przekątnej 12,3 cala za kierownicą oraz wyświetlacz kontrolny o przekątnej 14,9 cala. Nowy wygląd ma również kierownica i dźwignia biegów na konsoli środkowej. Swoją premierę ma również nowy element obsługi i stylistyki – panel interakcji BMW. Efektownie podświetlony panel funkcyjny rozciąga się na całej szerokości deski rozdzielczej aż po boczki drzwi.

Unikalne: ekran kinowy BMW i Amazon Fire TV.

Za wyjątkową rozrywkę dla pasażerów z tyłu odpowiada wysuwany z podsufitki ekran kinowy BMW z wbudowanym Amazon Fire TV. Dzięki ekranowi dotykowemu o przekątnej 31,3 cala i rozdzielczości 8K, systemowi nagłośnienia Surround marki Bowers & Wilkins z opcjonalnymi wzmacniaczami w oparciach foteli oraz zintegrowanemu dotykowemu ekranowi sterującemu o przekątnej 5,5 cala (BMW Touch Command) w drzwiach tylnych tylna część kabiny nowego BMW serii 7 zmienia się w prywatne kino na kółkach. Pasażerowie mogą rozkoszować się filmami, grami, muzyką lub pobranymi programami. Amazon Fire TV łączy popularne seriale, sport na żywo i wiadomości w różnorodną rozrywkę.

Po raz pierwszy kierowca i pasażer obok mogą korzystać na wyświetlaczu kontrolnym ze streamingu YouTube na żądanie. Szybkie połączenie z siecią w nowym BMW serii 7 zapewnia wbudowany system antenowy z obsługą sieci 5G.

Niezależnie od programu rozrywkowego BMW i7 oferuje wyjątkowe doświadczenie dźwięku dzięki BMW IconicSounds Electric. Świat dźwięków silnika w elektrycznych wersjach modelowych zapewniają po raz pierwszy dźwięki opracowane w ramach współpracy BMW Group ze słynnym kompozytorem muzyki filmowej Hansem Zimmerem.

Nowe fotele komfortowe w standardzie, zoptymalizowany pakiet Executive Lounge.

Nowo zaprojektowane fotele komfortowe należą do wyposażenia standardowego nowego BMW serii 7. W porównaniu z poprzednimi modelami oferują one szersze siedzisko, szerokie możliwości regulacji za pomocą mechanizmów elektrycznych, ogrzewanie foteli oraz podparcie lędźwiowe w fotelach przednich. W połączeniu z opcjonalnymi fotelami wielofunkcyjnymi w pierwszym i drugim rzędzie oferowane są aktywna wentylacja foteli ze zoptymalizowanym chłodzeniem i funkcją masażu z dziewięcioma programami.

Najwyższy komfort siedzenia i dobrego samopoczucia z tyłu zapewnia opcjonalny pakiet Executive Lounge. Obejmuje on funkcję leżenia z podnóżkami pozbawionymi szczelin w przestrzeni za fotelem pasażera. Dzięki udoskonalonej regulacji foteli można przyjąć wyjątkowo wygodną pozycję leżącą.

Aby nadać wnętrzu indywidualny charakter, w nowej strukturze asortymentu można wybrać precyzyjnie dopasowane opcje wyposażenia i zestawienia kolorystyczne. Standardem w nowym BMW serii 7 są powierzchnie siedzeń w nowej tapicerce Veganza, która oferuje wysoki komfort siedzenia dzięki właściwościom skóropodobnym, perforacji i charakterystycznemu pikowaniu. Najważniejszą cechą opcjonalnej oferty jest wnętrze BMW Individual z ekskluzywnym wyposażeniem. Jest ono dostępne w zaprezentowanej po raz pierwszy wersji BMW Individual ze skóry Merino i kaszmiru.

Jako uzupełnienie standardowej 4-strefowej klimatyzacji automatycznej z innowacyjnymi nawiewami szczelinowymi w ofercie znajduje się podgrzewanie powierzchni podłokietników i boczków drzwi oraz konsoli środkowej. Częścią wyposażenia standardowego jest stały i w porównaniu z poprzednim modelem wyraźnie większy szklany dach panoramiczny. Opcjonalnie dostępna jest m.in. nowa wersja szklanego dachu panoramicznego Sky Lounge i automatyczny mechanizm drzwi.

Wydajny i potężny: oferta napędów dostosowanych do potrzeb rynku.

W Europie na rynku pojawi się najpierw wyłącznie elektryczne BMW i7 xDrive60 (zużycie energii w cyklu mieszanym: 19,6–18,4 kWh/100 km; emisja CO2: 0 g/km). Samochód będzie napędzany dwoma silnikami elektrycznymi, które wspólnie generują moc 400 kW (544 KM) oraz będzie dysponował licznymi innowacjami, które podwyższą jego zasięg z 590 do 625 kilometrów. Na rynkach amerykańskim, chińskim i w innych wybranych regionach sprzedaży oferowane będą dwa modele z silnikami benzynowymi i technologią mild hybrid 48 V. Na samym szczycie znajduje się BMW 760i xDrive (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 11,2 l/100 km; emisja CO2: 255 g/km) z nowym, mocnym silnikiem V8 generującym 400 kW (544 KM). W Europie na wiosnę 2023 roku ofertę silnikową uzupełni 6-cylindrowy wysokoprężny silnik rzędowy o mocy 220 kW (300 KM) w samochodzie BMW 740d xDrive (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,9–5,9 l/100 km; emisja CO2: 182–157 g/km).

Prawdopodobnie z początkiem 2023 roku na wielu rynkach pojawią się modele BMW serii 7 z napędem hybrydowym plug-in. Są one wyposażone, jak BMW i7 w technologię BMW eDrive piątej generacji, dzięki której zasięg w trybie elektrycznym zwiększył się do ponad 80 km. W późniejszym czasie wprowadzone zostaną inne warianty modelowe elektrycznego BMW i7, między innymi topowy model BMW i7 M70 xDrive (zużycie energii w cyklu mieszanym: 26,4–21,2 kWh/100 km; emisja CO2: 0 g/km) o mocy 485 kW (660 KM). (Wszystkie dane dotyczące mocy silnika i zużycia energii BMW i7 M70 xDrive są prognozami opartymi na aktualnym stanie rozwoju pojazdu wraz z funkcją boost.)

Układ jezdny dla idealnej równowagi komfortu i dynamiki.

Dzięki licznym innowacjom technika układu jezdnego nowego BMW serii 7 pomaga osiągnąć charakterystyczną równowagę pomiędzy komfortem podróżowania a dynamiką jazdy. Doskonałą podstawą do tego jest zwiększona sztywność nadwozia w porównaniu z poprzednim modelem, a także większe koła i ich rozstaw. Szczegółowo dopracowane zostało standardowe zawieszenie pneumatyczne obu osi, jak również opcjonalny zintegrowany aktywny układ kierowniczy.

Aktywna stabilizacja przechyłów bocznych, element opcji Executive Drive Pro, współpracuje teraz z silnikiem elektrycznym 48 V. Nowa funkcja Active Roll Comfort nie tylko kompensuje przechyły boczne spowodowane nierównościami drogi po jednej stronie, ale także aktywnie dostosowuje wysokość nadwozia po tej stronie pojazdu, po której występuje problem. Ograniczenie poślizgu kół w pobliżu aktuatora reaguje jeszcze szybciej i precyzyjniej w wymagających sytuacjach na drodze. Najmłodsza generacja zintegrowanego układu hamulcowego zapewnia jeszcze większą precyzję, co przekłada się na doskonałe prowadzenie i pewne wyczucie pedału podczas każdego manewru zwalniania.

Innowacyjna technologia automatycznej jazdy i parkowania.

Do nowego BMW serii 7 oferowany będzie największy dotychczas w modelach marki wybór systemów automatyzacji jazdy i parkowania. Jego innowacyjny moduł technologiczny stwarza warunki dla doskonałej funkcjonalności wszystkich obecnych systemów oraz dla średnioterminowego wdrożenia funkcji zautomatyzowanej jazdy na poziomie 3. Szczególnie intensywne doświadczenie zautomatyzowanej jazdy zapewnia połączenie aktywnego regulatora prędkości z funkcją Stop & Go oraz asystenta kierowania i prowadzenia po pasie ruchu. Dzięki automatycznemu asystentowi ograniczeń prędkości, regulacji według przebiegu trasy, rozpoznawaniu sygnalizacji świetlnej oraz aktywnemu prowadzeniu do celu prędkości i ruchy kierownicy mogą być bardzo precyzyjnie dopasowane do sytuacji na drodze.

W połączeniu z asystentem parkowania Professional asystent cofania może teraz przejąć prowadzenie pojazdu na odcinku aż do 200 metrów. Dzięki temu kierowca jest jeszcze wszechstronniej wspierany przez asystenta manewrowania. Na raz zapisanych trasach manewrowych systemy automatycznie przejmują wszystkie zadania związane z prowadzeniem samochodu, w tym przyspieszanie, hamowanie, kierowanie i zmianę biegów z jazdy do przodu na jazdę do tyłu. Dzięki zdalnemu sterowaniu, które ma być dostępne od wiosny 2023 roku, kierowca będzie mógł również kontrolować zautomatyzowane manewry parkowania i manewrowania z zewnątrz pojazdu za pomocą smartfona.

Nowy system obsługi BMW iDrive z systemem operacyjnym BMW 8.

Intuicyjne, multimodalne i wygodne sterowanie pojazdem, nawigacją, funkcjami informacyjno-rozrywkowymi i komunikacyjnymi, a także korzystanie z usług cyfrowych zapewnia nowy, wielofunkcyjny system BMW iDrive, dostępny w standardzie w nowym BMW serii 7. Bazuje on na najnowszej generacji systemie operacyjnym BMW 8 i jest przystosowany przede wszystkim do interakcji za pomocą obsługi dotykowej i sterowania głosowego. Oprócz zakrzywionego wyświetlacza BMW i panelu interakcji BMW, zawarty w standardzie najnowszej generacji wyświetlacz BMW Head-Up, jak też opcjonalny system Augmented View, który po raz pierwszy został zamontowany za kierownicą na wyświetlaczu informacyjnym, zapewniają odpowiednie informacje i możliwie najlepszą informację w każdej sytuacji na drodze.

Tryby My Mode zapewniają spójną koordynację funkcji pojazdu, wskazań i oświetlenia wnętrza. W nowym BMW serii 7 po raz pierwszy dostępne będą także tryby Expressive, Relax oraz opcjonalny tryb kinowy, a prawdopodobnie od wiosny 2023 roku tryb Digital Art. Inteligentny asystent osobisty BMW został wyposażony w dodatkowe możliwości, a w nowym BMW serii 7 występuje pod postacią około 20 różnych symboli. System nawigacyjny BMW Maps w nowym BMW serii 7 oferuje funkcje zoptymalizowanego planowania trasy pod względem ładowania pojazdu.

Za pomocą powierzchni obsługi Touch Command umieszczonych w drzwiach, po raz pierwszy pasażerowie w tylnej części kabiny mogą prowadzić rozmowy telefoniczne za pomocą systemu audio pojazdu. Personal eSIM w nowym BMW serii 7 w pełni integruje pojazd w ekosystemie klienta. Nowa funkcja BMW Digital Key Plus, która wykorzystuje zoptymalizowaną pod kątem bezpieczeństwa technologię ultraszerokopasmową (UWB), zmienia Apple iPhone w pełnowartościowy kluczyk pojazdu.

Reklama