Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Najlepsza na miasto – Yaris Cross zdobyła tytuł World Urban Car 2022

Toyota Yaris Cross zdobyła tytuł World Urban Car 2022 w konkursie World Car of the Year. Wyniki zostały ogłoszone na New York International Auto Show.

Yaris Cross został wybrany w kategorii World Urban Car 2022 z listy pięciu samochodów z całego świata, a następnie z krótkiej listy trzech finalistów, ogłoszonej 15 marca.

Wyboru dokonało jury złożone ze 102 uznanych dziennikarzy z 33 krajów, w którym polskie media motoryzacyjne reprezentuje Maciej Pertyński, renomowany dziennikarz i członek Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Motoryzacyjnych (PSDM) oraz redaktor naczelny portalu internetowego Stowarzyszenia pressauto.pl.

Yaris Cross, mimo że jest to stosunkowo nieduży samochód, może mieć napęd na cztery koła, jest oszczędny, niskoemisyjny, bardzo dobrze się prowadzi i pewnie pokonuje zakręty. Jest także bardzo zwrotny i nie boi się krawężników. Ewentualnie można by od niego oczekiwać wyższej jakości materiałów wykończeniowych w niektórych miejscach” – powiedział Maciej Pertyński, dziennikarz motoryzacyjny i polski juror World Car of the Year. – „Warto pamiętać, że wśród jurorów tej nagrody jest wielu entuzjastów wysokich obrotów i głośnych pomruków potężnego silnika spalinowego. Biorąc pod uwagę, że w Yarisie Cross mamy do czynienia z niewielkim, wolnossącym, 3-cylindrowym silnikiem i napędem hybrydowym, można powiedzieć, że nowy model Toyoty przebił wiele szklanych dachów. Tym bardziej należy mu się uznanie”.

Toyota Yaris Cross Światowym Samochodem Miejskim Roku 2022

Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem nagrody „World Urban Car”. Zawsze koncentrowaliśmy się na tym, by tworzyć dobre samochody kompaktowe. Yarisa Cross opracowaliśmy w taki sposób, aby mimo niewielkiego nadwozia oferował przestronne wnętrze i duży bagażnik, a także mocny i oszczędny napęd. Ta nagroda będzie dla nas motywacją, by dalej opracowywać wysokiej jakości samochody, które odpowiadają na potrzeby kierowców. Będziemy też nadal promować niskoemisyjne, przyjazne dla środowiska samochody, które przyczyniają się do ograniczania emisji CO2” – skomentował główny inżynier Takatomo Suzuki z działu samochodów kompaktowych Toyota Motor Corporation.

Toyota Yaris Cross to miejski crossover zbudowany na wydłużonej platformie TNGA-B. To najmniejszy SUV Toyoty, który może być wyposażony w przełomowy napęd na cztery koła AWD-i. Pod maską Yarisa Cross pracują benzynowe i hybrydowe napędy, które powstają w polskich zakładach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Yaris Cross jest najoszczędniejszym SUV-em Toyoty. Samochód w hybrydowej wersji z napędem na przód zużywa średnio od 4,4 l/100 km, a w wariancie AWD-i od 4,7 l/100 km.

Auto wyznacza standardy w kwestii bezpieczeństwa dzięki bardzo sztywnej konstrukcji i systemom bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense generacji 2.5. Miejski crossover został wybrany najbezpieczniejszym samochodem w swojej klasie wg Euro NCAP. Yaris Cross jest także pierwszym modelem z systemem multimedialnym nowej generacji Toyota Smart Connect z 9-calowym, dotykowym ekranem HD, nawigacją Connected 4-letnią darmową transmisją danych i bezprzewodową łącznością ze smartfonami przy pomocy Apple CarPlay™ i Android Auto®.

Reklama