Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Zasilanie domu energią z samochodu? Ford F-150 Lightning daje taką możliwość

Właściciele pick-upów są przyzwyczajeni do wykorzystywania ich licznych możliwości – potężnego momentu obrotowego silnika, zdolności do holowania ciężkich przyczep i wielu innych funkcji, które ułatwiają im wykonywanie codziennych prac.

Teraz, dzięki elektrycznemu pick-upowi F-150 Lightning, Ford jako pierwszy producent samochodów w USA oferuje możliwość zasilania domu z elektrycznego pick-upa, jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu. Nowe innowacyjne możliwości F-150 Lightning zwiększają niezależność energetyczną jego właścicieli.

Ford wraz z modelem serii F, najchętniej kupowanym w Ameryce pick-upem od 45 lat*, współpracuje z Sunrun – wiodącą w USA firmą zajmującą się wykorzystaniem energii słonecznej. Możliwości akumulatora elektrycznego F-150 Lightning sprawiają, że jego właściciele mogą lepiej zarządzać energią elektryczną w domu. Według danych amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej w 2020 roku nastąpiła największa liczba przerw w dostawie prądu. Dzięki F-150 Lightning właściciele domów mogą używać pick-upów do normalnego funkcjonowania podczas krótszych lub dłuższych przerw w dostawie prądu.

F-150 Lightning oferuje użytkownikom nowe innowacyjne funkcje, w tym możliwość zasilania domu energią elektryczną wtedy, gdy tego najbardziej potrzebują – powiedział Matt Stover, dyrektor ds. ładowania i usług energetycznych w Fordzie. – Dzięki współpracy z Sunrun możemy wykorzystać wiedzę jego ekspertów i dostarczymy energię słoneczną jeszcze większej liczbie klientów, dając im możliwość przekształcenia pick-upa w źródło zmagazynowanej energii. Przyszłe funkcje pick-upów mogą pomóc przyspieszyć rozwój sieci energetycznej o mniejszej emisji dwutlenku węgla.

Sunrun jest preferowaną firmą instalującą domowe urządzenia do ładowania F-150 Lightning, w tym 80-amperowej stacji ładowania Ford Charge Pro i Home Integration System, która umożliwia F-150 Lightning magazynowanie i dostarczanie energii elektrycznej do domu na różne sposoby**. Sunrun będzie również oferować domowe systemy fotowoltaiczne klientom w wybranych lokalizacjach, którzy są zainteresowani wykorzystaniem większej ilości odnawialnej energii elektrycznej.

Przyszłość energetyczna Ameryki zaczyna się w domu, a współpraca z Fordem ilustruje ważną zmianę w sposobie zasilania naszych domów – powiedziała Mary Powell, dyrektor generalny Sunrun. – Nie jesteśmy już przywiązani do systemu energetycznego o wysokiej emisji dwutlenku węgla, możemy oferować inne sposoby na większą niezależność energetyczną poprzez zasilanie domów i samochodów energią słoneczną, jednocześnie przyczyniając się do szybkiego przejścia na energię odnawialną i na uniezależnienie się od dostaw prądu.

Rewolucyjne zasilanie domu energią

Ford Intelligent Backup Power, który debiutuje w F-150 Lightning, daje użytkownikom możliwość korzystania z dwukierunkowego przepływu energii** w elektrycznym pick-upie, co zapewnia dostawę energii elektrycznej do domu podczas awarii zasilania.

W F-150 Lightning o zwiększonym zasięgu pakiet akumulatorów może zmagazynować aż 131 kilowatogodzin energii*** i dostarczać do 9,6 kilowatów mocy w przyjaźniejszy dla środowiska, cichszy i wydajniejszy sposób niż spalinowe generatory prądu. Potrafi także zapewnić większą pojemność niż wiele innych akumulatorów montowanych w niektórych domach. F-150 Lightning gwarantuje również tańszy sposób magazynowania energii – w samochodzie, który już należy do jego użytkowników.

Ford Intelligent Backup Power vs Pro Power Onboard infographicÿ

Dzięki Ford Intelligent Backup Power i Home Integration System, F-150 Lightning automatycznie włącza się, aby zapewnić dostawę prądu do domu w przypadku awarii sieci zasilania. Po usunięciu awarii system automatycznie przywraca zasilanie sieciowe. Przeciętny amerykański dom zużywa 30 kilowatogodzin energii elektrycznej dziennie, co oznacza, że F-150 Lightning o zwiększonym zasięgu i z dużym akumulatorem może zapewnić pełne zasilanie domu do trzech dni lub nawet przez 10 dni w połączeniu z energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych1).

Uproszczona instalacja w domu

Do korzystania z Ford Intelligent Backup Power i przyszłych rozwiązań w zakresie zarządzania energią niezbędne jest zainstalowanie w domu Ford Charge Station Pro i Home Integration System, na który składają się falownik oraz akumulator startowy z czujnikiem ciemności i przełącznikiem zasilania, umożliwiającym dwukierunkowy przepływ prądu. Nabywcy F-150 Lightning o zwiększonym zasięgu w pakiecie otrzymują stację ładowania Ford Charge Station Pro. Klienci, którzy kupią pick-upa o standardowym zasięgu mogą dokupić 80-amperową stację ładowania Ford Charge Station Pro i zapłacić za jej aktywację. Home Integration System – opracowany wspólnie z Sunrun – będzie można kupić od Sunrun już wiosną tego roku.

Ford współpracuje z Sunrun w celu zapewnienia bezproblemowej instalacji, a eksperci Sunrun montują niezbędne urządzenia do ładowania, aby klienci mieli pewność, że system będzie działał niezawodnie. Dodatkowo, klienci zainteresowani połączeniem instalacji Ford Charge Station Pro z systemem fotowoltaicznym mogą wnioskować o to bez ponoszenia dodatkowych kosztów i przy obniżonej cenie montażu2).

Klienci detaliczni będą musieli zainstalować stację ładowania Ford Charge Station Pro – opracowaną wspólnie z Siemensem – oraz Home Integration System. Nabywcy, którzy wybiorą pick-upa o standardowym zasięgu również będą zobligowani do zakupu tej stacji ładowania, aby móc korzystać z Home Integration System. Klienci komercyjni, dzięki współpracy z Ford Pro, mogą zaplanować montaż najbardziej dopasowanego systemu ładowania w domu.

Nabywcy mogą kontaktować się z Sunrun w sprawie rodzajów systemów fotowoltaicznych i ich montażu. Więcej informacji o Ford Intelligent Backup Power i wymaganiach instalacji elektrycznej w domu znajduje się na stronie Ford Intelligent Backup Power.

Dostawy F-150 Lightning rozpoczną się wiosną tego roku.

Reklama