Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Płyta podłogowa do samochodów elektrycznych | CMF-EV Nissana i jej walory

Nissan przedstawił szczegóły swojej najnowszej płyty podłogowej dla samochodów elektrycznych – CMF-EV – i ujawnił informacje dotyczące zaawansowanych technologii, które będą wykorzystywane w przyszłych modelach bezemisyjnych.

Platforma CMF-EV, nieoficjalnie nazywana w Nissanie „czarodziejskim latającym dywanem”, daje projektantom szerokie pole do popisu, aby mogli na nowo zdefiniować doświadczenia kierowcy i pasażerów.

Nowa płyta podłogowa, stworzona specjalnie dla samochodów elektrycznych, będzie kluczowym elementem programu Nissan Ambition 2030 – długofalowej wizji firmy, która zakłada zwiększenie możliwości w zakresie mobilności i dotarcie do szerszego grona odbiorców za pomocą elektryfikacji.

CMF-EV poszerza również możliwości współpracy pomiędzy markami Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi. Platforma umożliwi maksymalizację wydajności produkcji tak, aby osiągnąć cele przewidziane we wspólnym planie działań do 2030 roku. To z kolei przyczyni się do dostarczenia optymalnej wartości klientom, których czeka ekscytująca, zelektryfikowana przyszłość.

Jak niedawno zapowiedzieli członkowie Aliansu, do 2030 roku na tej płycie podłogowej zbudowanych zostanie 15 elektrycznych modeli.

Platforma CMF-EV to cud kreatywnej inżynierii. Od wyjątkowej ilości przestrzeni, dzięki której we wnętrzu pojazdu można poczuć się jak w salonie (zwiększona długość kabiny w stosunku do całej długości samochodu), po możliwość wykorzystania najnowocześniejszej technologii sterowania napędem e-4ORCE – jej uniwersalny charakter sprawia, że możliwe staje się przesunięcie granic inżynierii i potencjału projektowego” – powiedział Pierre Loing, wiceprezes ds. planowania produktów, Nissan Motor Co., Ltd.

Opracowana specjalnie na potrzeby pojazdów elektrycznych płyta podłogowa odegra kluczową rolę, umożliwiając Nissanowi wprowadzenie do Europy ekscytującej gamy zelektryfikowanych crossoverów w odpowiedzi na nowe normy emisji spalin, a Ariya stanie się liderem zmian w kierunku zelektryfikowanej przyszłości.

Trzon zmodernizowanej gamy modelowej Nissana stanowił będzie nowy, w 100% elektryczny crossover. Model ten, oparty na architekturze CMF-EV, będzie produkowany w ramach hubu Nissana EV36Zero – pierwszego na świecie ekosystemu produkcji pojazdów elektrycznych, skupionego wokół fabryki Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii.

„CMF-EV to symbol technologicznej innowacji. Dzięki swojemu modułowemu charakterowi ma ogromny potencjał oraz otworzy drogę ku nowej, ekscytującej generacji samochodów elektrycznych Nissana i pozostałych członków Aliansu” – dodał Pierre Loing.

Reklama