Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Nissan kończy inwestycje w czysto spalinowe silniki do samochodów osobowych

Nissan obrał zdecydowany kurs w kierunku zrównoważonej przyszłości.

Marka wzmacnia swoją pozycję na rynku europejskim dzięki zaprezentowanej nowej, zelektryfikowanej gamie złożonej z sześciu modeli, które pojawią się już tego lata.

Wyjątkowe doświadczenia w zakresie budowy samochodów elektrycznych i pozycja lidera w tym segmencie pozwalają Nissanowi przyspieszyć tempo zmian na drodze do zelektryfikowanej mobilności dzięki wyjątkowej i obecnie najbardziej kompleksowej ofercie.

Po podjęciu decyzji o rezygnacji z inwestycji w dostosowywanie napędzanych konwencjonalnie samochodów osobowych do wymogów normy Euro 7, od 2023 roku Nissan nie będzie wprowadzał w Europie nowych samochodów tego typu z silnikami spalinowymi. Ten odważny krok pozwoli firmie wejść w nową erę mobilności – marka spodziewa się, że 75% sprzedaży w tym regionie do 2026 roku będą stanowiły pojazdy zelektryfikowane, a ambicją jest osiągnięcie 100% do końca dekady.

Zapowiedziane działania odgrywają kluczową rolę w realizacji programu Ambition 2030, który jest długoterminową wizją Nissana zakładającą przede wszystkim zwiększanie możliwości w zakresie mobilności.

Nissan wybiega w przyszłość, w której Europa odegra kluczową rolę. Obraliśmy jasny kierunek – zgodny z programem Ambition 2030 – a nowa zelektryfikowana gama umożliwi nam przetarcie szlaku ku bardziej zrównoważonej przyszłości” – powiedział Guillaume Cartier, prezes Nissana na region Afryki, Bliskiego Wschodu, Indii, Europy i Oceanii.

W tym przełomowym na rynku europejskim momencie, Nissan wykorzystuje swoją obecność na całym świecie oraz współpracę z partnerami w ramach Aliansu i wprowadza do oferty najbardziej kompleksową gamę produktową. Wykorzystaliśmy naszą umiejętność niekonwencjonalnego myślenia i bogate doświadczenie w dziedzinie konstrukcji samochodów elektrycznych, by stworzyć szereg zelektryfikowanych zespołów napędowych, które sprostają potrzebom klientów, ale bez kompromisów w zakresie dostarczania emocji i przyjemności z jazdy” – dodał.

Nissan nie koncentruje się wyłącznie na samych pojazdach, ale opracowuje również kompleksowy ekosystem energetyczny dla samochodów elektrycznych, w ramach którego analizowane są inicjatywy mające na celu optymalizację i rozszerzenie możliwości zarządzania energią z akumulatorów. Flagowy ekosystem produkcyjny Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii – EV36Zero – obejmuje produkcję samochodów i akumulatorów wykorzystującą odnawialne źródła energii i wyznaczającą standardy dla przyszłych zakładów produkcyjnych.

Łącząc EV36Zero z nową gamą pojazdów zelektryfikowanych przeznaczonych na rynek europejski, Nissan rozpoczął nowy rozdział działalności na Starym Kontynencie i jasno określił kierunek swoich działań zorientowanych na elektryfikację i neutralność węglową.

Zróżnicowana gama dla zelektryfikowanej przyszłości

Zelektryfikowana oferta Nissana wyznacza nowe standardy na rynku, co oznacza większy wybór, więcej emocji i większą dostępność niż kiedykolwiek wcześniej. Wprowadzenie hybrydowego układu napędowego w modelu Juke, napędu e-POWER w modelach Qashqai i X-Trail oraz nadchodząca tego lata premiera w 100% elektrycznego modelu Ariya sprawiają, że 2022 będzie rokiem, w którym Nissan zaoferuje różne poziomy elektryfikacji idealnie wpisujące się w potrzeby różnych grup klientów.

DROGA DO 100% ELEKTRYFIKACJI BEZ KOMPROMISÓW

W miarę jak rewolucja elektryczna nabiera tempa, Nissan wspiera tych, którzy decydują się na rozpoczęcie swojej drogi w kierunku zeroemisyjnej mobilności, oferując im ekscytującą gamę zelektryfikowanych crossoverów.

Oferta układów napędowych dostępnych w pojazdach Nissana odzwierciedla różnorodność przyzwyczajeń klientów związanych z prowadzeniem samochodu.

JUKE z napędem hybrydowym

Najnowsza odmiana miejskiego crossovera Nissana – Juke Hybrid – zachowuje wyrazistą osobowość bazowego modelu, a jednocześnie może stanowić doskonałe wprowadzenie do świata elektryfikacji dla klientów ciekawych wrażeń z jazdy samochodem elektrycznym.

Juke Hybrid to połączenie dynamicznych osiągów, doskonałych właściwości jezdnych oraz świetnych wyników w zakresie zużycia paliwa, co przekłada się na radość z jazdy i poczucie bezpieczeństwa.

Juke Hybrid oferuje klientom doświadczenie prowadzenia zelektryfikowanego samochodu, dzięki hybrydowemu zespołowi napędowemu o wielu trybach pracy oraz inteligentnej skrzyni biegów. Samochód może poruszać się w trybie wyłącznie elektrycznym lub dzięki połączonej mocy silnika spalinowego i napędu elektrycznego. Innowacyjny system Nissana e-Pedal Step pozwala kierowcy przyspieszać i zmniejszać prędkość samochodu do prędkości pełzania (ok. 5 km/h) za pomocą jedynie pedału przyspieszenia, co w znaczącym stopniu poprawia komfort jazdy.

Nowy Qashqai e-POWER

Nowy Qashqai wykorzystuje swoje atuty pioniera segmentu crossoverów i wynosi doświadczenie jazdy tego typu samochodem na zupełnie nowy poziom dzięki unikatowemu układowi napędowemu e-POWER.

System ten, opracowany w całości przez Nissana, dostarcza wrażeń z jazdy charakterystycznych dla samochodu elektrycznego, ale bez konieczności doładowywania akumulatora. Koła napędzane są wyłącznie przez elektryczny silnik zapewniający natychmiastowe i płynne przyspieszenie, a silnik spalinowy doładowuje akumulator podczas jazdy.

Nowy X-Trail e-POWER

Nowy X-Trail to odważne podejście do koncepcji rodzinnego crossovera. Będzie wyposażony w innowacyjny układ napędowy e-POWER oraz napęd na wszystkie koła e‑4ORCE, które sprawią, że rodzinne wyprawy będą jeszcze bardziej elektryzujące.

Bezkompromisowe elektryczne osiągi i wyrafinowanie są na wyciągnięcie ręki kierowcy dzięki e-POWER. Niezwykle cichą pracę i komfort pojazdu dodatkowo wzmacnia precyzja działania dwusilnikowego napędu na wszystkie koła e-4ORCE, zapewniającego dynamiczne i pewne prowadzenie samochodu.

Zelektryfikowana oferta Nissana to połączenie emocjonującej przyjemności z jazdy i pewności prowadzenia. Zachęca kierowców do korzystania z zalet zelektryfikowanej mobilności i przygotowuje ich na zmiany, jakie przyniesie przyszłość.

DOŚWIADCZENIE PEŁNEJ ELEKTRYFIKACJI – SAMOCHODY W 100% ELEKTRYCZNE

Nissan LEAF

Pierwszy na świecie samochód elektryczny produkowany na rynek masowy – LEAF – zapoczątkował rewolucję i stał się wzorem do naśladowania dla kolejnych pojazdów bezemisyjnych. Na całym świecie sprzedało się ponad 577 000 egzemplarzy tego modelu, a od premiery w 2010 roku Nissany LEAF przejechały łącznie ponad 9 miliardów zeroemisyjnych kilometrów.

Dzięki modelowi LEAF Nissan zdobył bogate doświadczenie w zakresie elektryfikacji, a odnosząca sukcesy koncepcja tego pojazdu była udoskonalana przez ponad dekadę, aby samochody elektryczne mogły być dostępne dla każdego. LEAF na rok modelowy 2022 będzie cechować się jeszcze bardziej atrakcyjną stylistyką oraz lepszymi możliwościami korzystania z połączonych technologii.

Nissan Ariya

Ariya otwiera nowy rozdział w historii elektryfikacji Nissana – jest pierwszym w pełni elektrycznym crossoverem-coupé i flagowym pojazdem elektrycznym marki. To pierwszy samochód wykorzystujący zaprojektowaną przez Nissana dla Aliansu nowatorską płytę podłogową CMF-EV, dostarczającą niedoścignionych wrażeń z jazdy. Ariya jest ucieleśnieniem japońskiego DNA Nissana, oferuje dynamiczne osiągi oraz może pochwalić się jednym z najbardziej przestronnych wnętrz w segmencie.

Ariya przenosi jazdę samochodem elektrycznym w nowy wymiar. Jest wyposażona w napęd na obie osie e-4ORCE, zapewniający idealną równowagę między mocą a kontrolą nad samochodem. Płynny rozkład mocy dzięki wykorzystaniu dwóch silników zapewnia natychmiastową odpowiedź i dynamiczne przyspieszenie w różnych sytuacjach na drodze.

Nissan Townstar

Nowa generacja w pełni elektrycznego kompaktowego samochodu dostawczego Nissana ma być niezawodnym, wydajnym i zrównoważonym partnerem dla biznesu, zoptymalizowanym pod kątem ciągle zmieniających się potrzeb klientów.

Model ten, wykorzystujący płytę podłogową Aliansu, stanowi inteligentną kombinację wydajności i praktyczności. Nowy Townstar, który już wkrótce będzie oferowany z całkowicie elektrycznym układem napędowym zapewniającym zasięg 300 km w cyklu mieszanym WLTP, dzięki pakietowi ponad 20 rozwiązań technicznych jest idealnym rozwiązaniem dla branży dostaw ostatniego kilometra oraz pomoże przygotować przedsiębiorców na nadchodzące zmiany i przyspieszy proces przejścia na napędy w pełni elektryczne

Reklama