Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

MINI na drodze do całkowicie elektrycznej przyszłości

Również piąta generacja modelu MINI wystartuje od 3-drzwiowej wersji. W zimowej scenerii Laponii nowa wersja oryginału przechodzi właśnie testy dynamiki jazdy.

Nowa rodzina MINI rozgrzewa się do startu – a nie ma do tego lepszych warunków niż lód i śnieg w siarczystym mrozie koła podbiegunowego. Nowe MINI przechodzi obecnie testy dynamiki jazdy w zimowym centrum testowym BMW Group w Arjeplog w Szwecji.

Nowa wersja MINI ma w pełni elektryczny napęd, a zimowy program testowy kończy główny rozdział w procesie rozwoju serii. W ekstremalnie niskich temperaturach napęd elektryczny, akumulator wysokonapięciowy, elektronika zasilania i technologia ładowania prototypów wykazują już teraz wysoki stopień dojrzałości. Zaśnieżone drogi i przygotowane nawierzchnie na zamarzniętych jeziorach to także idealne warunki testowe, na których można precyzyjnie, dopracować i dostosować do siebie charakterystykę układu napędowego, kierowniczego i jezdnego.

Również piąta generacja tego modelu MINI wystartuje od 3-drzwiowej wersji. Dzięki koncepcji pojazdu nastawionej od początku na czysto elektryczną frajdę z jazdy nowa edycja oryginału tworzy idealne warunki dla inspirującej zwinności i typowego dla MINI kreatywnego wykorzystania przestrzeni, które zapewnia dużo miejsca we wnętrzu na minimalnej powierzchni.

Nowe 3-drzwiowe MINI uzupełnione zostanie w nowej rodzinie MINI przez następcę obecnego MINI Countryman. Nowa edycja najlepiej sprzedającego się samochodu w segmencie kompaktów premium oferowana będzie zarówno z silnikiem spalinowym, jak i z napędem całkowicie elektrycznym. Jeszcze w tym roku MINI zaprezentuje studium koncepcyjne tego crossovera z segmentu małych samochodów premium.

MINI jest na ścieżce wzrostu i na drodze do całkowicie elektrycznej przyszłości. Nasz legendarny 3-drzwiowy model MINI zapewnia naszym klientom maksymalne doznania poprzez elektryczną gokartową jazdę połączoną z cyfryzacją – oraz poprzez wyraźny nacisk na zrównoważony rozwój przy minimalnym wpływie na środowisko — mówi Stefanie Wurst, szefowa marki MINI.

Nowe 3-drzwiowe MINI jest konsekwentnym rozwinięciem koncepcji miejskiej frajdy z jazdy, która cieszy się powodzeniem od ponad 60 lat, a w przyszłości będzie realizowana w jeszcze bardziej purystyczny i zrównoważony sposób. Widać to szczególnie wyraźnie w stylistyce klasycznego wariantu nadwozia. Napęd elektryczny daje projektantom możliwość zupełnie innego myślenia i tworzy nowe punkty wyjścia dla typowego dla MINI połączenia indywidualnego stylu, dbałości o szczegóły, poczucia tradycji i pasji do innowacji. Stylistyka nowego MINI nawiązuje do jego wyjątkowej historii, wykorzystuje najnowsze technologie i tworzy maksimum emocji na minimalnej powierzchni.

Zimowe centrum testowe w Arjeplog zapewnia optymalne warunki do dopracowania inspirujących właściwości jezdnych nowego 3-drzwiowego MINI. Z każdym okrążeniem na ubitym śniegu i oblodzonej nawierzchni inżynierowie testowi mogą precyzyjnie dostroić spontaniczne oddawanie mocy silnika elektrycznego, systemy regulacji optymalizujące trakcję, zachowanie na zakrętach, charakterystykę resorowania i amortyzacji, a także charakter układu kierowniczego i hamulcowego. Integracja wszystkich systemów napędu i układu jezdnego tworzy podstawę dla dojrzałej harmonii całego pojazdu, która pomoże późniejszemu modelowi produkcyjnemu osiągnąć spójną i typową dla MINI równowagę między gokartowymi właściwościami jezdnymi a komfortem.

Reklama