Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Ładowanie samochodów u dealerów Volvo – nie tylko dla posiadaczy tej marki

Volvo Car Poland zapowiada uruchomienie sieci powszechnie dostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Stacje pojawią się u autoryzowanych dealerów Volvo w całym kraju.

Ze stacji będą mogli korzystać nie tylko klienci Volvo, ale także inni kierowcy aut elektrycznych dowolnej marki. Stacje pojawiły się już u dealerów Volvo w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie, a wkrótce – także w Poznaniu.

Zakończenie pierwszego etapu budowy stacji planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2022 roku. Do tego czasu powstanie 31 stacji ładowania prądem zmiennym o mocy do 22 kW. Później pojawi się ponad 50 stacji szybkiego ładowania prądem stałym 175 kW. W tej chwili działa już ponad trzy czwarte planowanych stacji ładowania prądem zmiennym. Wszystkie stacje będą widoczne w sieci Plugsurfing, czołowej europejskiej platformie stacji publicznych.

Inwestycja w infrastrukturę ma na celu zapewnienie możliwie łatwego dostępu do publicznych stacji ładowania. Stanie się to poprzez łatwiejszą eksploatację i zapewnienie dostępu do jak największej liczby ładowarek. Plany dotyczące rynku polskiego to zaledwie jeden z przykładów współpracy Volvo Cars z platformą Plugsurfing w kluczowych obszarach. To jeden z pierwszych rynków w Europie – obok Włoch, Belgii i Hiszpanii – gdzie u dealerów Volvo pojawią się stacje szybkiego ładowania.

Prezes Volvo Car Poland, Emil Dembiński, podkreślił: „Sprzedajemy samochody elektryczne, więc chcemy zapewnić naszym klientom wygodną możliwość ich ładowania. Wiemy, że samochody zazwyczaj podłączane są do instalacji domowych. Jednak w przypadku dalszych wyjazdów dostępność stacji szybkiego ładowania jest kluczowa. Nasi dealerzy mają dobre lokalizacje przy głównych trasach w dużych miastach. Stacje ułatwią życie właścicielom aut elektrycznych i hybrydowych, a ponieważ nie ograniczamy dostępu do nich jedynie do aut Volvo, posłużą wszystkim kierowcom”.

Reklama