Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Jak działa najmocniejsza hybryda Toyoty czyli RAV4 Plug-in [WIDEO]

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid to najmocniejsza hybryda w gamie Toyoty i jedno z najmocniejszy aut japońskiego koncernu w ofercie.

W jaki sposób udało się z układu wykrzesać aż 306 KM mocy oraz sprawić, żeby średnie spalanie wg normy WLTP wynosiło 1l/100 km? Wyjaśnią to Robert Mularczyk, rzecznik prasowy Toyota Motor Poland, oraz Marcin Dziełak, inżynier Centralnego Serwisu Toyoty.

 

Toyota RAV4 – to warto wiedzieć

  • Toyota RAV4 Plug-in Hybrid jest w stanie pokonać w trybie wyłącznie elektrycznym około 75 km, a w mieście auto może przejechać bezemisyjnie nawet 98 km. Umożliwiają do wydajna bateria oraz system odzyskiwania energii. Ładowanie baterii trwa 2,5 godziny przy podłączeniu do gniazdka 230 V/32 A.
  • Toyota RAV4 Plug-in Hybrid jest wyposażona w inteligentny napęd wszystkich kół AWD-i. Od tradycyjnych napędów 4×4 różni się brakiem stałego połączenia między osiami, a za napęd tylnej osi odpowiada dodatkowy silnik elektryczny. Największy atut AWD-i? Auto ma lepsze właściwości jezdne przy zachowaniu niewiele wyższego spalania.
  • Warto pamiętać, że Toyota RAV4 zawsze była modelem rewolucyjny. To ten samochód stworzył segment nowoczesnych SUV-ów. Trzecia generacja tego auta była pierwszym kompaktowym SUV-em z możliwością wyboru trybów jazdy. Aktualny RAV4 to z kolei pierwsza Toyota z cyfrowym lusterkiem wstecznym, które pokazuje co się dzieje za autem, nawet wtedy gdy bagażnik jest załadowany aż po sufit.
  • Odwaga we wprowadzaniu nowinek technologicznych ma pełną aprobatę klientów. RAV4 od lat jest hitem sprzedażowym Toyoty. Do klientów na całym świecie trafiło już więcej niż 10 mln egzemplarzy wszystkich generacji tego auta. Ponad milion z tych aut ma napęd hybrydowy. RAV4 to najpopularniejszy SUV i drugi najchętniej kupowany samochód na świecie.

Reklama