Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Całkowicie nowy i całkowicie elektryczny Hyper-SUV firmy Lotus

Trwająca obecnie transformacja Lotusa w prawdziwie globalną markę samochodów wyczynowych osiągnęła swój najważniejszy kamień milowy w historii.

Całkowicie nowy i w pełni elektryczny Lotus Eletre to uderzający i progresywny Hyper-SUV – pierwszy z nowej generacji całkowicie elektrycznych SUV-ów.

Bazuje na podstawowych zasadach i DNA Lotusa z ponad 70 letnią historią projektowania i inżynierii samochodów sportowych, przekształcając je w pożądany, całkowicie nowy samochód lifestylowy dla następnej generacji klientów tej marki.

Eletre, bo o tym modelu mowa łączy serce i duszę najnowszego samochodu sportowego Lotus – Emiry – oraz rewolucyjne osiągi aerodynamiczne w pełni elektrycznego hipersamochodu Evija i reinterpretuje je jako Hyper-SUV.

Eletre ma napęd na 4 koła, pojemność akumulatora ponad 100 kWh i moc od 600 KM. Ładowarka o mocy 350 kW zapewni zasięg 400 km w zaledwie 20 minut. Docelowy maksymalny zasięg samochodu WLTP wynosi ok. 600 km. Jest również standardowo wyposażony w możliwość ładowania prądem przemiennym o mocy 22 kW.

Matt Windle, dyrektor zarządzający Lotus Cars, skomentował: „Eletre to nowy, śmiały i rewolucyjny samochód, będący wyrazem naszego zaangażowania w wprowadzenie Lotusa do zupełnie nowych segmentów motoryzacyjnych w miarę poszerzania naszej globalnej atrakcyjności i dostępności. To doniosły moment w naszej historii i wyraźny sygnał, że pragniemy zmienić naszą działalność. To prawdziwy Lotus i jesteśmy przekonani, że zachwyci klientów samochodów wyczynowych i zaoferuje wyraźną alternatywę dla graczy o ugruntowanej pozycji w tym segmencie. Eletre ma duszę Lotusa i użyteczność SUV-a. Obok samochodu sportowego Emira jest to idealny zestaw firmy Lotus”.

Qingfeng Feng, dyrektor generalny Group Lotus, dodał: „Eletre, nasz Hyper-SUV, to nowy samochód wyczynowy kultowej marki, który spodoba się niezależnym i żądnym przygód entuzjastom jazdy – tym, którzy kochają dreszczyk emocji podczas jazdy . Jest to wyjątkowe połączenie pięknego designu, wyjątkowej dynamiki wydajności i codziennej użyteczności dla tych, którzy odważą się wyjść poza konwencjonalne rozwiązania, i wyznacza punkt zwrotny dla naszej firmy i marki”.

Eletre jest pierwszym z nowej gamy samochodów elektrycznych klasy premium, które zostaną wyprodukowane w całkowicie nowym, supernowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Wuhan w Chinach. Samochód otrzymał tytuł „Born British, Raised Globally”, a projekt kierowany był przez Wielką Brytanię, wspierany przez współpracę z zespołami w Chinach, Szwecji i Niemczech. Ogólny projekt nadwozia i wnętrza był prowadzony przez międzynarodowy zespół z Lotus Tech Creative Center (LTCC) w Warwickshire w Wielkiej Brytanii.

Lotus Eletre jest już w sprzedaży na rynkach światowych, a pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się w 2023 roku w Chinach, Wielkiej Brytanii i Europie

Reklama