Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Całkowicie elektryczna Puma już w 2024 roku – Ford rozszerza ofertę elektryków

Ford ogłosił, że już w roku 2024 klienci będą mogli kupić całkowicie elektryczną wersję Pumy – kompaktowego SUV-a ze sportowym charakterem.

W ubiegłym roku to właśnie Puma była najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym Forda w Europie. Zapowiedziana właśnie wersja elektryczna, która produkowana będzie w fabryce w Krajowej w Rumunii, z pewnością zwiększy możliwości sprzedażowe tego modelu na Starym Kontynencie.

Producent potwierdza również, że rumuński zakład rozpocznie już w przyszłym roku produkcję Ford Transita Couriera nowej generacji – lekkiego samochodu dostawczego, a w 2024 r. pojawi się wersja z napędem elektrycznym.

Ford już w zeszłym roku zadeklarował, że w 2023 r. w Krajowej powstanie zupełnie nowy, lekki samochód dostawczy, który rok później doczeka się także wersji elektrycznej. Obecnie producent ogłosił, że będzie nim Transit Courier nowej generacji. W tych samych latach z rumuńskiej linii produkcyjnej zjedzie także Tourneo Courier (2023 r.), kompaktowy samochód wielozadaniowy oraz jego elektryczny odpowiednik (2024 r.).

Cieszymy się, że wraz z tym potwierdzeniem oferta pojazdów osobowych Forda powiększa się, a znaczenie fabryki w Rumunii wzrasta. Wzmożona produkcja w Krajowej to z pewnością kluczowy element przyszłości Forda na rynku europejskim zapewniający jednocześnie naszym klientom coraz większą gamę modeli do wyboru – powiedział Stuart Rowley, prezes Ford of Europe.

 

 

 

Reklama