Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Szukasz sportowego elektryka? A może Lexus? Mamy nowe zdjęcia

Lexus zaprezentował nowe zdjęcia i animacje sportowego bateryjnego auta elektrycznego (BEV) następnej generacji.

Model został po raz pierwszy zaprezentowany 14 grudnia podczas ogłoszenia strategii dotyczącej samochodów elektrycznych przez Akio Toyodę, prezydenta Toyota Motor Corporation i właściciela marki Lexus.

Nowy samochód sportowy będzie częścią w pełni elektrycznej gamy samochodów Lexusa, która zostanie wprowadzona na rynek do 2030 roku. Samochody powstaną zgodnie z koncepcją “Lexus Electrified”. W ten sposób marka chce w pełni wykorzystać potencjał elektryfikacji, by dostarczyć swoim klientom maksymalną radość z prowadzenia samochodu. Układ jezdny samochodu sportowego powstanie w ramach unikalnej koncepcji Lexus Driving Signature, która gwarantuje, że auto podąża zgodnie z intencjami kierowcy, dając poczucie pełnej kontroli nad przyspieszaniem, hamowaniem i skręcaniem.

Odważne proporcje i bardzo niska sylwetka auta, która jest wymagana w pojazdach o niesamowitych osiągach, symbolizuje przyszłości marki Lexus, ale też oddaje ducha ikonicznego Lexusa LFA. Samochód będzie przyspieszał od 0 do 100 km/h w około dwie sekundy, a jego zasięg wyniesie ponad 700 km za sprawą możliwości wykorzystania baterii ze stałym elektrolitem.

Poprzez rozwój samochodów w pełni elektrycznych Lexus będzie ewoluował w markę oferującą pełen przekrój wrażeń z jazdy, wykorzystującą swoje unikalne możliwości rozwoju możliwości aut i doskonalącą kunszt tworzenia produktów, które są coraz bardziej spersonalizowane pod względem osiągów, jakości i atrakcyjności.

Reklama