Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Rozpoczęła się produkcja nowej elektrycznej ŠKODY ENYAQ COUPÉ iV

W głównej fabryce marki ŠKODA w Mladá Boleslav rozpoczęła się seryjna produkcja elektrycznej ŠKODY ENYAQ COUPÉ iV.

Obok modeli ENYAQ iV, OCTAVIA i OCTAVIA iV, każdego dnia będzie tu wytwarzanych ponad 120 egzemplarzy eleganckiego coupé. Podobnie jak ENYAQ iV, nowa ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV jest oparta na modułowej platformie dla samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen.

mla

Ponad 120 sztuk ŠKODY ENYAQ COUPÉ iV dziennie

W zeszłym roku wyprodukowaliśmy 50 000 sztuk modelu ENYAQ iV. Teraz przenosimy się na jeszcze wyższy poziom, uruchamiając produkcję nowej ŠKODY ENYAQ COUPÉ iV. Chciałbym pogratulować zespołowi pomyślnego zakończenia fazy przygotowań. To wielki zaszczyt dla całej załogi, że wersja coupé naszego elektrycznego SUV-a będzie również produkowana w „domu” marki – zakładzie w Mlada Boleslav – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki.

2000 pracowników będzie zaangażowanych w produkcję ponad 120 sztuk ŠKODY ENYAQ COUPÉ iV dziennie. Nowy model budowany jest na tej samej linii produkcyjnej, na której powstają modele ENYAQ iV i OCTAVIA. Co ciekawe, dwa warianty modelu ENYAQ iV są jedynymi opartymi na modułowej platformie dla samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen, które zjeżdżają z europejskiej linii montażowej poza granicami Niemiec.

Jeszcze większa aerodynamika

ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV łączy sportowe, atletyczne linie z dużą przestrzenią, oferując bagażnik o pojemności aż 570 litrów. Dostępny w standardzie panoramiczny szklany dach, jest największym dachem tego typu w całej ofercie ŠKODY. Wykorzystanie szkła czyni go znacznie cieńszym, dzięki czemu pasażerowie mają więcej przestrzeni ponad głowami.

Sportowe linie zapewniają znakomitą aerodynamikę i współczynnik oporu powietrza (cd) wynoszący 0,234. W zależności od specyfikacji, samochód zaoferuje zasięg do 545 kilometrów* w cyklu WLTP, dzięki czemu będzie odpowiednim wyborem nawet na na długie podróże.

Trzy kolejne elektryczne modele ŠKODA

W ramach strategii NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030 marka planuje do 2030 r. wprowadzić co najmniej trzy kolejne w pełni elektryczne modele, z których wszystkie będą pozycjonowane niżej od flagowego modelu ENYAQ iV – pod względem wielkości i ceny. W zależności od rozwoju rynku, celem jest także zwiększenie udziału modeli całkowicie elektrycznych w sprzedaży marki ŠKODA w Europie – ma on wynieść od 50 do 70 procent do roku 2030. Firma aspiruje także do zmniejszenia emisji floty o ponad 50 procent w porównaniu do 2020 r.

Jednocześnie ŠKODA AUTO pracuje nad przekształceniem swojego rodzimego kraju – Czech – w centrum elektromobilności. Do 2030 roku komponenty do elektrycznych pojazdów oraz samochody z tym napędem będą produkowane we wszystkich trzech czeskich fabrykach marki w miastach Mladá Boleslav, Kvasiny i Vrchlabí. Jednym z efektów takiego działania będzie ochrona oraz tworzenie nowych miejsc pracy w regionie.

 

Reklama