Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

MINI Cooper SE Resolute Edition – Tradycja połączona z przyszłością

Model Edition elektrycznego MINI łączy autentyczny styl ze zrównoważoną frajdą z jazdy.

Dzięki tradycyjnym cechom stylistycznym i przyszłościowej technologii napędu MINI Cooper SE (zużycie energii w cyklu mieszanym: 17,6 – 15,2 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) w wersji Resolute Edition wyraźnie stawia na indywidualny styl.

Model Edition na bazie elektrycznego 3-drzwiowego MINI to szczególnie atrakcyjne połączenie klasycznego sportowego charakteru i zrównoważonego rozwoju. Jego ekskluzywna stylistyka zewnętrzna daje mu autentyczny wygląd inspirowany historią marki. Tym samym MINI Cooper SE w wersji Resolute Edition wysyła jasny sygnał, że frajda z jazdy bez lokalnej emisji spalin stała się integralną częścią charakteru i ponad 60-letniej historii marki.

Dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 135 kW (184 KM) i zachwycająco zwinnemu prowadzeniu MINI Cooper SE przenosi typowe dla tej marki gokartowe wrażenia z jazdy do świata mobilności elektrycznej. Jego zasięg, określony w cyklu testowym WLTP i wynoszący do 234 kilometrów, umożliwia jazdę bez lokalnej emisji spalin w mieście, a także podczas wycieczek daleko poza jego granice. Dzięki tym cechom całkowicie elektryczne MINI stało się najpopularniejszym modelem tej marki. W 2021 roku jego globalna sprzedaż wzrosła niemal dwukrotnie. Dzięki ekskluzywnemu wzornictwu i wyposażeniu wersji Resolute Edition zrównoważona przyjemność jazdy jeszcze zyskuje na atrakcyjności.

Lakier w kolorze Rebel Green, zarezerwowany dotychczas dla ekstremalnie sportowych modeli John Cooper Works, oraz kontrastujący z nim kolor Pepper White na dachu i lusterkach zewnętrznych nadają MINI Cooper SE Resolute Edition sportowy wygląd w tradycyjnym brytyjskim stylu. Rezygnacja z chromowanych elementów zewnętrznych to ukłon w stronę przyszłości. Zamiast tego typowe dla marki elementy stylistyczne są wykończone w ekskluzywnym kolorze Resolute Bronze. Obejmują one obramowania reflektorów, atrapy chłodnicy i lamp tylnych, ozdobniki boczne na przednich błotnikach oraz uchwyty drzwi i klapy tylnej. Okalająca samochód listwa na dolnej krawędzi szyb wykończona jest natomiast, podobnie jak wewnętrzne obramowanie atrapy chłodnicy, logo marki i oznaczenie modelu, w kolorze Piano Black.

Niepowtarzalny wygląd MINI Cooper SE Resolute Edition podkreślają również ekskluzywnie zaprojektowane pasy na maskę silnika. Podobnie jak listwy progowe ozdobione są wzorem równoległych linii z gradientem przechodzącym od jasnego do ciemnego złota oraz napisem „RESOLUTE”. Wyposażenie modelu Edition obejmuje ponadto 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Electric Collection Spoke. Alternatywnie oferowane są tego samego rozmiaru obręcze kół ze stopów lekkich Tentacle Spoke Black.

We wnętrzu MINI Cooper SE Resolute Edition do stworzenia typowej dla marki atmosfery frajdy z jazdy przyczyniają się fotele sportowe wykończone tkaniną i skórą ekologiczną w kolorze Black Pearl i Light Chequered, antracytowa podsufitka oraz czarne podłokietniki i ochraniacze kolan. Kierownica sportowa obita skórą Nappa ma na dolnym ramieniu charakterystyczne dla danej edycji logo MINI Resolute. Równomiernie zakrzywione linie w jasnozłotym odcieniu tworzą na powierzchniach wewnętrznych szlachetny wzór w prążki.

Ekskluzywne elementy stylistyczne Resolute Edition tworzą starannie opracowany pakiet szlachetnej stylistyki zewnętrznej i stylistyki wnętrza. Model edycyjny MINI Cooper SE będzie dostępny od marca 2022 roku. Jego świadomy tradycji wygląd można połączyć z nowoczesnym wyposażeniem w zakresie systemów wspomagających kierowcę, inforozrywki i łączności. W ramach opcjonalnego pakietu systemów asystujących kierowcy ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu może ostrzegać o ryzyku niezamierzonej zmiany pasa ruchu za pomocą wibracji kierownicy. Natomiast wchodzący w skład pakietu pakiet systemów asystujących kierowcy plus aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go zapewnia optymalny komfort zarówno na dłuższych trasach, jak i w korkach.

Najnowsza generacja systemu obsługi MINI oferuje dzięki nowoczesnemu interfejsowi na wyświetlaczu dotykowym o przekątnej 8,8 cala zoptymalizowane możliwości szybkiej i intuicyjnej obsługi funkcji samochodu, systemu audio, komunikacji, nawigacji i aplikacji. Ponadto dostępne są liczne usługi cyfrowe zwiększające przyjemność jazdy dzięki wysokiej jakości funkcjom komfortu i rozrywki.

Reklama