Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Elektryczny Ami zastąpi Citroena C1 – nowe wyzwanie miejskiej mobilności

Citroen C1 kończy swój żywot

W obliczu nowych wyzwań w zakresie mobilności Citroën C1 – jeden z wiodących modeli w segmencie małych samochodów miejskich – zakończy swój żywot wraz z zejściem ostatniego egzemplarza tego modelu z linii montażowej w fabryce w Kolinie w Czechach.

Zmiany w zasadach ruchu kołowego w centrach miast i pragnienie zaoferowania bardzo przystępnego cenowo czterokołowca elektrycznego, który wychodzi naprzeciw powyższym wymogom w zakresie mobilności miejskiej, skłoniły markę Citroën do przestawienia swojej oferty na innowacyjny model jakim jest Citroën Ami. Natomiast jeśli chodzi o poruszanie się poza strefami ograniczonego ruchu kołowego, klienci poszukujący samochodów o większej przestronności i wszechstronności, ale równie atrakcyjnych pod względem zwrotności i pozycjonowania cenowego, będą mieli do wyboru model C3, szczególnie atrakcyjny w wersji C3 C-Series.

CITROEN AMI: INNOWACYJNA ODPOWIEDŹ NA WYZWANIA MIEJSKIEJ MOBILNOŚCI

Citroën Ami jest prawdziwym społecznym fenomenem. Stanowi konkretną, innowacyjną odpowiedź Citroëna na potrzebę stworzenia bardzo przystępnego cenowo i przyjaznego dla środowiska pojazdu z napędem elektrycznym. Dzięki swojej dostępności (we Francji dla osób powyżej 14 lat) i przystępnej cenie ten środek miejskiej mikromobilności stał się prawdziwym rynkowym przełomem. Ten pełny charakteru pojazd o ujmującej osobowości wyróżnia się dalekim od motoryzacyjnych kanonów, na wskroś oryginalnym wyglądem. Zaprojektowano go z myślą o pokonywaniu krótkich dystansów i ułatwianiu życia jego użytkownikom. Jego niewielkie wymiary (2,41 m długości) bardzo ułatwiają prowadzenie i parkowanie. Pojazd umożliwia przewóz dwóch osób – siedzących obok siebie – w stabilnej, przestronnej i bezpiecznej kabinie (chroniącej przed uderzeniami i niepogodą). Z Ami napęd elektryczny jest dziecinnie prosty. Pełne naładowanie akumulatora trakcyjnego ze zwykłego domowego gniazdka 220 V zajmuje zaledwie 3 godziny.

Sukces Ami jest również związany z całkowicie cyfrowym ekosystemem, opracowanym i wdrożonym specjalnie dla tego nowego pojazdu. Prowadzi nabywcę od zapoznania się z produktem, poprzez jego zakup online, aż do wydania i jazdy próbnej w miejscu zamieszkania. Projekt obejmuje również wdrożenie nowych kanałów dystrybucji, rozszerzających istniejącą sieć dealerów marki Citroën o takie miejsca jak 40 sklepów sieci Fnac i Darty, które zyskały autoryzację na sprzedaż Ami, czy wreszcie powołanie klientów-ambasadorów samochodu Ami jeżdżących nim na co dzień oraz pięćdziesięciu „My Ami Superfans”, których zadaniem jest przekazywanie wrażeń i entuzjazmu wszystkim tym, którzy chcą się upewnić co do słuszności podjętej decyzji, zanim potwierdzą zamówienie samochodu.

 

CITROËN C3 C-SERIES!: IDEALNY KOMPROMIS

Seria limitowana Citroën C3 C-Series podbija serca unikatowym charakterem, praktycznością i panującą za kierownicą atmosferą absolutnego spokoju. Samochód powstał na bazie wersji wyposażeniowej C3 Feel Pack i zachowuje wszystkie cechy i zalety wszechstronnego hatchbacka. Tym sposobem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy będą mogli cieszyć się jego zwrotnością i komfortem podczas krótkich i dłuższych codziennych przejazdów, jak również na dalekich trasach.

C3 C-Series dysponuje wszystkimi użytecznymi i niezbędnymi dla udanych przejazdów elementami wyposażenia, takimi jak system audio DAB z 7’’ ekranem dotykowym i funkcją Mirror Screen, klimatyzacją automatyczną, elektrycznie sterowanymi, składanymi i podgrzewanymi lusterkami bocznymi, tempomatem z ogranicznikiem prędkości, a nawet asystentem pasa ruchu. Do tego dochodzi szereg charakterystycznych dla tej serii elementów, takich jak obramowania świateł przeciwmgielnych oraz Airbump w kolorze Regal Red, dedykowana tapicerka C-Series, 16’’ aluminiowe felgi Diamantée VIBE, naklejka personalizująca na dach C-Series, dodatkowo przyciemniane szyby w drugim rzędzie, sterowane elektrycznie i sekwencyjnie. C3 C-Series łączy w ten sposób przyjemne z pożytecznym i wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem wewnętrznym oraz zewnętrznym, co z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom C1.

 

Reklama