Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Audi e-tron GT zwycięża w kategorii „Auta klasy wyższej” plebiscytu Moto Awards 2021

Audi e-tron GT zwyciężyło w kategorii „Auta klasy wyższej” plebiscytu Moto Awards 2021 ogłoszonego przez redakcję tygodnika Auto Świat.

Plebiscyt Moto Awards odbył się w tym roku już po raz czwarty, a o tym, które z nominowanych aut zdobędą nagrody w poszczególnych kategoriach decydowali czytelnicy w głosowaniu internetowym. Dziś odbyło się uroczyste ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Dziennikarze Auto Świata nominowali do nagród 62 modele w 9 kategoriach, jednak o tym, którym z nich należą się wyróżnienia, zadecydowali czytelnicy w internetowym głosowaniu. W plebiscycie kandydowały tylko premiery roku 2021 i zupełnie nowe generacje samochodów. Redakcja nie brała pod uwagę zmian typu „face lifting”, czy kolejnych wersji silnikowych. Audi e-tron GT, które swoją światową premierę miało niemal równo rok temu, zwyciężyło w kategorii „Auta klasy wyższej”.

Bardzo dziękuję wszystkim czytelnikom i internautom Auto Świata, za oddane głosy, dzięki którym w pełni elektryczne, sportowe Audi e-tron GT zostało zwycięzcą w kategorii „Auta klasy wyższej”. To dla nas jako marki ogromny zaszczyt, że po raz kolejny w plebiscycie Moto Awards samochód z czterema pierścieniami w logo zdobywa pierwsze miejsce w jednej z kategorii konkursu” – powiedziała podczas uroczystości wręczenia zwycięzcom pamiątkowych statuetek Jadwiga Borowińska, PR manager Audi. „Audi e-tron GT to samochód wyjątkowy, bo udowadniający, że można udanie połączyć elektromobilność ze sportowymi osiągami, plasując się jednocześnie w segmencie samochodów klasy wyższej. Jako Polacy możemy być z niego szczególnie dumni – przypomnę, że za jego design odpowiedzialny jest polski stylista pracujący dla Audi, Parys Cybulski.

Audi e-tron GT to najmocniejszy elektryczny model spod znaku czterech pierścieni. To eleganckie Gran Turismo pokazuje też, jak według Audi wyglądać będzie przyszłość sportowych, elektrycznych samochodów klasy wyższej. e-tron GT wyróżnia się emocjonalnym designem, dynamicznymi osiągami i zrównoważoną koncepcją – cechami, które już dziś czynią z tego sportowego samochodu ikonę marki Audi.

Reklama