Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Arnold Schwarzenegger i Salma Hayek w reklamie elektrycznego BMW iX na Super Bowl 2022

Podczas Super Bowl w niedzielę 13 lutego 2022 roku BMW po raz pierwszy wyemituje nową 60-sekundową reklamę, aby zaprezentować nowego, całkowicie elektrycznego SAV-a BMW iX, który w przyszłym miesiącu trafi na rynek w USA.

W spocie występuje gwiazdorska obsada: legendarny aktor Arnold Schwarzenegger i nominowana do Oscara® aktorka Salma Hayek Pinault. Reżyserem filmu jest Bryan Buckley, nominowany do Oscara® już dwukrotnie. Spot zostanie wyemitowany w trzeciej przerwie reklamowej pierwszej kwarty meczu.

Schwarzenegger gra Zeusa, greckiego boga piorunów i błyskawic, a Salma Hayek jego małżonkę, boginię Herę. Oboje opuszczają Olimp, aby rozpocząć spokojne życie w Palm Springs w Kalifornii. Jednak monotonia emerytury szybko daje się Zeusowi we znaki. Jest sfrustrowany swoimi problemami z ziemską elektroniką i ciągłymi prośbami swoich irytujących sąsiadów-śmiertelników o naładowanie ich elektrycznych wózków golfowych i nożyc do żywopłotu. W międzyczasie Hera, bohaterka opowieści, dobrze się zadomowiła i najwyraźniej świetnie się czuje na emeryturze.

Aby przywrócić życiu Zeusa trochę emocji, daje mu w prezencie elektryczne BMW iX, które natychmiast na nowo rozpala entuzjazm jej męża do elektroniki. Reklama kończy się ujęciem szczęśliwej pary jadącej ulicą w swoim nowym BMW iX przy dźwiękach „Electric Avenue” Eddiego Granta, podczas gdy Zeus używa swoich elektrycznych mocy, aby przełączać światła na zielone.

Mobilność elektryczna jest sercem marki BMW — wyjaśnia Jens Thiemer, starszy wiceprezes ds. klientów i marki w BMW AG. — Nie ma dla tego przesłania lepszego miejsca niż jedno z największych widowisk telewizyjnych na świecie, gdzie widzowie oglądają reklamy z takim samym entuzjazmem jak sam mecz. Z udziałem Arnolda i Salmy możemy przedstawić światu nowe BMW iX w niezapomniany i imponujący sposób.

Humor polega na tym, że ten legendarny bóg piorunów, który jest uważany za niezniszczalnego, w codziennym życiu ma problemy z elektroniką — mówi Schwarzenegger. — Dopiero gdy jego genialna żona daje mu w prezencie elektryczne BMW iX, Zeus zostaje porażony potężną siłą elektryczności i całkowicie odmłodzony.

Spot został stworzony przez główną amerykańską agencję kreatywną BMW, firmę Goodby Silverstein & Partners, a jego reżyserem jest dwukrotnie nominowany do Oscara® reżyser Bryan Buckley, który zdobył uznanie za swoją pracę przy ponad 65 reklamach emitowanych podczas Super Bowl. Salma Hayek Pinault po raz pierwszy pojawia się w reklamie Super Bowl i po raz pierwszy występuje w ogólnokrajowej reklamie razem z Arnoldem Schwarzeneggerem.

To moja pierwsza reklama podczas Super Bowl – i po raz pierwszy gram grecką boginię — opisuje swoją rolę Salma Hayek. — 75 procent decyzji na temat tego, na co wydawane są pieniądze, podejmują w małżeństwie kobiety. Również w tej reklamie to kobieta decyduje o wyborze odpowiedniego samochodu, który przywróci życie jej męża na właściwe tory. Oczywiście reklama jest zabawna, ale jest w niej też ziarno prawdy o ludziach.

Nakręciłem około 60 reklam na Super Bowl, ale nigdy nie miałem do czynienia z takimi gwiazdami jak w przypadku tych dwojga — wyjaśnia reżyser Bryan Buckley. — Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem nazwisko Schwarzenegger na scenariuszu, od razu się zdecydowałem, a Salma – nie ma lepszej aktorki. To 60-sekundowy film, który pokazywany jest na niewiarygodnie dużej scenie.

Ta legendarna coroczna impreza to nie tylko mecz o puchar. To zjawisko kulturowe, w którym widzowie stają się jeszcze bardziej uważni, gdy akcja na boisku zatrzymuje się — mówi Rieh Silverstein, współzałożyciel i jeden z prezesów Goodby Silverstein & Partners. — Tylko jedna osoba na świecie może o sobie powiedzieć, że jest Zeusem, a jest to Arnold. I tylko jedna marka zasługuje na miano „The Ultimate Electric Driving Machine”, a jest to BMW. To właśnie chcieliśmy pokazać na wielkiej scenie i to właśnie zamierzamy zrobić 13 lutego.

BMW iX zostało stworzone, aby zaoferować zwykłym śmiertelnikom coś więcej niż tylko mobilność. Łączy ono piątą generację technologii BMW eDrive z najnowszymi osiągnięciami firmy w zakresie stylistyki, łączności, usług cyfrowych i zrównoważonego rozwoju. Dzięki mocy 516 KM i przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,6 sekundy BMW iX zapewnia oszałamiające wrażenia z jazdy. EPA szacuje, że jego zasięg elektryczny może wynosić do 522 kilometrów. Najnowsze technologie zastosowane w samochodzie obejmują łączność 5G, elegancki zakrzywiony wyświetlacz, który łączy wyświetlacz informacyjny o przekątnej 12,3 cala z wyświetlaczem kontrolnym o przekątnej 14,9 cala, oraz nowy system BMW iDrive 8, najnowszy interfejs użytkownika firmy.

To jedno z najważniejszych wydarzeń w USA i doskonały moment, aby zaprezentować BMW iX naszym klientom w Stanach Zjednoczonych — mówi Uwe Dreher, wiceprezes ds. marketingu BMW of North America. — Już teraz obserwujemy znaczną liczbę zamówień przedpremierowych na BMW iX oraz BMW i4 i cieszymy się z entuzjazmu dla obu tych nowych samochodów elektrycznych.

Oprócz BMW iX firma BMW w przyszłym miesiącu wprowadzi na rynek amerykański elektryczne BMW i4 – czterodrzwiowe Gran Coupé. W ten sposób firma robi duży krok w kierunku realizacji swojego deklarowanego celu, jakim jest osiągnięcie do 2030 roku 50 procent obrotów na całym świecie ze sprzedaży pojazdów elektrycznych.

Ostatnia reklama BMW na Super Bowl ukazała się w 2015 roku i pokazywała Katie Couric i Bryanta Gumbela zachwycających się BMW i3 – pierwszym całkowicie elektrycznym samochodem seryjnym BMW. BMW i3 było prawdziwym pionierem mobilności elektrycznej i stało się jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych klasy premium na świecie.

 

Reklama